Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

EARTH HOUR 2012  

  RSS

Buka
 Buka
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 10
11/03/2012 10:01 pm  

Dzieńdoberek! (:
Nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnej strony tegorocznej godziny dla ziemi. Jak tam wasze plany? Wyłączycie światło 30 marca? (: Organizują coś z tej okazji w Waszych miejscowościach?
I może ktoś wie coś jak na to patrzy Zielona Góra. 2 albo 3 lata temu promowali, a teraz cisza.


OdpowiedzCytat
MyszoSkoczeK
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 30
11/03/2012 11:40 pm  

U mnie w okolicy niestety nigdy nie są promowane takie akcje, nawet w szkole... Mieszkam z rodzicami i oni chcąc nie chcąc nic nie robią dla środowiska mimo to że próbuje im w tym pomóc 🙁 Ja od siebie mogę zrobic tyle, że zrobie dzień bez komputera 🙂 Zresztą to całkiem niezły pomysł...


OdpowiedzCytat
Buka
 Buka
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 10
11/03/2012 11:47 pm  

Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że będę tego dnia we Wrocławiu, więc może tam coś się będzie działo? Większe miasto, studenckie...


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
12/03/2012 12:22 am  

A podobno takie wyłączenie prądu na godzinę powoduje większe zużycie ze względu na skok energii ale nie wiem ile w tym jest prawdy, czy to nie taka ściema firm energetycznych, wiecie jak jest 😉


OdpowiedzCytat
MyszoSkoczeK
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 30
12/03/2012 12:26 am  

Też to kiedyś słyszalem w wiadomościach... Tłumaczyli że lepiej by było gdyby o konkretnej godzinie wyłączyc i już nie właczac do następnego dnia 🙄


OdpowiedzCytat
Buka
 Buka
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 10
12/03/2012 12:45 am  

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że ktoś taka zorganizowana, ogólnoświatowa akcja, reklamowana itd itp była totalną ściemą. To by nie przeszło. Ktoś kto się czymś takim zajmuje wie przecież co robi... Dla mnie ta historia naciągana jest.


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
12/03/2012 9:03 am  

No niestety, saldo wychodzi ujemne. Tzn podczas ponownego uruchomienia urządzeń wyłączonych na tą jedną godzinę tracimy więcej niż gdyby tych urządzeń nie wyłączać w ogóle.
Ale w tej akcji chodzi nie tyle o oszczędzanie energii, co obudzenie świadomości ludzi.

call me Amber


OdpowiedzCytat
Buka
 Buka
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 10
22/03/2012 8:29 pm  

Poza tym najlepiej pozbyć się tej elektryczności na cały dzień. Już wiem, że zmuszę do tego mojego mężczyznę i udowodnię mu, że dzień bez prądu może być dużo ciekawszy. (:


OdpowiedzCytat
  
Praca