Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

islamiści na Podlasiu   

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
19/10/2013 3:53 pm  

mieszkałam kilka lat w Niemczech. Co prawda w małym miasteczku z minimalna liczba obcokrajowców ale wiem jak Niemcy ich nienawidzą. Wielu przykrych historii sie tam nasłuchałam. mnie oni przerażają..Najbardziej wstrząsają mnie morderstwa honorowe, gdy rodzina zabija córkę, syna, siostre lub brata bo zhańbili honor np związkiem z europejczykiem, to jest dopiero koszmar..Tych morderstw w samych Nemczech kilka lat temu chyba w 2005 było ponad 100, ale nie pamiętam dokładnie, ciekawe ile teraz.. A wiecie jak to wygląda :, nóż , kwas, ogień...tam niema litości dla własnej rodziny a co dopiero dla zwierząt. nie uważam żeby sokół wyolbrzymiał problem.

[edytowane 19/10/2013 przez n.i.x]

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
19/10/2013 3:59 pm  

Wielu przykrych historii sie tam nasłuchałam.

No właśnie, nasłuchałaś się. Ja też dużo rzeczy słyszałem; między innymi opowieści o duchach i o obcowaniu z szatanem pod postacią połowy psa, ale czy w nie uwierzyłem, nie, ponieważ ludzie lubią zmyślać i wyolbrzymiać. Morderstwa są w każdej grupie społecznej. Nie każda islamska rodzina morduje swoją córkę, bo zaszła w ciążę przed ślubem. Islam ma tego pecha, że na tę religię powołuje się wiele środowisk nawołujących do przemocy, ale z tego co wiem, przywódcy Islamu się od nich odcinają.


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
19/10/2013 7:19 pm  

Tylko którzy przywódcy islamu są tymi, którzy reprezentują prawdziwy islam?

"Saudyjski duchowny Saleh bin Saad al-Luhaidan sięgnął po "argumenty" ginekologiczne, żeby zniechęcać kobiety do prób złamania niepisanego zakazu i zajęcia miejsca za kierownicą samochodu.
Powołując się na jakieś "badania", duchowny ostrzegł, że prowadzenie pojazdu przez kobietę może mieć negatywny wpływ na jej jajniki i miednicę i w konsekwencji powodować problemy z rodzeniem dzieci.

Jedyny taki kraj na świecie

Konserwatywna Arabia Saudyjska z jej szczególnie surową interpretacją islamu jest jedynym krajem na świecie, w którym kobietom nie wolno prowadzić samochodów. Zakaz nie jest wprawdzie formalny, ale prawa jazdy wydaje się tam wyłącznie mężczyznom. Wśród Saudyjek budzi to coraz więcej sprzeciwów. Saudyjki od lat usiłują to zmienić, narażając się policji religijnej.

Ruszyła właśnie kolejna kampania - 26 października grupa kobiet znów zamierza poprowadzić pojazdy. W przeszłości takie "nieposłuszeństwo" wielokrotnie kończyło się zatrzymaniami i wzywaniem męskich "opiekunów".

Król: Zakaz prowadzenia wynika ze społecznego konsensusu

Monarchia saudyjska nie chce tym kobietom pomóc. W 2007 roku król Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud podkreślał, że zakaz prowadzenia wynika ze "społecznego konsensusu". Organizatorki kampanii, domagające się dla Saudyjek prawa do prowadzenia pojazdów, chcą pokazać, że "wola społeczeństwa" zaczyna się zmieniać.

Blogerka Eman al-Nafdżan powiedziała agencji dpa: Żyjemy w czasach, kiedy kobiety są ministrami, deputowanymi i profesorami. Wstyd, że musimy protestować i łamać przepisy, by połowie ludności Arabii Saudyjskiej przyznano jedno z podstawowych praw".

Obecna kampania zyskała już w internecie ponad 20 tysięcy sympatyków, i to ze wszystkich grup wiekowych i społecznych. - Są to starzy i młodzi, bogaci i biedni, mężczyźni i kobiety. To nie jest już ruch kobiecy. To ruch saudyjski - podkreśliła lekarka Hala Dossari.

Pierwsza próba w 1990 r.

Pierwszą próbę złamania zakazu prowadzenia pojazdów Saudyjki podjęły w listopadzie 1990 roku. 46 pań zasiadło za kierownicami samochodów, chcąc zwrócić na siebie uwagę saudyjskiej i międzynarodowej opinii publicznej. Odzew społeczeństwa saudyjskiego na ich akcję był jednak więcej niż skromny. Czasy się jednak zmieniają i organizatorki obecnej kampanii sądzą, że tym razem może im się udać.

Sympatycy tej inicjatywy podkreślają, że w ponad 50 krajach islamskich kobiety mogą prowadzić i nie ma to żadnych negatywnych skutków społecznych. Także niektóre członkinie Rady Konsultacyjnej, która jest organem doradczym króla i w której od początku br. zasiadają także kobiety, proponują debatę w tej sprawie.

Organizatorki kampanii są przekonane, że uchylenie zakazu prowadzenia samochodów przez kobiety jest nieuniknione. - Legalnie, czy nielegalnie, zmierzamy ku większej sprawiedliwości - podkreśla docent na Uniwersytecie króla Sauda, Aziza al-Jusef, która w 2001 roku zasiadła za kierownicą i wzięła rodzinę na przejażdżkę."

[edytowane 19/10/2013 od Reiha]

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
21/10/2013 3:03 am  

Wielu przykrych historii sie tam nasłuchałam.

No właśnie, nasłuchałaś się. Ja też dużo rzeczy słyszałem; między innymi opowieści o duchach i o obcowaniu z szatanem pod postacią połowy psa, ale czy w nie uwierzyłem, nie, ponieważ ludzie lubią zmyślać i wyolbrzymiać. Morderstwa są w każdej grupie społecznej. Nie każda islamska rodzina morduje swoją córkę, bo zaszła w ciążę przed ślubem. Islam ma tego pecha, że na tę religię powołuje się wiele środowisk nawołujących do przemocy, ale z tego co wiem, przywódcy Islamu się od nich odcinają.

ale ja miałam na myśli głównie telewizje tzn programy informacyjne w których często mówili o tych morderstwach. Nie wiem tez czemu moi znajomi mieliby ściemniać.

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
21/10/2013 3:26 am  

Programy informacyjne też często są nastawione na rozgłos i wszystko wyolbrzymiają, ale już nie będę się czepiał.

Nie wiem tez czemu moi znajomi mieliby ściemniać.

A czemu moi mieliby? Ludzie już tak mają, lubią snuć opowieści, które z każdym powtórzeniem rosną w siłę...


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
21/10/2013 1:38 pm  

oczywiście że w każdym społeczeństwie dochodzi do przestępstw ale tylko islam serwuje nam zabójstwa na tle czysto rasistowskim i jako walka z niewiernymi , oczywiście zgadzam sie iz na świecie zyje mnóstwo porządnych rodzin wychowanych w islamie i porównując je z komercyjnym zachodem wypadają lepiej , ale..........tylko ze reki islamisty może zginąc ktoś za noszenie krzyża , za za krótką spódniczkę , kobieta zgwałcona zginie za prowokowanie i wymieniać można dalej , jest to w obecych czasach nawiększa społecznośc która w imie swoich poglądów morduje. Już samo prawo szariatu jest okropne , a coraz więcej przywódców mówi by takie cos funkcjonowało na wybranych teranch europy, stara maksyma mówi wolność jednych nie może być kosztem drugich , po woli zaczynaja inwazję na Europę


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
21/10/2013 2:01 pm  

oczywiście że w każdym społeczeństwie dochodzi do przestępstw ale tylko islam serwuje nam zabójstwa na tle czysto rasistowskim i jako walka z niewiernymi (...)

😮 😮 😮

Już samo prawo szariatu jest okropne , a coraz więcej przywódców mówi by takie cos funkcjonowało na wybranych teranch europy,

Nie masz pojęcia o islamie, poczytaj sobie najpierw trochę, bo gadasz głupoty.
Po pierwsze, islam nie jest jednorodny, wrzucanie szyitów, sunnitów, salafitów i zajdytów do jednego worka to uproszczenie w stylu "zachodnim", które niczego nie tłumaczy, tylko zaciemnia obraz.
Po drugie, szariat to swego rodzaju skrajność, stosowany jest bodajże w 5 państwach. Większość krajów islamskich ma sądownictwo świeckie i religijne.

[edytowane 21/10/2013 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/10/2013 2:24 pm  

Ja proponuję przejrzeć jakieś fora kibicowskie, żeby poznać, czym jest nienawiść na tle ksenofobicznym, rasistowskim itp., itd. Zapewniam, że jest to wystarczająco przerażające bez udziału skrajnych islamistów...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
21/10/2013 5:35 pm  

eRZet @ jesteś w wielkim będzie , właśnie że bardzo dużo interesuje się islamem i stąd takie wnioski moje, kideyś myślałem że to religia spokojna i przyjazna a wszystkie incydenty to niski procent , jednak nie , to że jest dużo odłamów i interpretacji nie oznacza że wyklucza iż w każdej tej grupie dochodzi do wszelakich nadużyć w stosunku do innych środowisk. to że spotykasz byc może umiarkowanych islamistów nic nie zmienia , gdyż przez radykałów ( czyt. najbardziej niebezpiecznych) sami postrzegani są jako wrogowie . Tobie proponuje poczytać o walce z niewiernymi w każdym z odłamów głoszonych przez przywódców , o kierowaniu dla nie wiernych do witania reki tylko tej która się podciera , o małżeństwa z dziećmi w wieku kilkuletnim , o mozliwości zawierania małżeństw tymczasowych dla stosunku udowego z dziećmi poniżej jednego roku. Tych szaleństw jest jeszcze wiel jak stosunki ze zwierzętami . I co z tego że to tylko procent skoro ten procent jest skrajnie niebezpieczny i włsśnie tacy domagają sie praw do swoich przekonani . Ja nie mówię i nie obawiam się spokojnych islamistów , cały czas pisze o tej chorej szalonej odmianie która odcina głowy . Poczytaj o zyciu mohhameta polecam wiele źródeł i jeżeli ci ludzie naśladują go , to prawdziwy przejaw najgorszych instynktów . Nie chodzi tu o żaden rasizm czytajcie na temat islamu , oglądajcie reportaże , dowiadujcie się prawdy , jest całkiem inna niz nam sie wydaje . To rasistowska i ksenofobiczna oraz mordercza religia . Wiesz jak islam został wprowadzone na bliskim wschodzie ?????? Jesteś taki oczytany to sobie poszukaj i dopiero się wypowiadaj nie krytykując mnie . Teraz każdy cwany , wolnośc i imprezy królują , na prawdę myślisz że jak do władzy dojdą islamiści mógłbyś cokolwiek mówić krytycznego na temat tej wiary bez strachu o głowę ? Otwórz oczy


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
21/10/2013 5:58 pm  

Ale ja nie twierdzę, że sporej części muzułmanów nie stanowią radykałowie.

To rasistowska i ksenofobiczna oraz mordercza religia .

No to jak w końcu, odłamy, religia, radykałowie, kto tu jest mordercami?

Wiesz jak islam został wprowadzone na bliskim wschodzie ??????

O którym konkretnie państwie mówisz, i w jakim okresie?

Teraz każdy cwany , wolnośc i imprezy królują , na prawdę myślisz że jak do władzy dojdą islamiści mógłbyś cokolwiek mówić krytycznego na temat tej wiary bez strachu o głowę ? Otwórz oczy

To, że nasza cywilizacja się stacza i dba przede wszystkim o własną wygodę i przyjemności, wiadomo nie od dziś.
Islam może być tu tylko jednym z zagrożeń, wcale nie największym.

[edytowane 21/10/2013 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
21/10/2013 6:21 pm  

Właśnie przez to że nasza kultura się stacza i staje się coraz bardziej prostacka jest dobrym gruntem na radykalny islam. Bo mało kogo obchodzi co dzieje się na świcie . Liczy się wekend na pijaństwo , przygodny seks i fb. I nagle brakuje ludzi którzy chca bronic swojej tradycji przed pojawiającym sie zagrożeniem

Co do rozpowszechniania islamu to miałem na myśli sam jego początek. Napadanie na żydów i oszukanie Mekki po roku od kiedy dozwolony praktykowanie tej religii. To są oczywiście czasy mahometa i jego żniwa.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
21/10/2013 6:55 pm  

proponuje poczytać o walce z niewiernymi w każdym z odłamów głoszonych przez przywódców

W Starym Testamencie jest podobnie, nic niezwykłego.

Ludzie, Islam nie zawładnie Światem, choćby właśnie dlatego, że ludzie zachodu są zbyt rozpasani i niechętni żadnej religii która narzuca ograniczenia.


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
21/10/2013 7:07 pm  

Stary testamen to tylko cz1. po to przyszedł Jezus by skorygować pewne rzeczy i wyjaśnić. Zresztą takie pisma należy interpretować przez pewien filtr moralności . Czego brakowało inkwizycji a isalmowi brakuje nadal . Chciałbym wierzyć że tak religia sie nie przyjmie, choć nie boleje również nad głupotą cywilizacji zachodu. Ale obawiam się że z uwagi na coraz większą liczbe ludności arabskiej proporcjonalnie do malejącej populacji europy oraz liberalnej władzy ściągającej ich możemy kiedyś nie mieć wyboru i siłą zmuszani to isalmu. Oczywiście to pieśń przyszłości która nie jest az tak odległa i może w ogóle się nie sprawdzić jeżeli ktoś sie obudzi . Juz raz Sobieski zatrzymał pod Wiedniem marsz islamu na Europę .


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
21/10/2013 7:11 pm  

Właśnie przez to że nasza kultura się stacza i staje się coraz bardziej prostacka jest dobrym gruntem na radykalny islam. Bo mało kogo obchodzi co dzieje się na świcie . Liczy się wekend na pijaństwo , przygodny seks i fb. I nagle brakuje ludzi którzy chca bronic swojej tradycji przed pojawiającym sie zagrożeniem

Zgadzam się ze wszystkim, poza tym, że mamy "bronić tradycji". Której tradycji chcesz bronić? Europa nie ma zbyt dużo "dobrych" tradycji...

Co do rozpowszechniania islamu to miałem na myśli sam jego początek. Napadanie na żydów i oszukanie Mekki po roku od kiedy dozwolony praktykowanie tej religii. To są oczywiście czasy mahometa i jego żniwa.

Aha, no toś mi zabił ćwieka 😀
Myślałem, że masz na myśli czasy nowożytne i chcesz podyskutować o rewolucji w Iranie w 1979 roku albo o Afganistanie powojennym.
W takim razie judaizm jest jeszcze bardziej zbrodniczy, w końcu cały teren został zdobyty dzięki wojowniczej ideologii, mordowaniu kobiet i dzieci itd. (a zresztą i w XX wieku było podobnie...), chrześcijaństwo też ma wiele na sumieniu (choćby rzeź Katarów).

Ale obawiam się że z uwagi na coraz większą liczbe ludności arabskiej proporcjonalnie do malejącej populacji europy oraz liberalnej władzy ściągającej ich możemy kiedyś nie mieć wyboru i siłą zmuszani to isalmu.

Czyżbyś mylił Arabów z Muzułmanami?

Oczywiście to pieśń przyszłości która nie jest az tak odległa i może w ogóle się nie sprawdzić jeżeli ktoś sie obudzi . Juz raz Sobieski zatrzymał pod Wiedniem marsz islamu na Europę .

Oho, Polska Przedmurzem Chrześcijaństwa, "za milijony kocham i cierpię katusze", znamy to, znamy.
Na serio boisz się islamu tureckiego?

[edytowane 21/10/2013 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
21/10/2013 8:17 pm  

Wiesz chodziło mi tutaj o formę powstanie tej religii-kultury . O formę wprowadzanie jej . Dl a porównania Jesus który nauczał , leczył , pokazywał dobro itp A islam króry wprowadzany był szablą . A czy na prawdę sie boję ? To powiem że tak , boje się tego że jeżeli przyjdzie do w takiej formie w jakiej jest we Francji , Skandynawii, Angli ktos mi powie że nie ma świąt Bożego narodzenia bo to ich obraża, że nie wolno mi chodzić z krzyżykiem na piersi , że ktoś zaczepi moją żone bo według ich chodzi nago będąc przyzwoicie ubrana od stóp po głowę . I może znajdzie się jakiś debil co za to obeje ją kwasem - u nich norma . Nie chodzi o tchórzostwo tylko o to że sa to ludzie z którymi dialog jest niemożliwy na 1000 islamistów 10 może przyjśc z maczetami i oni będą bardzo groźni. Dzwi mnie że nie dostrzegasz tego problemu w Europie


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca