Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Komu kurkę, bo je zjedzą?  

  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/03/2015 1:15 pm  

Na forum na którym pełnię funkcję moderatora, jedna z użytkowniczek wkleiła taką wiadomość:

"Tysiąc kur zostało przeznaczonych do zabicia na jednej z ferm zajmujących się chowem ściółkowym. Niosły za mało jajek, przestały wyrabiać normę. Postanowiono więc je zabić. W specjalnej, przeznaczonej do tego maszynie.

Kury nie potrzebują wiele. Jeśli macie możliwość uratowania choć części z nich, zapewnienia im domu, gdzie będą mogły godziwie dożyć do kresu swych dni, dzwońcie do Scarlett, tel.: 785 511 630 lub do Norberta, tel.: 603 280 913.
Ferma sprzedaje kury po 8 zł. Znajduje się w woj. dolnośląskim, w okolicach Legnicy."

[edytowane 14/3/2015 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
16/03/2015 1:03 am  

I serio chcą za te kury pieniądze jeszcze?
Smutne jest to, jak na tym świecie żeruje się na ludzkiej empatii.

[edytowane 15/3/2015 przez aniss]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
16/03/2015 1:57 am  

Mnie ciekawi ta tajemnicza maszyna do zabijania kur. Przecież zwierzęta wolno zabijać tylko w ubojni, a potem ich mięso można sprzedać normalnie do konsumpcji. Wtedy opłata za kurę byłaby zrozumiała - zwrot zysku utraconego z ewentualnej sprzedaży na mięso.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
16/03/2015 2:23 am  

Dziewczyny, nie wiem. Tak jak pisałem, przekleiłem po prostu temat z forum, którym się opiekuję.

[edytowane 15/3/2015 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
marekpapro
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 102
16/03/2015 8:54 am  

Można wiedzieć co to za forum ?
chętnie bym poczytał.

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
16/03/2015 10:46 am  

Ale to nie jest forum wegetariańskie! 🙂
To jest forum pogranicznego zaburzenia osobowości http://borderline.p2a.pl
Raczej nie ma tam nic ciekawego dla osób nie dotkniętych tematem, albo nie interesujących się psychologią.


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
16/03/2015 12:01 pm  

Mnie ciekawi ta tajemnicza maszyna do zabijania kur. Przecież zwierzęta wolno zabijać tylko w ubojni, a potem ich mięso można sprzedać normalnie do konsumpcji.

No właśnie mam pewne podejrzenia, że to mięso nie zostanie sprzedane do konsumpcji.. słyszałam że stare kury nie nadają się na mięso, dlatego podejrzewam że ta tajemnicza maszyna służy do skutecznej utylizacji emerytów. A zwłoki? Pewnie na nic się już nie przydadzą, dlatego też mnie właśnie dziwi, że od ludzi którzy odciążą ich od kłopotu "co zrobić z niepotrzebnymi (?! :() kurami", oczekują jeszcze wynagrodzenia. Skoro z samej utylizacji prawdopodobnie nie uzyskają żadnych zysków, a pewnie nawet obciąży ich to jakimiś kosztami. Ale może się mylę i te kury faktycznie pójdą na rosół....


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
16/03/2015 12:30 pm  

Kiedyś widziałam taką maszynę, typu maszyna do mielenia mięsa, żywe kurczęta się wrzucało, a powstałą papką karmiono norki z sąsiedzkiej fermy

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
16/03/2015 3:38 pm  

Czego to człowiek nie wymyśli... 🙁


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
18/03/2015 3:26 pm  

wziąłbym nawet , ale mój pies szybko by jej nie dał życia, tez widziłąem takie maszyny z pisklakami , szok


OdpowiedzCytat
marekpapro
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 102
18/03/2015 10:56 pm  

Ale to nie jest forum wegetariańskie! 🙂
To jest forum pogranicznego zaburzenia osobowości http://borderline.p2a.pl
Raczej nie ma tam nic ciekawego dla osób nie dotkniętych tematem, albo nie interesujących się psychologią.

dzięki Cienkun poczytam 🙂

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
20/03/2015 1:39 am  

Widziałam info, że przystań ocalenie wykupiła 60 sztuk.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
  
Praca