Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Bolek - koń uratowany przez Tarę  

Filomena
bywalec

Witam wszystkich. Na stronie fundacji tara przeczytałam o koniu, którego przed Bożym Narodzeniem udało się uratować. Został wykupiony od właściciela, który trzymał go z zamknięciu, w komórce, przywiącanego łąńcuchem, który wrósł mu w ciało. Cały pokryty jest grzybicą, nigdy nie był u kowala. Sąsiedzi dokarmiali go przez dziurę w tejże komórce (to oni w końcu zareagowali i zawiadomili kogo trzeba o tragedii Bolka).
Kochani! jego leczenie jest bardzo kosztowne! Proszę o mobilizację! wpłat mozna dokonywać na konto tary z dopiskiem "dla Bolka" lub kupując na allegro cegiełkę. Więcej na: www.ligon.chorzow.pl/tara

[edytowane 8/1/2009 przez Filomena]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/01/2009 9:18 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Wczoraj w jakimś serwisie telewizyjnym widziałam tego konia. Była mowa o tym jak znęcał się nad nim właściciel. Okrucieństwo w stosunku do zwierząt nie ma granic.:( 🙁 🙁 🙁 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2009 2:20 am

"Dźwięk metalu denerwował właściciela, dlatego tuż pod głową zwierzęcia przykręcił do łańcucha ok. 4-kilogramowe obciążniki. I tak źrebak rósł, a łańcuch wrastał mu w ciało. Z czasem ropa (cuchnąca okrutnie) zaczęła zalewać oczy, grzybica zaatakowała ciało, nigdy nierobione kopyta ciążyły coraz bardziej."

Dla mnie takie bestie powinni wkładać do klatek i trzymać daleko od ludzi-w ciemni,bez wody i pożywienia (2 razy na tydzień wystarczyło by im,prawda?). Ale przecież w stosunku do ludzi jest to niehumanitarne i bezduszne. A w stosunku do zwierząt to już nie. Gdy zobaczyłam razem z rodzicami w telewizji Bolka to we mnie coś aż się zagotowało-bezbronne zwierze okaleczone w straszny sposób. Jeszcze ów "właściciel" był oburzony tym,jak mogą mu zabierać konia! Bestialstwo ludzkie nie zna granic.

Dlatego dziękuje Bogu,za takie instytucje jak TARA.

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2009 2:25 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Tara jest Organizacją Pożytku Publicznego. Osoby pracujące mogą przeznaczyć swój 1 % na tę fundację . Możemy też rozprowadzić jej dane wśród znajomych i przekonać do wpłat przynajmniej tego jednego procenta. Zawsze to coś 😉 Właśnie zaczął się czas rozliczeń podatkowych.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2009 2:44 pm
Bellis_perennis
Famed Member

No ja mam problem na co by tu przeznaczyć ten 1%. Chyba najlepiej co roku na coś innego. Jest tyle pożytecznych organizacji. Nie można powiedzieć, że jakaś jest ważniejsza. Każda robi coś dobrego i każda jest potrzebna.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2009 4:03 pm
sasek
świeżaczek

Istnieje ZHP, ZHR, TARA instytucje zajmujące się chorymi dziećmi itd. Mimo że nie jestem wege, to coś wstrząsnęło mną, bo tam skąd pochodzi mój ojciec, mimo że zabija się zwierzęta na jedzenie, jednak nikomu nie przychodzą do głowy TAKIE rzeczy !

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/01/2009 8:40 pm
  
Praca