Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wirtualny cmentarz  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

tofka
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 30
09/11/2005 4:05 pm  

Kochani, zobaczcie i napiszcie co o tym sądzicie, moim zdaniem - inicjatywa super. Rzeczywistych cmenarzy jest jak na lekarstwo, w dodatku z tego co słyszałam, borykają się z ludzką "przyjaźnią", a tu - prosto, szybko i za darmo.

http://www.taopark.home.pl

Cmentarz jest zupełnie nowy i na razie jest tam jeden kotek, ale myślę, że to ruszy i to szybko.
Tofka


OdpowiedzCytat
madzik
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
09/11/2005 9:52 pm  

bardzo fajny pomysł, rowniez myslę, że strona szybko sie rozwinie.

"Nie jem niczego, co miało rodziców"


OdpowiedzCytat
tofka
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 30
09/11/2005 10:07 pm  

Też tak myslę, chyba dodam ją do ciekawych linków na tym forum.
Tofka


OdpowiedzCytat
jarek
rozmówca
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 70
09/11/2005 11:59 pm  

To niesamowite , w pierwszej chwili aż mnie zatkało z wrażenia ! Wirtualny cmentarz ? Czy to ma sens ? Czy to się w ogóle może przyjąć ? Ale skoro prawdziwych nekropolii dla zwierzaków prawie w Polsce nie ma... to w takim razie ma to sens ! A wybiegając myślą w przyszłość ... Już widzę i słyszę te kąśliwe komentarze , salwy śmiechu , pukanie się palcami po czołach ... Ale nic to... 🙁


OdpowiedzCytat
tofka
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 30
10/11/2005 1:03 am  

A niech się pukają, myślę, że to się przyjmie. Jak widzę, już na cmentarzu pojawił się nowy kotek...a potem pewnie pójdzie lawinowo. Ci, którzy kochają zwierzęta, uznają to za coś oczywistego, a pozostali nie muszą tam zaglądać.
Dzięki, Jarku, za Twoje miłe i trafne komentarze. Tofka


OdpowiedzCytat
Wege-Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 105
10/11/2005 7:26 pm  

Fajny pomysł, nie słyszałam wcześniej o czymś takim. 🙂
Wystawię tam kiedyś pomnik swoim zwierzakom (bo one nadal żyją) 😀


OdpowiedzCytat
tofka
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 30
10/11/2005 10:12 pm  

Witaj Weroniko 🙂

Obyś jak najdłużej nie musiała tam wystawiać żadnego pomnika...
A pomysł jest OK i widzę, żę przybywa kotków...
Pozdrawiam wszystkie kochane zwierzaki (i oczywiście Twoje, Weroniko!)
Tofka


OdpowiedzCytat
Doriska
rozmówca
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 78
12/11/2005 7:47 pm  

oo bardzo bardzo fajna sprawa...
Tylko obym nie musiała skorzystac z tej strony...

Zapraszam do obejrzenia mojego rękodzieła http://srebrnaagrafka.pl/sklep/cottage


OdpowiedzCytat
tofka
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 30
13/11/2005 12:46 am  

Na "taoparku" leży pies Nazar, którego bardzo świeża, smutna historia jest opisywana na różnych forach, szczególnie na Dogomania.pl. Znowu jacyś wszechwładni i bezkarni rzeźnicy. Ech, szkodza gadać...


OdpowiedzCytat
kosiereczka
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1
15/11/2005 1:41 pm  

Tofka.. ten cmentarz jest fajny, naprawde.. Tzn. Jest bardzo pomysłowy i przydatny.. Dzięki temu pamięć o męczonych zwierzętach niezginie..

Michiko 😛


OdpowiedzCytat
empathy
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 45
15/11/2005 7:34 pm  

nie jestem do tego przekonana..sama mam zwierzaczki,ale jakos nigdy nie zamiescilabym ich na tym cmentarzu...Moim zdaniem to dziwne,a naprawde staralam sie przekonac do tego pomyslu.Nie wiem,moze kłuje mnie tu kwestia smierci i pamieci o zmarłych zwierzatkach umieszczonych w internecie,dostepnym dla wszystkich.Internet to zbior roznych śmieci (owszem przydaje sie i doceniam to) i jakos mam mieszane uczucia kiedy pomysle o internetowym cmentarzu.A zastanawiam sie jakie odczucia mielibyscie wzgledem internetowego cmentarza dla ludzi.Bo ja zupelnie takie same!
Zaznaczam,ze nie chce nikogo przekonac do swojego zdania,ale czuje sie wrecz zobowiazana do napisania mojego zdania.


OdpowiedzCytat
tofka
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 30
15/11/2005 8:48 pm  

Witajcie 🙂
Ależ istnieją już wirtualne cmentarze dla ludzi i to polskie. Wystarczy poszukać. Niektóre są dość upiorne, czarne i brakuje tam tylko straszących duchów. Ale jak ktoś lubi tam umieszczać swoich bliskich - jego wola. O gustach podobno się nie dyskutuje. A o śmietnisku internetowym można podyskutować. W końcu nasza Ziemia to też wielki śmietnik, a jakoś ciągniemy 😉 Tak samo nie wypadałoby w TV puszczać "wspominkowych" programów, bo o poziomie telewizji wie każdy i podniosłe tematy mieszają się z "różową serią".
A akurat "taopark" dla zwierzątek jest gustowny i jakaś taka fajna atmosfera tam panuje.

Tak Was usiłuję podpuścić, żeby nasze forum nabrało trochę rumieńców ;))) Piszcie, kłoćcie się, dyskutujcie, niech się coś dzieje... A to jeszcze mięsożerni powiedzą, że sił nie mamy na pisanie :)))
Ściskam serdecznie, Tofka


OdpowiedzCytat
yale
 yale
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 13
15/11/2005 10:07 pm  

Mam mieszane uczucia co do tego cmantarza ...nie umieszcze tam ani mojego kochanego chomiczka ,ani w przyszłości mojego psa .szczerze móiąc nie widze wiekszego sensu takich wirtualnych cmentarzy.wiem ze nie ma gdzie zwierzątek chować ,ale w końcu gdzies to trzeba zrobić i własnie to miejsce powinno sie otaczać szczególnym hm...szacunkiem ( trudno mi znaleśc odpowiednie słowo ,chyba wiecie o co mi chodzi) .Ja mojego chomiczka pochowałm na zwykłym ,,ludzkim " cmentarzu pod murem ,tam gdzie najszybciej za 100 lat znajdzie sie ktoś inny.


OdpowiedzCytat
jarek
rozmówca
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 70
16/11/2005 3:07 am  

Znowu wtrące swoje 3 grosze na temat cmentarza. Byłem na nim przed chwilą i muszę się przyznać że wzruszyłem się co nieco... Zwierzątek na nim przybyło dość wyrażnie od momentu jego otwarcia a to oznacza że jednak jest pozytywny odzew ze strony tych którzy zwierzęta kochają . Do wirtualnego cmentarza po prostu z czasem wszyscy się przyzwyczają i nie będzie on ani śmieszył , ani szokował ani też powodował czyjegoś zgorszenia tym bardziej , że istnieją też już podobno , jak czytam post Tofki wirtualne cmentarze dla ludzi ( ciekawie to zabrzmiało ) . Ja sam jakiś czas temu pomagałem koleżance w pogrzebie jej ukochanej suczki . Psinkę spopielono zbiorowo razem z innymi czworonogami w specjalistycznej firmie pogrzebowej zajmującej się zwierzętami. Sam pomysł dobry, ale poziom kultury grabarza ... pomińmy to milczeniem, koleżanka długo jeszcze nie mogła dojść do siebie... 🙁 Zwierzątek w Taoparku będzie przybywać, każde nowe imię , czy to pieska , kotka, konia , w ogóle wszystkich naszych braci mniejszych ,ktorzy od nas odeszli i których tam "pochowaliśmy" będzie wiązało się z czyimiś łzami , rozpaczą , smutkiem , czasami może z wyrzutami sumienia... Taki cmentarz to nic złego , więc postarajmy się ciepło spojrzeć na tych spośród nas , którzy "pogrzebali " tam swoich ulubieńców , nawet jeżeli nasze uczucia są mieszane.


OdpowiedzCytat
Trop
 Trop
rozmówca
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 73
16/11/2005 11:10 am  

Jestem jak najbardziej za takim wirtualnym cmentarzem. To po prostu jeszcze jeden sposób na wyrażenie uczuć wiążących ludzi ze zwierzętami, które już nie żyją. Ktoś może kręcić nosem na medium - internet. No ale chcemy tego czy nie, faktem jest, że internet jest jednym z dzisiejszych sposobów komunikacji. Nikt przecież nikogo do niczego nie zmusza. Taki cmentarz jest opcją i wybierają ją ci, którym to odpowiada.

Sama nie wiem, czy odpowiadalaby mi osobiscie taka forma wyrażenia moich uczuć, ale jej nie wykluczam.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca