Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zatrzymać rzeź- zobacz reportaz Polsat  

  RSS

Filip
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
23/03/2007 5:02 am  

Zatrzymać rzeź
22.03.2007

Przerwijmy rzeź bezbronnych fok. Co roku z rąk bezwzględnych rybaków ginie ich kilkaset tysięcy. Prawie połowa z nich w trakcie obdzierania ze skóry jeszcze żyje! Polska jest jednym z największych importerów foczych futer. Od wielu lat obrońcy fok starają się, by nasz kraj zakazał importu. W akcję zaangażowały się także osoby z pierwszych stron gazet. I Ty masz szansę przyłączyć się do protestu. Zostaw swój wpis na forum!

Uwaga! Materiał zawiera drastyczne zdjęcia

- Foka umiera od uderzania pałką. Nie zawsze jest zabijana, czasami tylko ogłuszona. Bardzo często foki jeszcze żyją i czują, że są obdzierane ze skóry żywcem - mówi Cezary Wyszyński z Fundacji Viva!.

Każdego roku w Kanadzie zabija się w bestialski sposób kilkaset tysięcy foczych szczeniąt. Prawie połowa z nich żyje jeszcze podczas obdzierania ich ze skóry. Zwierzęta doświadczają niewyobrażalnego cierpienia. Wyroby z fok trafiają także na rynek polski.

- Byłam zbulwersowana, gdy dowiedziałam się, w jak brutalny sposób zabijane są te małe foki, jak na żywca zdzierana jest z nich skóra. Całym sercem jestem za protestującymi przeciw tej rzezi - mówi Anna Samusionek, aktorka.

Od wielu lat obrońcy fok z całego świata próbują walczyć z tym okrutnym procederem. Również w Polsce od lat organizowane są protesty przeciwko komercyjnym polowaniom na foki. Ponad 60 procent społeczeństwa w Polsce jest za wprowadzeniem całkowitego zakazu importowania foczych skór. Niestety jak dotąd polski rząd nie podjął takiej decyzji.

- W Unii Europejskiej trwają prace nad wprowadzeniem zakazu importu produktów foczych. Większość krajów, jak na przykład Chorwacja czy Belgia wprowadzają taki zakaz - mówi Wojciech Muża z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

- Jestem całkowicie przeciwna importowaniu przez Polskę jakichkolwiek futrzanych produktów oraz noszeniu futer - mówi Paulina Przybysz z zespołu "Sistars".

Polska jest jednym z głównych importerów foczych skór. W 2004 roku do naszego kraju trafiło ich aż kilkadziesiąt tysięcy! Zakaz importowania i handlu wyrobami pochodzącymi od fok dotyczy bowiem tylko foczych szczeniąt. Wyroby z fok nadal więc trafiają na nasz rynek.

Obrońcy i miłośnicy fok mają nadzieję, że Polska jak najszybciej wprowadzi zakaz handlu skórami z fok. Wiedzą, że w ten sposób można uratować setki tysięcy bezbronnych zwierząt.

- Polska jest bardzo dużym importerem foczych futer. To my kreujemy popyt na nie i my możemy ten popyt zlikwidować - mówi Cezary Wyszyński z Fundacji VIVA! *

http://interwencja.interia.pl/news?inf=885876


OdpowiedzCytat
elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
23/03/2007 6:09 pm  

Kolejny przyklad bezsensownego cierpienia zwierząt dla zaspokojenia ludzkich zachcianek 😡

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
Zagadka
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 37
23/03/2007 8:47 pm  

Polska jest bardzo dużym importerem foczych futer.

Czemu Polska bierze z innych krajów to co najgorsze 😡 ? ...

[edytowane 23/3/2007 od Zagadka]


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 429
23/03/2007 9:23 pm  

Akurat nie ogladałam tego,ale dostałam od Pety petycję,którą podpisałam i powysyłałam ją wszystkim na gg...chociaż tak można pomóc...nie wiem co mnie napadło i zobaczylam na jakiejś angielskiej stronce film z takiej rzezi(a przecież, głupia ja obiecałam sobie ,ze to już konec z takimi filmami!!)...to był szok,naogladałam się tyle filmów ,ale ten chyba najbardziej mnie poruszył,nie mogłam opanować płaczu ,a o biciu mojego serca nie wspomne...to okropne...moze pokazanie tego w telewizji ruszy też innych i zastanowią sie skąd takie" piękne futra" się biorą i jak sie je uzyskuje...


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
27/09/2011 4:56 pm  

I znów to samo, Kanada kombinuje aby mogła znów eksportować futra z fok do UE
http://www.ratujfoki.pl/petycja_w_sprawie_utrzymania_zakazu_importu_foczych_futer_do_ue.html


OdpowiedzCytat
  
Praca