Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ukochane zwierzę  

Strona 10 / 15 Wstecz Następny
  RSS

Stanisław
weteran forum
06/09/2008 7:35 pm  

O Boże, a co to za straszny pająk :scared:
A jaki wytresowany. Chodzi grzecznie za kursorem.
A w ogóle ta mapa to nie z tej epoki 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
www.animalpastor.eu
forumowicz
06/09/2008 9:01 pm  

on nie chodzi za kursorem; dwukrotne kliknięcie daje mu insekta.. taka z niego mięsożerna bestyjka 😉 insekty różne w zależności od strefy klimatycznej.. a poza tym, w prawym górnym rogu można mu zmieniać rozmiary, sprężystość kroku ;), itp.. nawet pozycję słoneczka, co skutkuje zmianą cienia.. słodziutki jest, moja córeczka uwielbia go karmić i chyba przestała bać się pajączków 😉 ja niestety nie 😛

[edytowane 6/9/2008 przez www.animalpastor.eu]

animalpastor/chris-tina

OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
07/09/2008 2:12 am  

Szczurunia ,dlaczego Szczurek nie ma towarzysza? Szczury to zwierzęta stadne ,minimum 2 ,trzymając jednego skazujesz go jedynie na cierpienia. Szczur samotny = szczur nieszczęśliwy
Po za tym jak gruby? W sensie otyły? Jeśli jest zbyt otyły może dłuższe wycieczki po mieszkaniu ,albo dobrze dobrana dieta?

Szczur nie ma towarzysza bo po pierwsze trafił do mnie przez przypadek (został mi podrzucony pod drzwi jak mieszkałam w inetrnacie, więc go przygarnęłam), po drugie nie akceptuje prawie nikogo (tylko mnie i mojego tatę). Myślę, że musiał od kogoś wcześniej nieżle dostać w dupę, bo ciężko było go oswoić,a nawet do tej pory nie wiedzieć czemu panicznie boi się rąk nad jego grzbietem oraz szczotki do zamiatania. Diete ma optymalną, dużo świeżych owoców i warzyw, no a oprócz tego tradycyjnie ziarno. Nie daję mu nic więcej, ponieważ zaraz po tym jak do mnie trafił okazało się że jest przebiałkowany i nalatałam się po weterynarzach żeby go odratować. Na ciele miał pełno ran, ponieważ cały czas się drapał od tego uczulenia, a debile weterynarze chcieli go od razu uśpić 'bo to będzie tańsze'. Dopiero któryś z kolei zaproponował zastrzyki no i dzięki temu szczur żyje i ma się dobrze.
A biega naprawdę długo i często. Do dyspozycji ma codziennie cały mój pokój przez kilka godzin. Jest duży, to fakt, ale na pewno go nie przekarmiam, więc pewnie taka jego uroda, najważniejsze że jest szybki i zwinny. No i że trafił właśnie do mnie, bo czyjś głupi żart mógł się skończyć dla niego tragicznie.

OdpowiedzCytat
Cheery
rozmówca
07/09/2008 2:36 am  

To dobrze ,że Go przygarnęłaś i zależało Ci na Jego dobru ,ale musisz to zrozumieć -nie ważne jakie dobre warunki mu zapewnisz ,nie ważne ile czasu z nim będziesz spędzać ,nie porozmawiasz po jego języku ,nie będziesz mogła z nim spać wtulona w jego futerko ,nie będzie mógł z Tobą jeść z jednej miski ,ani zabierać jedzenia. Człowiek choć bardzo by się starał nie zastąpi szczurowi drugiego szczura. To zwierzęta stadne i potrzebują stada. Przygarnij mu szczurka tej samej płci ,najlepiej zaadoptuj jakąś "bidę" z forum szczurzego ,albo z SPS`u. Co do łączenia -wszystko jest możliwe ,lecz wymaga dużej cierpliwości ze strony właściciela a mogą być naprawdę wspaniałe i owocne efekty. Dam Ci link do wielkiej skarbnicy wiedzy ,informacji ,gdzie dowiesz się wszystkiego www.szczury.org

pozdrawiam 😉

OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
07/09/2008 5:08 am  

Ja to bym chciała przygarnąć do domku jakiegoś zwierzaczka, ale najpierw muszę znaeźć ten dom 😉 Kiedyś miałam wilczurka, ale umarł 9 lat temu prawie ;( Do teraz za nim tęsknię. Miałam jeszcze chomiczkę, kochana była i nie lubiła mężczyzn (oprócz mojego taty :rotfl: ) A tak to rodzeństwo ciągle mieli jakieś zwierzątka, przez co nie raz po nocach płakałam, bo się nimi nie zajmowali, pokoju nie wietrzyli, a wiadomo, że papierosy szkodzą, potrafili zwierzakowi chuchać dymem tytoniowym prostoiw nos 😡 apradwę powinno sięrobić jakieś licencje na posiadanie zwierzątka, testy psychologiczne albo coś 😡

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
08/09/2008 12:50 am  

Cherry, dziękuję za rady:) postaram się ulepszyć szczurze warunki, choć rozszerzenie hodowli pewnie nie wejdzie w grę;/ a szkoda, bo chciałabym żeby Szczur był maksymalnie szczęśliwy. Póki co zajmę się budową kolejnych tuneli i zabawek do rozgryzania, pozdrawiam i dzieki:)

OdpowiedzCytat
Cheery
rozmówca
11/09/2008 12:18 am  

Ależ nie ma za co 😉
I taka jeszcze malutka rada -nie dawaj mu zbyt dużo owoców ,szczury nie mają wielkiego zapotrzebowania na witaminę C jak ludzie , można dawać raz na jakiś czas. 😉

OdpowiedzCytat
Mayka
bywalec
14/09/2008 1:25 am  

To moja najukochańsza psina, Nero:
[URL=www.fotosik.pl][IMG] [/IMG][/URL]

a tutaj razem z kotem Kacperkiem:
[URL=www.fotosik.pl][IMG] [/IMG][/URL]

[edytowane 13/9/2008 przez Mayka]

[edytowane 13/9/2008 przez Mayka]

OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
14/09/2008 1:51 am  

to drugie zdjęcie jest po prostu pię-kne! pies Twoj, Mayko jest słodki i ma piękne oczy, a w jakiej zgodzie żyje z kocurkiem! cudo 😀
ale ale, popatrzcie na to:
http://allegro.pl/item434855369_szkolenie_psa_obroza_treningowa_elektryczna.html
ja nigdy nie zrobiłabym psu czegoś takiego, impulsu elektryczne, straszne 😡

OdpowiedzCytat
Mayka
bywalec
18/09/2008 12:56 am  

To prawda, żyją w zgodzie. Pies ma już 13 lat, a kot 10 i obydwa od małego u mnie, więc sporo latek już ze sobą przebywają 🙂

OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
01/02/2010 1:03 am  

To ja sie pochwale swoja suczka rasy amstaff mieszanej z pit bull red nous'em... a oto jej mala histria:
Przygarnolem Kiare wieku 3miesiecy od kolezanki co ja kupila za symboliczna zlotowke(1PLN) od jakiegos pseudochodowcy ktory miesza psy na zamuwienie, bo nie sprzedal go osobie co go zamowila(mimo ze Holender dawal 1000 euro), gdyz chcial ja do walk...A oddala mi moja pupilke bo matka sie nie zgodzila na psa...
Ale nie mam dobrej opini o tym hodowcy, bosunia bylz strasznie wychudzona, wszystkie zebra bylo widac i przechodzila przez waskie barierki...pozniej przyczynilo sie to do choroby psa(mlodziencze zapalenie stawow)... po za tym byla nie odrobaczona i 0 szczepien...
Przyczyne takiego stanu psa widze w tym ze ten "hodowca" trzymal psa z innymi duzymi psami i sie nie dostawala do miski, a on nic sobie z tego nie robil... Wnioskuje to po tym ze przez pierwsze dni byla agresywna do kazdego duzego psa i sie bala ludzi...

Teraz na szczescie jest u mnie, dalem jej dom, milosc, jesc, opieke weterynaryjna i ja ulozylem... Teraz juz nawet glowy nie wsadzi w barierki, zeberek nie widac, choroba zniknela, zywie ja specjalistyczna karma by nie powrocila, nie szczeka na zadne psy(nawet nie reaguje jak na nia szczekaja, tylko odchodzi, dopiero atakuje gdy sama zostanie zaatakowana, a w tedy mi szkoda tego psa co zaczol bo juz mimo ze ma 6 miesiecy to pogonila 3-letniego psa duzej rasy), jest towarzyska dla ludzi i innych psow...

A po za Kiara mam jeszcze dwie myszki

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Maksymilian1997
bywalec
27/02/2010 6:55 pm  

Ja mam rybki :
1 Bojownika Alex'a
6 Neonów Innesa
1 Gupika Płomyczka
4 Kiryski Pstre
4 Kiryski Spiżowe

OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
09/03/2010 11:21 pm  

Ayna!! tez masz papuciska takie jak ja ..nimfy ! super 🙂

Mam parke , Paput i Kokolinka (zwana pikusiem :P) wrzuciłam nowego avatara z Paputem.

Mam tez pająka ptasznika... nie wiem czy karmienie pająka żywymi robalami jest dla wegetarian etyczne..
Zal mi tych stworzonek... no ale pająka mam już kilka lat i dostałam go w prezencie zanim zostałam wege
a niestety martwych owadów nie jada ...
Uwielbiam go.. to mój włochaty pupilek.. nazywa sie Potworek ciasteczkowy.
No i mamy jeszcze dwa kotki 🙂
W różnym czasie miałam tez , chomiki dżungarskie , świnkę morską, żaby, ryby, skorpiona i węża..
ale teraz nie mam czasu na taki zwierzyniec.

[IMG] [/IMG] [IMG] [/IMG]

[edytowane 9/3/2010 przez n.i.x]

[edytowane 9/3/2010 przez n.i.x]

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Chihuahua
forumowicz
29/04/2010 3:52 pm  

Capri

Jest to moja pierwsza chihuahua pochodzi z hodowli . Urodziła się 22 grudnia 07.
Lubi ludzi i inne psy (głównie małe) ale najpierw musi się z nimi zapoznać.
Jest odważna i nie stresują jej wystawy, na ringu czuje się świetnie i jest wesoła.
[img] [/img]

Wela

Wela jest ładnie zbudowana ale jeszcze się rozwija. Troszkę bio się obcych psów ale pracujemy nad tym. Kocha wszystkich ludzi i rozdaje buziaki 😉 .
Była na jeddnej wystawie ale się zbuntowała i nie chciała chodzić 😛 .

[img] [/img]

Rosa
Rosa jest moim pierwszym psem, ma 6 lat i niestety pochodzi z pseudo hodowli 😡 , ( to było dawno i jeszcze nie byłam tak zorientowana a psa kupili rodzice ).
Jest kochana i przyjazna lubi jeść, pływać i aportować, od niedawna trenuje z nią dla zabawy agility.
[img] [/img]

Ramzes

Jest kotem rasy rag doll urodził się 17.08.2009 w hodowli młodziki*pl. Jest najwspanialszym kotem jakiego kiedykolwiek widziałam, każdy kto raz go spotka się w ni zakochuje. Ponieważ nie zamierzam hodować ani jeździć z nimi na wystawy kotów jest wykastrowany.
[img] [/img]

Nefretari jest kotką rasy ragdoll urodziła się 23.07.2009
[img] [/img]

Fibi

Fibi jest sunią rasy owczarek australijski urodziła się w marcu tego roku.
Odbieramy ją w czerwcu bo z małego mieszkanka przeprowadzamy się do domu z wielkim ogrodem
(suczka 1 )
http://www.aussies.i15.eu/miot_f.html

Mam również 2 papużki faliste Lusię i Waldusia

[edytowane 14/7/2011 od Chihuahua]

[img]http://pergamano.pl/przedszkole-bea/obrazysg/logo/motyl.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Surojad
forumowicz
29/04/2010 10:37 pm  

......Rudy Ryś:......
[img] [/img]

OdpowiedzCytat