Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Boże Narodzenie i karp  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

annflower
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 47
22/10/2007 10:59 pm  

Kocham te święta, te zakupy i...kocham karpie 😎 . Nie mogę patrzeć na te stoiska co kawałek gdzie pływa w małej wanience kilkanaście karpi! czy można temu zapobiec? handlowaniem żółwiami ludzie zapobiegli ale walczyli o to wiele lat a jak walczyć o niezabijanie karpi? wkońcu to tradycja (której ja nie będę obchodzić jak się wyprowadzę) Ale co możemy zrobić? ludzie zaczynają się zastanawiać nad cierpieniem zwierząt dopiero jak zaczynają wymierać i stają się zagrożone... a karpie są słodkie 😀


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
23/10/2007 12:04 am  

Heh, ja na świeta to tylko barszcz i... chleb z musztardą xD Ogólnie nie lubię ryb... a karpia w szczególności 🙂 Czy można temu zapobieć? Stopniowo... w końcu cuda się zdarzają, prawda? 😉

=


OdpowiedzCytat
Lilith81
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 131
23/10/2007 1:48 am  

Dopóki ludzie nie uświadomią sobie paradoksu jakim jest czczenie narodzin jednego życia przez zabijanie innych stworzeń, co jest niestety wpisane w tradycję świąt, dopóty te zwierzęta będą męczone.
Mimo, że jeszcze się nie wyprowadziłam, nie uczestniczę w obchodzeniu świąt, nie tylko z pobudek etycznych, ale i ideologicznych. Pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
23/10/2007 7:32 pm  

Cóż, ja za bardzo nie wiem, jak temu zapobiec. 🙁 U mnie w domu ( mieszkam z rodzicami, 12 lat...:p) nie są tradycją, ale za to mama robi inną rybe... 🙁 A w tym roku iewiem co bedę jadła...:P Kiedyś to przy sklepach niedaleko mojego bloku był samochód i tam.... te karpie i pełno krwi... :(((
Nie wiem jak im pomóc...:(((


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
23/10/2007 8:19 pm  

Raczej nic nie zrobisz... najwyżej porwiesz się z motyką na słońce. Przykre, lecz prawdziwe.

=


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
23/10/2007 8:53 pm  

Kocham te święta, te zakupy i...kocham karpie

Nie lubie tych swiat, nie lubie zakupow a karpie moga byc choc nie sa niczym pieknym.
Co z tym zrobic? Postarac sie zmienic w taki sposob by przekonac ludzi obok siebie ze nie trzeba zjadac karpia w swieta. W mojej Rodzinie nikt karpia nie je w swieta.
Powodzenia 🙂

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
23/10/2007 9:02 pm  

Ja w tamtym roku chciałam kupić karpia i wypuścić go. ale co by to dało? ;( ten by przeżył ale złowili by kolejnego na jego miejsce 🙁

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 163
23/10/2007 9:50 pm  

Temat przypomniał mi początki mojego wegetarianizmu.Ja nie lubie Bożego Narodzenia ,nie ma dl amnie żadnego znaczenia jeśli chodzi o wyznanie , jest tylko nerwówka w domu ,siedzenie przed telewizorem i pełno jedzenia które leży i wydziela przeróżny dziwny zapach (szyneczka...)i zwiększony popyt na mięso ...z czego tu sie radować?
Jedynym dobrym aspektem tego całego bajzlu jest to ,że mamy wole w szkole...


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
23/10/2007 11:05 pm  

A prezenty to co?! 😛 Dziwne zapachy? U mnie śmierdzi tylko grochem z kapustą (fuuuj!) i to wszystko 😉 Z czego się radować? Jezus się narodził 😎 Czy jakoś tak 🙂

=


OdpowiedzCytat
annflower
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 47
24/10/2007 12:19 am  

W świętach jest do radowanie wiele powodów np. śnieg (jeśli raczy spaść), brak... szkoły, prezenty, czas spędzony z rodziną (to chyba najpiękniejsze), no ale wszystko ma dwie strony: dobrą i złą a zła to właśnie przepełnione... rzeźniki :((


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
24/10/2007 1:14 am  

No fakt, trzeba swoje wystać... i lataj tu po sklepach 😡

=


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 163
24/10/2007 7:28 pm  

i sumujac to wszystka ,ja niestety wychodzę na minus 🙂


OdpowiedzCytat
piekna-iluzja
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 18
13/11/2007 8:05 pm  

a ja lubie wigilie i boże narodzenie, oczywiście nie ze względu na jedzenie 😛 poza tym, to bedą moje pierwsze święta bez mięsa, więc musi być ciekawie 😉


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
27/11/2007 8:30 pm  

W sumie jak już muszą mieć karpia to niech nie niosą go do domu w tych cholernych plastikowych reklamówkach bez wody tylko od razu zabijają je na miejscu, żeby jeszcze dodatkowo sie nie męczyły 🙁 nie jest to wielki plus ale jakaś alternatywa dla morderstwa 😡


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
27/11/2007 8:35 pm  

Tjaaa, ostatnio jak byłem na targu to widziałem, jak jeszcze żywe ryby sprzedawali... Dobrze, że nie lubie karpia.

=


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca