Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

GOŁĘBIE!!!!!  

Strona 4 / 4 Wstecz
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3467
31/10/2012 2:39 pm  

Moja droga w nauce trzeba się zawsze odnosić do tej osoby która jako pierwsza dała początek jakiejś myśli nawet jeśli przez wiele lat ona była uznawana za błędną a później dopiero stwierdzono, że ktoś tam X lat wcześniej jednak miał rację. to kwestia zwykłej uczciwości. To nie moja wina, że tego nie wiesz.

Wydaje mi się, że nawet jakbyśmy razem złapały 100 gołębi, zrobiły na nich badania i 50 byłoby nosicielami chorób którymi może się zarazić człowiek i tak byś się upierała przy swoim. Jest mnóstwo publikacji, różnych naukowców z różnych stron świata na temat chorób którymi można się zarazić od gołębi, są udokumentowane przypadki i mnie to wystarczy.

Gołębie nie spędzają mi snu z powiek, są dla mnie niezbyt ciekawe więc na serio kończę tę dyskusję. Jak dla mnie możesz je nawet całować i trzymać pod kołdrą, to Twoja sprawa a ja nie mam zamiaru w to ingerować.


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
31/10/2012 8:07 pm  

@bellis, ale z honorem to nie odchodzisz rzucasz jeszcze błotkiem, ostrożnie, ale rzucasz, to nie jest ładne odejście.

[u] Ciąg dalszy pracy słynnej Wyższej Szkoły Weterynaryjnej w Hanowerze[/u]

2.7 Zagrożenia dla zdrowia człowieka
Według DIMIGENA (1986) istnieją bardzo różne oceny zagrożenia zdrowia człowieka przez gołębie. Stopień zagrożenia jest jego zdaniem mały. Także GLUNDER (1989) ocenia takie zagrożenie jako nie większe jak przez inne ptaki dziko żyjące, hodowlane czy też domowe pupile. Zasadniczo, ale zarażenie człowieka i zwierzęcia przez gołębie, jako nosiciela pasożytów jest możliwe.


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
01/11/2012 11:48 am  

Padło wcześniej pytanie, dlaczego wiele gołębi ma uszkodzone łapki. Często służą gołębią do budowy gniazd znalezione na ulicy sznurki, nici i nawet kłębki włosów ludzkich. Te sznurki wplątują się wokół nóg przebywających w gnieździe młodych, te nie są w stanie się z nich wyplątać, sznurek wrzyna się głęboko w łapkę tworzą się obrzęki i otwarte rany, aż w końcu uszkodzona kończyna ulega deformacji i obumiera.

Tutaj zdjęcia są takich nieszczęśników:
/


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3467
01/11/2012 10:20 pm  

Otóż moja droga pierwsza osoba która zaczęła rzucać błotem to Ty wytykając mi hipokryzję i nienawiść której u mnie nie ma.

czy też domowe pupile

Jakim cudem ptak żyjący w dużych grupach, nie będący pod opieką weterynaryjną może stanowić takie samo zagrożenie jak pies który jest szczepiony i leczony? Przecież to absurd. Myślisz, że jak napiszesz, że szkoła wet w Hanowerze jest słynna to zwiększysz siłę argumentu?

Niestety nie mogę się w żaden sposób odnieść do tej publikacji bo nie znam języka niemieckiego. Oficjalnym językiem nauki jest język angielski i to nim są napisane najlepsze publikacje. Zastanawia mnie tez jak są punktowane publikacje na których opiera się ta do której podałaś linka, chyba niezbyt wysoko. Ilościowo literatury źródłowej tez tam zbyt wiele nie ma, moja praca magisterska miała więcej, do tego większość jest po niemiecku. Pisząc dobrze jest wyczerpać temat bo inaczej praca nie jest rzetelna, tzn trzeba odnieść się do wszystkich możliwych tekstów na dany temat. Z mojej wiedzy i tego co wyczytałam wynika coś zupełnie innego niż to przy czym się upierasz.

Mnie chodzi tylko o to, że jak ktoś bierze gołębia pod opiekę musi zdawać sobie sprawę z tego, że gołębie chorują i że może się czymś od takiego delikwenta zarazić, nic więcej. Nazwij to sobie nienawiścią. Przez Twoją stronniczość ktoś nieświadomie może sobie zrobić krzywdę. Nie obchodzi mnie co robisz gołębiami też już to pisałam. A teraz na serio kończę tą dyskusję. Do trzech razy sztuka.

[edytowane 1/11/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
02/11/2012 11:37 am  

Jakim cudem ptak żyjący w dużych grupach, nie będący pod opieką weterynaryjną może stanowić takie samo zagrożenie jak pies który jest szczepiony i leczony? Przecież to absurd.

Ogólnie zwierzęta wolnożyjące mają immunologicznie sprawniejszy Organizm, dzieje się tak, dlatego, że rozwija się u nich naturalna odporność na wiele chorób (Mechanizmy homeostatyczne). Zaburzenie homeostazy może rzeczywiście wystąpić tutaj na przykład z powodu braku dostępu do odpowiedniego pożywienia, dlatego proponuję tobie, zadbaj o to żeby gołębie w twoim mieście otrzymały odpowiednią żywność tzn. ziarno. Stan zdrowia gołębi w mieście świadczy o jego mieszkańcach.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3467
02/11/2012 12:13 pm  

To co piszesz ma sens, złe dokarmianie zawsze źle wpływa na zwierzęta ale moim zdaniem najlepszym sposobem na dbanie o gołębie jest zupełnie niedokarmianie ich. Im więcej osobników tym gorzej, więcej chorób, większa możliwość zarażenia. Na pewno zła dieta zwiększa ich podatność na choroby, lepiej aby populacja naturalnie zmalała. Im mniej będzie gołębi tym ludzie będą lepiej do nich nastawieni. Inna sprawa to, że przez gołębie (między innymi, nie jest to główny powód) jest mniej wróbli.

Znów odnoszę się do publikacji z tego roku z Poznania 😉
http://www.zoo.poznan.pl/images/publikacje/2012.%20ao_przybylska.pdf

Aha i co do złej diety to gołębie mają przez nią przykurcze nóg.


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
02/11/2012 1:20 pm  

No dobrze ale przeprowadzone studia wykazały, że wysoka umieralność nie przynosi długotrwałego skutku na liczebność populacji.

"Several studies could demonstrate that increasing the mortality has no long-lasting effect on the population size (Murton et al. 1972, Haag 1984, Kautz 1985, 1990, Kautz & Malecki 1990, Sol & Senar 1995, Schnitzler 1999). In Basel we reduced several flocks to 80% of their original number (Haag 1984). After a few weeks, the flocks reached again their earlier size or were even larger than before."

Jak znajdziesz czas, to sobie możesz poczytać, artykuł jest po angielsku.
http://peopleforpigeons.blogspot.de/2008/09/safe-feeding-zones-for-pigeons.html

Gwoli ścisłości nie jestem ona, lecz on :b


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3467
02/11/2012 1:52 pm  

Nie chodzi mi o wysoką śmiertelność lecz zmniejszenie potencjału reprodukcyjnego przez zmniejszenie bazy pokarmowej.

Oj to przepraszam, po nicku czasami ciężko odgadnąć płeć.

[edytowane 2/11/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
02/11/2012 3:52 pm  

Nie chodzi mi o wysoką śmiertelność lecz zmniejszenie potencjału reprodukcyjnego przez zmniejszenie bazy pokarmowej.

Zmniejszenie bazy pokarmowej z dostępem do ziarna oznacza kontrolowane dokarmianie.

Próby całkowitego odcięcia gołębia od naturalnego pożywienia nie przyniosły nigdzie pożądanego efektu, zwierzęta znalazły się w makabrycznej sytuacji w stanie skrajnego wygłodzenia i wyczerpania, na oczach przechodniów rzucały się panicznie na każdy okruch chleba, zjadały ludzkie śmieci, wymiociny i psie odchody. Nie umierały a przeciwnie znosiły jaja jak na taśmie produkcyjnej. Są bardzo wierne swojemu miejscu urodzenia i nic ich z tego miejsca nie przepędzi to są właśnie cechy gołębia pocztowego (przywiązanie do gołębnika) uzyskane poprzez selekcję. Mamy do czynienia z porzuconym zwierzęciem domowym ono zostanie przy nas bez względu na to jak okrutni do niego będziemy podobnie jak te niedokarmiane, obrzucane kamieniami, bite kijami bezpańskie psy i koty w innych częściach świata.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3467
02/11/2012 6:24 pm  

Wątpię aby na tym forum był ktokolwiek kto popiera znęcanie się nad zwierzętami, jakimikolwiek.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 2718
16/11/2012 5:48 pm  

A cały biały gołąb to z hodowli, czy możliwe że taki mieszczuch sie ulągł?


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
17/11/2012 4:44 pm  

A cały biały gołąb to z hodowli, czy możliwe że taki mieszczuch sie ulągł?

Naturalnie, że jest to możliwe i zdarza się od czasu do czasu, przypomnij sobie działanie mechanizmu selekcji. Hodowca poprzez sztuczne kojarzenie par gołębi obdarzonych pożądanymi cechami (o pożądanym genotypie) np. kolor upierzenia czy też wzór zmienia wygląd gołębia zgodnie z jego potrzebami.

Gołębie bezpańskie (wpół zdziczałe) podobnie jak bezpańskie psy czy koty w naturze parują się wedle własnych upodobań, jest to selekcja naturalna. Zwierzęta domowe w wyniku utraty właściciela poddane selekcji naturalnej straciły wartość użytkową no i tyle, są brzydkie niebezpieczne, chore...,

[edytowane 17/11/2012 przez bezciała]

[edytowane 31/12/2012 przez bezciała]


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 566
29/12/2012 11:20 pm  

Pomagam gołębiom odkąd pamiętam, zresztą tak jak innym zwierzakom oczywiście w miarę moich możliwości czasowych i finansowych. Opiekowałam sie osobnikami które miały już widoczne objawy chorób, oraz zdrowymi maluchami. Bylabym jednak ostrożna przy wypowiadaniu jednoznacznych stwierdzen że gołębie roznoszą choroby-oczywiście napewno tak jest , podobnie rzecz sie ma z innymi zwierzetami i ludzmi którzy są nosicielami różnych wirusów, gdyby ryzyko zakażenia byłoby znacząco wyższe niż w przypadku innych zwierząt na pewno już bym tego nie pisała, a co najmniej byłabym zaświeżbiona i zarobaczona od stóp do głów, jednak nic takiego miejsca nie ma. Kolejnym dowodem na to, że obawy ludzi są dość mocno przesadzone jest fakt ze jak do tej pory żadna lecznica nie odmówiła mi przyjęcia i leczenia chorego gołębia. Można śmiało powiedzieć ze literatura i wyniki przeprowadzonych badań to jedno, a rzeczywistość to drugie. Szczury tez roznoszą wiele chorób jednak żyjemy z nimi na co dzien, spożywamy mąkę po ktorej biegały, udajemy sie do restauracji i barów gdzie na zapleczach kuchennych wesołą gromadką buszują po magazynach. Grunt to nie dać sie zwariować, i tak zawsze bede tego zdania ze to czlowiek jest najgroźniejszym roznosicielem chorób.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
30/12/2012 12:13 pm  

Te nieprawdziwe informacje na temat Gołębia miejskiego są niestety rozpowszechniane, trudno w to uwierzyć, nie rzadko przez środowiska hodowców gołębi. Dlatego tak trudno jest ludziom nie nieznającym zagadnienia sprawdzić wiarygodność tych informacji. A skutek tej nagonki odzwierciedla się w takich komentarzach jak pod tym tekstem:
http://odkrywcy.pl/kat,1013297,title,Miejskie-golebie-przenosza-grozna-chorobe,wid,12444590,wiadomosc.html?smg4sticaid=6fcb2


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 566
30/12/2012 1:09 pm  

BEZCIAŁA zgadza sie, juz jestem zapoznana z tym artykułem bardzo dobrze i tak sie zastanawiam jakim prawem rozpowszechnia sie takie rzeczy, czytają to dzieci i młodzież więc poźniej nie ma sie co dziwić że ptaki te są przedmiotem ludzkiej agresji i nie rzadko nawet giną. Najgorsze faktycznie w tym wszystkim jest to, jak wyglądają komentarze ponizej tego amatorskiego tekstu. Az się odechciewa pisać cokolwiek.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 4 Wstecz
  
Praca