Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dom Spokojnej Starosci dla Krow  

  RSS

YolinMic
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 169
25/04/2008 12:44 pm  

W Niemczech powstal dom spokojnej starosci dla krow, ciekawa inicjatywa, moze zmieni nieco spojrzenie ludzi na los krow mlecznych....
Artykul jest po niemiecku a ja nie mam niestety czasu przetlumaczyc
http://www.sueddeutsche.de/,ra8m1/panorama/artikel/535/171034/

Jedynym przykazaniem jest milosc. Jesli jej nie ma- na nic zda sie dziesiecioro przykazan OSHO http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html <param name=


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
25/04/2008 2:21 pm  

Brawo! I tak powinno być. Może nareszcie w sercach ludzkich pojawi się iskierka zrozumienia na los zwierząt hodowlanych, gdy stają się bezużyteczne dla hodowcy.
Uważam, że rolnicy i hodowcy krów mlecznych powinni odprowadzać podatek ze sprzedaży mleka, którego pieniądze przeznaczone by były na utrzymanie takich spokojnych domów starości . 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Kokoro
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
25/04/2008 2:48 pm  

Super, oby więcej takich ludzi i więcej takich działań 😎


OdpowiedzCytat
kumkum
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 36
25/04/2008 4:20 pm  

Muszę przyznać, że nie słyszałam o czymś takim wcześniej. Bardzo podoba mi się ten pomysł i uważam, że jest potrzebny. Po całym życiu wykorzystywania przez człowieka należy im się godziwy odpoczynek, bez żadnych stresów.
Moim marzeniem jest stworzyć taką bezpieczną przystań dla starych i zmęczonych zwięrząt. Najlepiej w moich rodzinnych stronach, ale to za kilka-kilkanaście lat, kiedy powrócę.

kum kum


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
25/04/2008 6:13 pm  

Powiem krótko, rewelacyjny pomysł i sądzę, że takich domów jak ten powinno być więcej 😎 Dla wszystkich zwierząt 😎

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
25/04/2008 9:03 pm  

Pomysł godny najwyższego uznania , chylę czoła..
Jednak znając mentalność polskich rolników i ich przedmiotowy stosunek do zwierząt.....nie wydaje mi się by coś takiego zechcieli naśladować. 😉


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
25/04/2008 9:51 pm  

Z artykułu trochę jestem w stanie się doczytać, ale przetłumaczyć to już niezbyt bo jestem zaledwie na poziomie średnio-zaawansowanym 🙂

Dobrze, że chociaż średnio-zaawansowanym, bo u mnie niemiecki jest na gorzej niż podstawowym:)

Ale, że mniej więcej wiem o co chodzi - popieram!
Jeszcze dużo czasu upłynie, znim w Polsce się na coś takiego zdecydują...

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
YolinMic
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 169
02/05/2008 11:50 pm  

" Wraki na 4 nogach, wycisniete jak cytryny : Dom Spokojnej Starosci w Hesji ratuje krowy przed rzeznia."
Jako takie streszczenie:
Jak Christine (krowa- pesjonariuszka) z trudem wstaje trzeszcza je wszystkie kosci, kiedys byla krowa- turbo. W ciagu swoich 13 lat dala 100.000 litrow mleka, wycisnieta jak cytryna nadawala sie tylko na rzez. Na szczescie trafila do jedynego na cale Niemcy Domu Spokojnej Starosci dla krow. zalozonego przez organizacje Animals Angels. z Frankfurtu.
"jest to projekt symboliczny" powiedziala Natascha Hirschmann, ktora prowadzi Dom.
Jest tam jeszcze 16 innych krow, co w porownaniu z ponad 4 milionami mlecznych krow w Niemczech jest kropla w morzu. Ale takie idealistyczne podejscie moze pomoc wielu ludziom byc moze zmienic swoje myslenie.
Projekt jest finansowany tylko przez sponsorow i adopcje na odleglosc. Czasem chlopi sprzedaja swoje stare krowy za grosze lud daja je za darmo.
Wielkszow krow mlecznych wiedzie marny zywot jako maszyny do produkcji mleka, sa wykorzystywane przez cale zycie. Moralnosc w przemysle mlecznym jest katastrofalna.
Jest wiele powodow dla ktorych krowom jest tak zle, przede wszystkim jest to problem image, tzn krowy przedstawiane sa w reklamie sielankowo,
Niemiecki Zwiazek Chlopow chwali projekt, choc uwaza, ze krowom nie zyje sie tak najgorzej.

Jedynym przykazaniem jest milosc. Jesli jej nie ma- na nic zda sie dziesiecioro przykazan OSHO http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html <param name=


OdpowiedzCytat
  
Praca