Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Znani Polacy popierający znęcanie się nad zwierzętami  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

Filip
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
12/05/2008 10:52 am  

Znani Polacy popierający znęcanie się nad zwierzętami.

Zabijane prądem, obdzierane żywcem ze skory, zamknięte w małych klatkach co powoduje psychiczne i fizyczne cierpienie -to dla niektórych znanych osób w Polsce nic wielkiego.

autorzy: Marta Nitecka, Filip Barche

obejrzyj kto za nic ma los zwierząt

link http://pl.youtube.com/watch?v=_jYyAcDxSAM

[edytowane 21/1/2011 od xxl]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
12/05/2008 12:24 pm  

nie nazwałabym tego "fajnym filmikiem", obejrzałam i nadal trzęsą mi sie ręce...


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
12/05/2008 4:51 pm  

Nie chcę bronić gwiazd. Ale taki mi się nasuwa wniosek : Skoro jedzą zwierzęta (zakładam ) ,to dlaczego nie mieliby nosić z nich ich futer, czapek etc ?
Postępowanie takie jest jednoznaczne czy to u gwiazd czy u zwykłych ludzi.

Zdjęcia te nie przemawiają tak bardzo jak podobne filmy,które miałam okazję oglądać, wtedy nie mogłam powstrzymać łez. 🙁


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
12/05/2008 9:56 pm  

Loviisa-chan wątpię jak chodzi o takie "gwiazdki" czy takie coś ich wzruszy,oni maja dużo pieniędzy,są nie czuli na problemy,nie ważne skąd,ważne że jest się na topie.....
....jak dla mnie filmik jest przerażający,i porusza bardzo ważny temat....,kurczę - tylko na takich fimach płaczę,szkoda tylko że dotyczy on naszych przyjaciół....

pzdr. 😎

[edytowane 12/5/2008 od agata18]

lady vegan


OdpowiedzCytat
piotrus.roszak
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3
13/05/2008 3:15 am  

Witam,
Zapewne kojarzycie na świecie organizacje typu PETA czy VIVA działają one w masowych mediach i używają do promocji swoich kampanii narzędzi profesjonalnego PR. Dla "tzw. gwiazd" najgorszą informacją pojawiającą się przy ich nazwisku, to taka, która w danym kraju, bądź społeczności uznawana jest za "wiochę". Jeśli w np. Wielkiej Brytanii prawa zwierząt są ważnym składnikiem świadomości społecznej to pokazanie się rzekomej gwiazdy w futrze, to po prostu przyklejenie sobie negatywnej etykiety (w sensie etycznym i estetycznym). Ideą jest zatem uświadamianie społeczeństwa o wykorzystywaniu zwierząt poprzez masową, ogólnodostępną i co bardzo ważne rzetelną informację. Dzięki temu poruszanie tematu np noszenia futer czy używania futer do produkcji np. kolekcji odzieżowych jest obciążone negatywnym odbiorem przez wspominane społeczeństwo. Ufff.. mam nadzieję że ma to sens:)


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
13/05/2008 3:28 am  

mnie zawsze zastanawiało, dlaczego ludzie noszą futra.szczególnie że w naszym klimacie nie jest to niezbędne a wręcz powiedziałabym że jest za ciepło. zadziwia mnie też to że ludzie płacą ogromne pieniądze po to żeby mieć na sobie martwego zwierzaka. czasami są jeszcze futra z pyszczkiem i łapkami. masakra! gdzie ludziska mają rozum, i czy nosząc te futra nie zdają sobie sprawy z tego że noszą na sobie zwierzęta ,którymi się tak wszyscy zachwycają w zoo( swoją drogą nienawidzę zoo ;/ )na filmach przyrodniczych, zdjęciach albumach .... myślę że myślenie takie jak kiedyś gdzie posiadanie prawdziwego futra podnosiło status , dziś jest obciachowe i mam nadzieję że więcej osób to zrozumie. gdyby takie okropne filmy były szerzej rozpowszechniane, albo gdyby robić kampanie edukacyjne w szkołach, gdziekolwiek, to może i świadomość by się zmieniła.... chciałabym bardzo...

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
14/05/2008 2:28 am  

Trzeba popularyzowac takie filmiki na szeroką skalę-aby zacząc w koncu naprawde potepiac tę zbrodnicza niefrasobliwośc, nieodpowiedzialnosc , bezmyslnośc, i to u osob ktore powinny świeci przykladem
Ktos wypowiedzial się że skoro jedzą mięso to czemu nie mieliby nosic futer -a chocby po to żeby zmniejszyc obszar zla i nie robic sobie kompletnych kpin z cierpienia innych


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
14/05/2008 5:06 pm  

mam za słabe nerwy na oglądanie takich filmików...
nie daję rady. wyłączam po kilku sekundach ze łzami w oczach...


OdpowiedzCytat
Marzenusia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 161
14/05/2008 7:20 pm  

mnie zawsze zastanawiało, dlaczego ludzie noszą futra.szczególnie że w naszym klimacie nie jest to niezbędne a wręcz powiedziałabym że jest za ciepło.

No jesli Tobie cieplo w naszym umiarkowanym chłodnym klimacie, tym bardziej ze nie jadasz mięsa (ktore jest ciezkostrawne i dlatego "cieplej"), to gratulacje...

Raczej futra sa praktyczne, jak sa wiatry i chłody, mrozy - ale sa ekologiczne, sztuczne za ktore płaci się teraz więcej niz za te ze zwierzat!
Firma polska A'Priori szyje takie fasony, ze niejedna fanka Ewy Minge zawstydziłaby sie...
Tym bardziej ze tam robią bez skory i futer.

Czy ktoś zrobił dobry uczynek i przesłał do mediów i fanek TV ten filmik...? Niech wiedza jakie sa popularne.
:rotfl:

[edytowane 14/5/2008 przez Marzenusia]

Ludzie i zwierzęta mają duszę


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
13/12/2008 9:19 pm  

Anna Mucha - miłośniczka naturalnych futer utwierdzona w przekonaniu ,że zwierzęta musiały być szczęśliwe w hodowli , " inaczej nie byłoby takich pięknych futer ". 😡
Jako gość programu Dzień Dobry TVN kontra parlamentarzystka (wegetarianka )p. Piekarska.
Tutaj ich polemika. Moim zdaniem gwiazda , wypadła niekorzystnie.
http://dziendobrytvn.plejada.pl/28,13640,wideo,,71059,kontrowersyjne_futra,aktualnosci_detal.html


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
13/12/2008 10:01 pm  

Pani Piekarska zmarnowała doskonałą szansę na uświadomienie społeczeństwa :/ Dała się przegadać Musze, która choć poziom zaprezentowała beznadziejnie niski, była bardziej przekonywająca z punktu widzenia przeciętnego widza. Szkoda, że zwierząt nie bronił ktoś, kto potrafiłby pokierować tą rozmową bez zbaczania z tematu oraz przedstawić konkretne fakty i argumenty. Odnoszę wrażenie, że ze strony pani P. nie zostało powiedziane właściwie nic 🙁

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
nel96
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
13/12/2008 10:39 pm  

Moim zdaniem osoby przedstawione na tym filmie nie sa całkowicie świadomi co do kupowania i noszenia futer, ponieważ gdyby zobaczyli z czego a raczej od kogo sa te futra i przez co przechodzą te biedne zwierzęta szybko zmieniliny zdanie. Ja np. niegdy w życiu nie nałożyłabym futra. Nie dałam rady pooglaać tego filmiku do końca ale naprawdę to jest okropne co się z nimi dzieje . 😡

Magda


OdpowiedzCytat
kosher
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 12
13/12/2008 10:49 pm  

to samo dotyczy ubran i dodatkow ze skory- buty kurtki paski torebki...... duzo tego niestety 🙁


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
13/12/2008 11:09 pm  

straszne :/ nie rozumiem jak niski trzeba mieć poziom świadomości by kupować futra... :/ tego po prostu nie jestem w stanie ogarnąć...

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
wegadzia
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 12
13/12/2008 11:16 pm  

tak Anna Mucha nie dala dojsc do slowa p Piekarskiej ale wcale nie jestem pewna czy byla bardziej przeknywajaca jej argumentacja np: ze sex na futrze jest lepszy to strasznie wspolczuje Kubie ......... i nic dziwnego ze sie rozstali no bo ile potrzeba P.Ani futer dla udanego seksu... albo ze futro dodaje kobiecosci Pani Mucho sa kobiety ktore nie nosza futer i nic im nie jest w stanie ujac kobiecosci mysle ze Mucha wypadla zalosnie ale ten temat zbyt szybko sie zakonczyl i tu jest apel do TVN takich audycji jest za malo.....

[edytowane 13/12/2008 przez wegadzia]

wegadzia


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca