Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

PRÓBNY UBÓJ PTAKÓW. Czy powinniśmy na to pozwolić?  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Greenangels
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 29
18/02/2006 4:42 pm  

Próbny ubój ptaków
Tysiące kur zostanie zabitych podczas ćwiczeń sprawdzających gotowość do walki z ptasią grypą w Polsce. Według informacji RMF, dojdzie do tego w Wielkopolsce i Małopolsce na początku marca.
Ministerstwo Rolnictwa tłumaczy, że praktyka jest potrzebna. Choć ciężko się z tym nie zgodzić, trudno też bez problemów zaakceptować decyzję o zagazowaniu tysięcy ptaków. Kury mają zostać zagazowane tlenkiem węgla, całkowicie bezboleśnie - zapewnia zastępca Głównego Lekarza Weterynarii, Janusz Związek. Ministerstwo zapowiada zakupienie "wyeksploatowanych kur", które i tak trafiłyby pod nóż.
Przeczytaj cały artykuł: http://fakty.interia.pl/news?inf=719602

Uważamy, że w tej sprawie koniecznie należy coś uczynić. Czy za błędy człowieka powinny odpowiadać zwierzeta? Czy to jest uczciwe? Z drugiej strony do gazu pójdą tylko jednostki "wyeksploatowane", czyli takie, których przeznaczeniem jest i tak rzeź... Naszym zdaniem już samo określenie zwierząt w ten sposób zasługuje na naganę i potępienie. Jest ono sprzeczne z Światową Deklaracją Praw Zwierząt i Ustawą o ochronie zwierząt, które deklarują, że zwierzeta zasługują na szacunek człowieka. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?? Co można w tej sprawie zrobić? Czy tym ptakom można pomóc? Jeżeli nie pozwolimy na ich zagazowanie to i tak trafią pod nóż. Smutkiem napawa myśl, że dla tych stworzeń i tak nie ma wyjścia. Możemy jednak przekonać ludzi do tego żeby nie chcieli już więcej brać w tym udziału. Pamietajmy, że najwięcej osób przechodzi na wegetarianizm z pobudek etycznych. To doskonała okazja, aby pokazać ludziom absurd zjadania zwłok innych stworzeń, tym bardziej, że idzie za tym ogromne ryzyko dla zdrowia całej ludzkości. Ludzie są przede wszystkim niedoinformowani, albo wprowadzeni w błąd. NAjwyższa pora to zmienić - jeżeli wieczna treblinka dla zwierząt ma się kiedykolwiek zakończyć, a zwierzęta mają odzyskać wolność.

Wspólnie możemy powstrzymać okrucieństwo i brak szacunku dla życia! Dla dobra ludzi, zwierząt i Ziemi!

WEGE AKCJE DLA LUDZI, ZWIERZĄT I ZIEMI. PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI O ŻYCIE!


OdpowiedzCytat
misia
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 95
18/02/2006 4:55 pm  

Oczywiście nie podoba mi się, że niewinne ptaki będą teraz zabite, ale z drugiej strony, skoro i tak były przeznaczone na rzeź to wydaje mi się że śmierć przez zagazowanie będzie dla nich humanitarniejsza - nie będą się wykrwawiać, nikt nie będzie nimi rzucał itd. Nie będą patrzyły na śmierć innych ptaków, tylko zginą prawie jednocześnie. Dobre i to, że nie będą żywcem wrzucane do jakichś worków czy śmietników


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
18/02/2006 8:41 pm  

uwazam, ze to straszne, po prostu niewyobrazalne... 🙁

jak mozna tak sobie "testowac" na kurach, ktore nie sa niczemu winne? a do tego zagrozenie epidemia ptasiej grypa jest tak male... i nie musza nic testowac... po co? zabijanie to zabijanie. albo, no nie wiem, jesli juz musza to niech to zrobia na kilku osobnikach - po co na kilku tysiacach?!

dla mnie to nie jest wazne czy tamte kury beda "wyeksploatowane" (od kiedy na okreslenie kury uzywa sie slownictwa rodem z gieldy samochodowej?) - przeciez to nawet zwiekszy popyt - jesli zabija te, ktore mimo ze "wyeksploatowane" (wymeczone przez czlowieka) dawalyby jeszcze troche jajek i poszlyby pod noz i chociaz juz sam ten fakt jest dla mnie przezrazajacy, to lepiej zeby je zabili "na mieso" (boze, jak to brzmi? jakby one byly przedmiotami!), bo jesli je (kompletnie niepotrzebnie) zagazuja to te "straty" beda musialy byc nadrobione w paru tysacach innych kur, ktore zostana zabite, tym razem juz jako "drob".

do tego cos czuje, ze zagazuja je bez potrzeby i wtedy bedzie im glupio (albo i nie). krzycza o tej ptasiej grypie od jesieni, tyle ptakow juz zabili na calym swiecie, a w sumie, to wszystko to byly falszywe alarmy. umarly tylko te tureckie dzieci, ale wlasciwie to na wlasne zyczenie, bo kopaly odciete glowy kurczakow, ktore wczesniej biegaly luzem po ich podworku - pogratulowac pomyslowosci i rozsadku, no i wrazliwosci tak na marginesie. gdyby to cos zmienilo to bym sie sama poswiecila dla tych "badan"... :/:/

a czy tym co maja je zagazowywac nie przywodzi to na mysl holokaustu? to wszystko co sie teraz dzieje, to masowe zabijanie kur, to szalenstwo z ptasia grypa, to jest tak naprawde wina czlowieka, bo gdyby nie bylo takich wielkich hodowli, to nie musianoby teraz robic "eksperymentow" z zabijaniem.

smutne. a najgorsza jest bezradnosc. pewnie, ze mozna cos robic - protestowac, pisac petycje - to jest dobre i sluszne, ale i tak codziennie na swiecie sa zabijane miliony niewinnych stwozen. mowia o pokoju, o zaprzestaniu wojen, ale nie mysla co maja na talerzu i jakim (czyim) kosztem... podwojna moralnosc... 🙁

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
samaki
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 19
19/02/2006 12:03 am  

Czy ktoś wie jak długo kura umiera w trakcie takiego zagazowywania? Czy rzeczywiście jest to humanitarne i nie będą te biedactwa cierpiały jak to bez emocji powtarzają w mediach? Bo mi się wydaje że to nie jest wcale taka szybka śmierć, ale mam nadzieję że się mylę.


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
19/02/2006 2:43 pm  

Szybka to moze nie jest, ale calkowicie bezbolesna i nawet przyjemna - z braku tlenu ma sie 'wizje' potem sie zasypia i juz nie budzi.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
19/02/2006 4:08 pm  

euridice madrze pisze-te sam wyeksploatowane i i tak by zginely..ale...zgina i te i kolejne ktore beda musilay te strate w drobiu nadrobic 😡
tez sie zastanawiamy w Empatii co z tym zrobic,tak naprawde to od kogo zalezy ta decyzja?min.rolnictwa,glowny lek.wet.,jak mys;icie,jakie protesty bylby najskuteczniejsze,od kogo to zalezne?


OdpowiedzCytat
jarek
rozmówca
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 70
19/02/2006 10:59 pm  

🙁 Niestety , ale prawda jest taka , że my , garstka wegetarian nie traktujących zwierzęta jako jedynie "towar" konsumpcyjny, nic skutecznego w tej sprawie zrobić nie możemy. Panika wśród ludzi przed ptasią grypą ( zupełnie nieuzasadniona i sztucznie kreowana przez niektóre media ), jest większa niż nam się wydaje , a skoro "zagrożenie" jest tak duże , to cóż , cel uświęca środki. Może jedynym "pozytywnym" aspektem tego co ma się stać z tymi nieszczęsnymi kurami jest to , że ich śmierć będzie lżejsza i mniej stresująca, ale czy na pewno ?Tak czy owak , to bardzo , bardzo smutna informacja , ciekawy jestem tylko czy to jest nasz autorski , polski pomysł czy też w innych krajach europejskich zarządzono identyczne "ćwiczenia" ? 🙁 🙁 🙁


OdpowiedzCytat
silje
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 131
20/02/2006 8:00 pm  

a wiec kolejne zwierzęce Aushwitz. ludzka głupota...
gdyby ich nie chodowano-ogólnie zwierząt na mieso- ile byłoby inaczej.ile mniej cierpienia i też problemów ludzkich. jeszcze pamietam BSE,to samo było 🙁
ręce opadają...

[url=http://www.sandemo.pl] [img]http://www.sandemo.pl/userbary/05.png[/img] [/url] http://www.forum.sandemo.pl/index.php?ap=128


OdpowiedzCytat
rain
 rain
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 130
20/02/2006 8:21 pm  

Piekny AwatarSilje 😉
Osobiście myślę, że to własnie można zrobić w tej sprawie - nagłosnić absurd zjadania mięsa, cały aspekt zdrowotny, podeprzeć się Rapotem PCRM, zrobić jakies pikietki, chociazby jedna dobrze nagłosnioną, w miejscu zagłady ptaków. Nie powinismy dopuscic, aby ludzka glupota doprowadzila do zagłady życia na naszej planecie, a to własnie ma miejsce. 😡


OdpowiedzCytat
rain
 rain
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 130
20/02/2006 8:22 pm  

... dążymy wprost do zagłady :exclam:


OdpowiedzCytat
silje
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 131
28/02/2006 8:44 pm  

w sumie próbne zagazowywanie jest głupie ale gdyby juz trzeba było zabić to nie jest to najgorsze.
NIENAJGORSZE W PORÓWNANIU Z PALENIEM TYCH PTAKÓW ŻYWCEM!!!!!
jak zobaczyłam zdjęcie w gazecie,dopiero sobie uświadomiłam że oni nie palili ptaków juz zdechłych tylko całkiem żywe... a jak boli kiedy oparzymy palec o zapałkę... dla mnie jedna z najgorszych mozliwych sposobów umierania jest właśnie spalenie żywcem...
czego nie zyczę nawet wrogom...
.....................................
rain-a ja właśnie dziś avatarek zmieniam.aż mi szkoda troche bo faktycznie sliczny 😛

[url=http://www.sandemo.pl] [img]http://www.sandemo.pl/userbary/05.png[/img] [/url] http://www.forum.sandemo.pl/index.php?ap=128


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
28/02/2006 9:59 pm  

i co im da taki probny uboj pakow?! ze beda wiedzieli czy dobrze to robia?! a jesli zle to zagazuja kilka nastepnych kur?! debilizm... :casstet:

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
07/03/2006 11:43 pm  

No i co w tej empatii? Cos zrobicie? Czy sie skonczy tak, jak przy wscieklych krowach, ze sie zabije wszystko w promieniu trzech miast? Akcja organizacji zawsze bedzie miala wiekszy oddzwiek niz jednostek, zrobcie cos, a nie siedzcie bezczynnie 😡 .

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
13/03/2006 8:34 pm  

sam cos zrob zamiast innych poganiac.


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
13/03/2006 8:50 pm  

dokładnie


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca