Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kontrowersyjny artysta przywiązuje psy  

  RSS

Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
27/11/2008 1:48 pm  

Na portalu społecznościowym Facebook istnieje grupa przeciwko artyście, który zwie się Guillermo Vargas Habacuc - otóż w 2007 wziął on psa z ulicy, przywiązał go liną w galerii artystycznej i zaczął go głodzić. I tutaj mamy dwie wersje: jedna mówi o tym, iż pies był w tej agonii do następnego dnia,kiedy umarł, że ludzie patrzyli na niego bez żadnych emocji, nikt nie reagował, i zacytowana jest wypowiedź samego artysty: "Wiem, że następnego dnia pies zdechł z głodu. Pięcioro dzieci, które pomogły mi go złapać, dostały 10 córdobas za pomoc. Pies miał na imię Natividad, pozwoliłem mu umrzeć na oczach wszystkich; pies był bardzo chory i nie chciał jeść, więc i tak by zdechł w swoim naturalnym otoczeniu, tak samo jak wszystkie bezdomne psy, umierają prędzej czy później naturalnie lub będąc zabitymi".

Jest też druga wersja, która mówi, iż pies był przywiązany tylko przez 3 godziny, w czasie których był karmiony a potem został puszczony wolno. Artysta stwierdził, że "wystawa" miała na celu ukazanie hipokryzji ludzi, gdyż nikogo nie obchodzi, gdy codziennie tysiące psów umiera z głodu na ulicy.

Gdyby ktoś chciał podpisać petycję, zostawiam adres: http://www.petitiononline.com/ea6gk/petition.html
- trzeba zjechać na sam dół strony i kliknąć "Click here to sign petition"
- w rubrykę "name" wpisać imię i nazwisko
- w następną adres e-mail
- w trzeciej można dodać jakiś komentarz
- a potem kliknąć "preview your signature"
- i w końcu "approve signature".

[edytowane 27/11/2008 od Loviisa-chan]


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
27/11/2008 2:20 pm  

Można skomentować to różnie. Ludzie i tak moga wszystko przekręcić. Ale źle zrobił że w ogóle wpadł na taki pomysł ukazania hipokryzji ludzkiej bo nawet jesli nie miał złych intencji to wielu mogło go zrozumieć nieodpowiednio. A pies nic nie zawinił i należy mu sie wolność, nie uwiązanie.


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
27/11/2008 3:45 pm  

jakby nie było, ten facet nie miał prawa uwiązywać chorego psa w jakiejś cholernej galerii i pozwolić mu umierać na oczach ludzi i przysparzać mu dodatkowy stres związany z tym wszystkim.


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
27/11/2008 8:23 pm  

Przecież pisano o tym, że psiak zdechł..

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
27/11/2008 8:42 pm  

Znalazłam dwie wersje tej historii, więc tak naprawdę nie wiadomo 😮


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
27/11/2008 10:02 pm  

W każdym bądź razie jest wiele innych sposobów zwrócenia uwagi na cierpienia zwierząt. Jeśli było, jak napisałaś, to nawet tak drastyczny sposób nie pociągnął za sobą reakcji ludzi.. I nie jest najgorsze to, w jaki sposób postąpił artysta, ale jak postąpili ludzie, którzy prawdopodobnie bezczynnie patrzyli na cierpienia tego psa. A w zasadzie nie dziwi mnie to, że dopiero po fakcie rozpętała się dyskusja na ten temat. Obojętność, wg mnie, to jedna z chorób cywilizacyjnych.. Czego się nie robi w imię 'sztuki'.. 🙁

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
28/11/2008 1:54 am  

A w zasadzie nie dziwi mnie to, że dopiero po fakcie rozpętała się dyskusja na ten temat.

A mnie to właśnie dziwi. Jak to możliwe ,że wśród tylu zwiedzających nie znalazła się choćby jedna wrażliwa osoba na dziejącą się krzywdę zwierzęcia , która zaczęłaby głośno protestować ?


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
28/11/2008 11:59 am  

Z prostego powodu.. o-b-o-j-e-t-n-o-s-c-i! Moze ktoś zareagował... ale dopiero jak pies zdechl, ludzie zaczeli sie sprawą interesowac.. Dla mediiow najważniejsze, to żeby coś się działo.. ;] Nawet teraz, nasza dyskusja odbywa się po czasie, Tę sprawę znałam duzo wczesniej. Jeżeli Cię to dziwi, to rozgladnij sie dookoła siebie. Mezczyzna umiera na chodniku na zawal, ale wszyscy sie boja podejsc bo pewnie pijany.. Kogoś tłuką pod bramą, ale na pewno mu się należało.. Oczywiscie są wyjątki.. gdzieś tam są..

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
  
Praca