Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

OLKUSZ-obóz zagłady zwierząt  

  RSS

agabyt
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 96
30/12/2008 6:26 pm  

Przede wszystkim slijcie list, TERAZ, do Burmistrza, post. nr3.

Małopolski Urząd Wojewódzki
Wojewoda Małopolski Jerzy Miller
e-mail: wojewoda@malopolska.uw.gov.pl

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie
Wojewódzki Lekarz Weterynarii
Krzysztof Ankiewicz
e-mailwiw@wiw.krakow.pl

Szanowny Panie Wojewodo,

Pozostając w głębokim szacunku dla sprawowanego przez Pana urzędu i z racji posiadanych przez Pana kompetencji, zwracam się do Pana z gorącym apelem o podjęcie radykalnych i skutecznych kroków w sprawie likwidacji komercyjnego „pseudoschroniska” dla bezdomnych zwierząt, działającego w Olkuszu przy ul. Sikorka 91.

Mimo dotychczasowych starań prowadzonych przez organizacje pozarządowe, wolontariuszy oraz media, mimo ujawnienia wielu szokujących dla cywilizowanego świata faktów, ukazujących permanentne bestialstwo i rażące łamanie praw zwierząt przez ww, organy administracji odpowiedzialne za kontrolę i przestrzeganie istniejących w tym zakresie przepisów, pozostają głuche i bierne, tolerując stan rzeczy przekraczający wszelkie normy prawne i elementarne zasady humanitaryzmu. Sprawa gehenny zwierząt w tym „pseudoschronisku”, w Olkuszu, znana jest nie od dziś.
Szanowny Panie Wojewodo, biorąc pod uwagę powyższe, nie sposób nie zadać pytania, jak to możliwe, że nieopodal Krakowa, będącego wizytówką naszego państwa i wizytówką naszą, jako obywateli i ludzi, na oczach i za cichym przyzwoleniem lokalnych przedstawicieli prawa, od kilku lat trwa i wręcz kwitnie w Olkuszu i okolicach, okrutny proceder masowego wyłapywania, znęcania się i wykańczania (psy są zagłodzone, nieleczone, bez odpowiedniego schronienia przed zimnem, w błocie, umierają na szybko rozprzestrzeniające się w takich warunkach choroby wirusowe) bezdomnych zwierząt dla zysku?
Z danych chociażby za 2007r, podanych przez powiatowego lekarza weterynarii wynika, ze na 811 przyjętych psów, 115 psów padło a ogólne dane nie bilansują się i brakuje ponadto 134 psów.

Powstaje wiec pytanie jak służby podległe Panu wywiązują się ze swoich obowiązków, takich jak nadzór nad dobrostanem zwierząt w schronisku, jak przestrzegana jest ustawa o ochronie zwierząt?
Schronisko to nie spełnia żadnych norm określonych w rozporządzeniu MRiRW z dnia 23 czerwca 2004r w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt! Jak możliwe jest, ze takie "schronisko" uzyskało zezwolenie na funkcjonowanie od powiatowego lekarza weterynarii, kontrolowanego przez wojewódzkiego lekarza weterynarii?

Z wyrazami szacunku
(imię i nazwisko, adres)

Tutaj więcej na ten temat
[url] http://www.dogomania.pl/forum/f402/olkusz-oboz-zaglady-zwierzat-wyslij-list-127970/[/url]

[img=400x300] [/img]
[img=400x300] [/img]

[edytowane 30/12/2008 przez Admin]

Szajba


OdpowiedzCytat
rednoska
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 34
30/12/2008 7:11 pm  

To jest niepojęte i niewyobrażalne!!! Jak człowiek rozumny może do takiego czegoś dopuścić, takie zachowanie powinno być karane i to bardzo dużymi wyrokami! Czy oni nie maja oczu i serca? Czy do końca zawładnęły nimi pieniądze?
Serce boli gdy patrze na te psy i koty, dla mnie jest to po prostu nic innego jak żywy przejaw głupoty i bezmyślności ludzkiej.... straszne.
Trzeba coś z tym zrobić, trzeba uwolnić te zwierzęta od tych katuszy! :(( :(( :(( postaram się aby z mojej okolicy jak najwięcej tych listów popłynęło do Olkusza

im bardziej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzeta


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
30/12/2008 9:31 pm  

WYSŁANE
kurcze może gdyby ich tam tymi listami zasypywać ,to coś by zmieniło?
może trzeba chociaż raz dziennie takiego maila?

schroniska to coś potwornego ,najczęściej pracują tam zupełnie przypadkowi ludzie, których zwierzęta nie interesują 🙁 "jaki kraj takie schroniska"

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
07/01/2009 11:07 pm  

Piszmy jak najwięcej maili-to kosztuje niewiele czasu i wysiłku,a masowa akcja może dać jakieś rezultaty.PISZMY!Jesli napisze 10-200 osób może coś się ruszy w temacie


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
07/01/2009 11:51 pm  

Pisanie oczywiscie ma jakis sens, ale ... .
Nie jestem prawnikiem ale przecież sa przepisy ktore dotyczą traktowania zwierząt, pozatym sa napewno przepisy czy rozporzadzenia ministrów do odpowiednich ustaw okreslajace roznego rodzaju wymagania dla tego typu schronisk (rozporzadzenia te mogą nie tylko dotyczyc zwierzat, ale np warunków sanitarnych, budowlanych etc) Nie sadze aby tam wszystko było w porządku.. Moze jest jakis prawnik (tu z portalu) który sie tym zajmie hobbystycznie, albo moze fundacja VIVA ma prawnikow moze w ten sposób wystarczyłoby uderzyc.


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
09/01/2009 10:08 pm  

Są przepisy i są instytucje ,tyle że jak na razie służa głownie uspokojeniu i uśpieniu sumień,wytłumaczeniu sobie że możemy spać spokojnie bo ktoś kompetentny czuwa.Odpisał Woj Inspektor Weter że schroniska są przepełnione i dopóki nie będzie działan w kierunku uświadomienia i powiększenia kultury spoleczenstwa problem będzie b.trudny do rozwiązania.A więc akcje w szkołach,na ulicach czekają na nas-działaczy. Ministerstwo Edukacji powinno być zainteresowane tym tematem jak najbardziej-ale podejrzewam że trzeba będzie czekać na zmianę władzy na gorze,
Chcę przypomnież pewien przykład bezsilności weterynarzy-otóz głosna byla sprawa gdy lekarz weterynarii z woj opolskiego została pobita przez własciciela rzezni (chyba w Olesnie),któremu nie podobałó się żę kontrolująca lekarka ma zastrzeżenia.Nie miejmy więc za wiele złudzeń,trzeba walczyć dalej


OdpowiedzCytat
Asiok133
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 18
28/01/2009 5:25 pm  

WYSŁANE,
To, co oni robią zwierzętom w tym "schronisku" jest przerażające, nie wyobrażam sobie jak można tak traktować te niewinne zwierzęta. Co one zrobiły? Zapewne tułały się wcześniej po ulicach walcząc z głodem i z przeciwnościami losu, pewnie ich sytuacja miała się zmienić, gdy trafiły do schroniska, ale cóż.. 🙁 . Za to nie wyobrażam sobie, jak można zostawić tam zwierze, zwlaszcza znając (widząc) panujące tam warunki... 😡

Śpieszmy się kochać zwierzęta- tak szybko odchodzą...


OdpowiedzCytat
Tusia666
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 21
03/04/2009 1:51 am  

Ja powiem tak:
-nie wiem jak ktoś może oddać psa do schroniska
-nie wiem jak ktoś może wypuszczać psa bez nadzoru
-nie wiem jak można nie pomyśleć o adresówca przypiętej do obroży
-nie wiem jak można nie wysterylizować swojej suni....

🙁 🙁 🙁


OdpowiedzCytat
  
Praca