Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

cyrk - co mozna zrobic  

  RSS

assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
28/03/2009 3:16 pm  

do mojej wioski przyjechal cyrk zalewski. pomine juz to jak sie moi znajomi zachwycaja twierdzac ze to forma kultury i sztuki. wy sie tu znacie- powiedzcie mi czy i jak mozna zrobic cos zeby wywalczyc jakis zakaz przyjazdów zalewskiego i innych namiotow


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
28/03/2009 3:35 pm  

Nie mam pomysłów.. :/

velvet


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
28/03/2009 3:44 pm  

Assasello możesz na przykład w rozmowie z koleżankami i kolegami powiedzieć, że nie skorzystasz z tej atrakcji bo uważasz, iż zwierzęta powinny żyć na wolności a nie w ciasnych, zatłoczonych klatkach. Może da im to coś do myślenia.
Nie chcę Cię namawiać do działań niezgodnych z prawem byś nie miala kłopotów ale ja odważył bym się i napisał flamastrem na ogłoszeniach cyrkowych : [b] Zwierzęta są przymuszane do sztuczek cyrkowych aby zaspokoić Twoją przyjemność. Nie pozwól na to ![/b]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/03/2009 4:14 pm  

albo raczej:
[b]Cyrk jest smieszny? Nie dla zwierząt!!! [/b]

assasello987 powiem tak......... do niczego nie namawiam bo nie chcę mieć później wyrzutów sumienia z powodu, że coś Ci się stało. Zawsze najlepszym sposobem jest znalezienie haka na cyrk. Czyli udowodnienie przez jakis zdjecia czy przestrzegaja praw zwierzat ale to jest niebezpieczne tym bardziej ze dyrektor tego cyrku pobil aktywistę.


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
28/03/2009 10:05 pm  

najlepszym sposobem jest uprzykrzanie życia cyrkom (zaangażować lokalne radio,robić pikiety,zrywać plakaty itp).

lady vegan


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
28/03/2009 10:52 pm  

W ogóle najlepiej byłoby zacząć od dzieci, bo to głównie do nich kierowana jest oferta cyrków. Pamiętam, że w podstawówce dostawaliśmy darmowe bilety, chyba od "Areny". Właśnie przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Jeśli ktoś z Was ma młodsze rodzeństwo, to może zorganizowałby akcję w jego szkole, albo chociaż porozmawiał z dyrektorem o rozdawaniu tych biletów (jeśli taka praktyka istnieje). Dzieciom, w ramach godziny wychowawczej, można by opowiedzieć o cierpieniach zwierząt żyjących w cyrkach i ogrodach zoologicznych. Nie wiem, czy to nie jest za bardzo naiwny pomysł, ale zawsze to coś. Wiadomo, że dzieci są podatne na to, co się do nich mówi, może warto kształtować ich wrażliwość, niż później użerać się z osobami takimi jak pan Zalewski..

[edytowane 28/3/2009 przez Nela89]

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
28/03/2009 11:29 pm  

Ja przprowadzam taką swoją małą agitację, kseruję ulotki Vivy i zostawiam w tramwajach. Rozlepiam plakaty. Zawsze coś.


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
28/03/2009 11:51 pm  

Empatia prowadzi akcje Cyrk bez zwierzat, wszelkie potrzebne info i materially {wzory ulotek itd}znajdziesz na stronie Empati, znajdz ludzi ktorzy mysla i czuja podobnie , organizuj sie , mysl ,tworz , DZIALAJ!!! Uderzj teraz!!!!!

Cyrk Oboz pracy dla zwierzat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powstała internetowa mapa cyrków - potrzebna jest Wasza pomoc!

Sezon cyrkowy ruszył pełną parą, co zauważyć można np. czytając wczorajszego newsa: Właściciel cyrku Zalewski atakuje aktywistę -Toruń 15.03.09r. Aby ułatwić zadanie osobom, którym nieobojętny jest los zwierząt, powstała mapka. Mapka nie byle jaka, bo pokazująca miejsca, w których w najbliższym czasie będą występować cyrki. Dzięki niej, łatwiej będzie nam organizować różne akcje wymierzone przeciwko tresurze zwierząt: pikiety, demonstracje, marsze... Oczywiście, nie zalecam organizowania akcji dywersyjnych 😉

Jak powszechnie wiadomo, cyrki nie upubliczniają swoich "rozkładów jazdy", a o ich przyjeździe możemy dowiedzieć się głównie z plakatów rozwieszanych kilka dni przed przyjazdem. W związku z tym, potrzebna jest mi Wasza pomoc - bez niej ta mapka nie będzie miała sensu. Jeśli dowiecie się, że w Waszej okolicy pojawi się cyrk - jak najszybciej dajcie mi znać na maila zglos.cyrk@gmail.com.
Mapkę znajdziecie pod adresem http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=1151004639382792...

[edytowane 28/3/2009 od MassMurder]

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
28/03/2009 11:58 pm  

Też już zauważyłam bilety rozdawane po supermarketach.
Jak zaczną rozwieszać plakaty zaczynam propagandę 🙂


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
29/03/2009 4:40 pm  

jak rozmawiam ze znajomymi to ich moje poglady smiesza. co do pisania po plakatach i zostawiania ulotek stosowalam i malo skuteczne. myslalam raczej o pisaniu jakis petycji czy co to ale kompletnie sie na takich rzeczach nie znam. dostaje szału jak wchodze do sklepu i idze te pier... bilety i po 10 plakatow na kazdej ulicy wrrrr


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
29/03/2009 5:17 pm  

Jak byłam młodsza to ze znajomymi paliliśmy plakaty 😀 do tej pory zabieram te rabaty, jeśli tylko gdziekolwiek je zobaczę i wyrzucam. Żal mi tylko papieru.


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
29/03/2009 5:25 pm  

kolezanko, ale nikt ci nie zabroni skonfiskowac te wszystkie bilety z kas supermarketow, -swego czasu zbieralismy je kilogramami;p a rozklejane plakaty z trescia "cyrk odwolany organizatorzy przepraszaja" tez sa bardzo skuteczne, pozatym jezeli zyjesz w duzym miescie a wlasnie do takich zaglada zalewski to gwarantuje Ci ze na 1000% mieszkaja tam ludzie czujacy i myslacy tak samo jak TY* musisz sprobowac tylko do nich dotrzec... najlepij przez info pozostawione w barach gdzie odbywaja sie koncerty itd, moze dziala w twoim miescie jakas grupa @narchistyczna wielu @ to Vegetarianie i Veganie nie obojetni na los zwierzat. Nie poddawaj sie ..wlasnie w taki sposob powstawaly grupy w wielu miastach.. napisz do Empati i Vivy i popros o kontakty do ludzi z twojej okolicy.. bodz dzielna , nie poddawaj sie.. jestesmy glosem tych ktorym go odebrano!!!

WYZWOLENIE ZWIERZAT JEST CORAZ BLIZEJ!!!!!!!!!
fali nie da sie powstrzymac...

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
29/03/2009 5:41 pm  

Zgadzam sie z przedmowcą, poza tym proponowałabym druk własnych plakatów i zaklejanie nimi tych cyrkowych. Pomysł z info o odwołaniu wydaje mi sie świetny!


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
29/03/2009 5:43 pm  

kolezanko, ale nikt ci nie zabroni skonfiskowac te wszystkie bilety z kas supermarketow,

Yyyy, że niby to do mnie? Koleżko, czytaj uważnie, ja napisałam, że zabieram te bilety 😎


OdpowiedzCytat
  
Praca