Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Tak łamie się zwierzęta w cyrkach-film   

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
05/03/2010 3:28 am  

Więzienia dla zwierząt,
więzienia dla ludzi..to wszystko co człowiek potrafi zbudować..

Zwierzęta przestały być żywymi istotami , stały się maszynami do robienia pieniędzy..

[edytowane 5/3/2010 od MassMurder]

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 0
10/03/2010 10:36 pm  

Mój Boże do Bydgoszczy przyjechał cyrk Arena [chyba] byłam tam, chciałam zobaczyc jakie warunki zapewniają zwierzętom... ale czy to w ogole mozna nazwac warunkami? ;( wielbłąd przypięty na mniej wiecej [raczej mniej] pół metrowym sznurze... gdy leżał nie był w stanie nawet położyć głowy... wisiała mu w powietrzu... wychudzone konie i lamy przypięte ciasno koło Ciebie.... i te boskie tygrysy.... trzymane w klatkach 2x2m jeden z nich mial masakrycznie poszarpana czy pociętą skórę na brzuchu koło tylnich łap... tylnie łapy w starych, już nie tak wielkich ranach... Boże jak oni tak mogą...!?!?!?? co ja moge zrobić? powiedzcie mi jakies ulotki cokolwiek. moje sumienie poprostu nie daje mi spokoju... nie potrafie bezczynnie na to patrzec.... nie mozna ich po prostu im zabrac?!?? przeciez w ich oczach nie widac nic oprócz smutku bólu i samotnosci.... takie zwierzaki nie powinny żyć w klatkach...!
gdy stałam tak bezsilnie patrzac na to co tam sie dzieje widzialam same usmiechniete twarze, rodziców i dziadków z maluszkami którzy "kazali" im zachwycac sie tą zbrodnia łzy spływały mi po policzkach jedna za drugą.... nie byłam w stanie pojąć nic a w szczególności tego ze ja tez jestem czlowiekiem było mi tak bardzo wstyd! chciałam krzyczeć i płakać... aloe co by to dało... musimy wpoić ludziom do głowy że curk to legalne przestępstwo bo puki do cyrków ciągle ustawiać się bedą ogromne kolejki nie da sie nic zmienic.... :((

a jesli chodzi o ogrody zoologiczne to rozważać mozna bez konca za i przeciw... jesli jednak zapewniają one prawidłowy rozwój i warunki choc zbliżone do naturalnych to nie mam nic przeciwko... pozdrawiam 🙂

[edytowane 10/3/2010 od xxl]


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
12/03/2010 6:40 pm  

Generalnie w Polsce zabroniona jest menażeria objazdowa. Jednak cyrkowcy tłumacza swoje stancjonowania jako "pobyt przedłużający się",a to już nie jest menażeria objazdowa. To luka w przepisach. Ale nic nie stoi na przeszkodzie,aby dokonac tam kontroli. Prawo do takiej kontroli ma TOZ w Polsce oraz Straz dla Zwierząt. Jeżeli ten cyrk nadal tam jest, to nie czekaj, tylko zadzwoń do jednej z tych instytucji i popros o przeprowadzenie kontroli. Coprawda nic im najprawdopodobniej nie zrobią,ale widok samochodu TPZu na terenie cyrku może dać niektórym do myslenia.

Pozdrawiam.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca