Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Opieka nad pupilami,ważne!!  

  RSS

Floryda
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 16
21/07/2010 11:48 pm  

Moi Drodzy
Jestem tu nowa i nie wiem czy taki temat nie został już poruszony, jeśli tak to z góry przepraszam.
Otóż wakacje trwają i większość z nas ma już zaplanowane wyjazdy urlopowe, a wraz z nimi pojawia się kłopot co zrobić z ukochanym zwierzęciem lub zwierzętami. Super jeśli ma się kogoś kto będzie ich doglądał pod naszą nieobecność lub można zabrać je ze sobą. Myślę, że jest jednak wiele osób, które często rezygnują z wyjazdu właśnie ze względu na swoją zwierzęcą pociechę.
Nie ukrywam, że jestem jedną z takich osób. W tym roku udało mi się wybłagać znajomego aby doglądał moich kotów jest to jednak zawsze krępująca sytuacja. Łatwiej będzie zrozumieć miłośnika zwierząt innemu miłośnikowi zwierząt, a opieka nad nimi wyda się przyjemnością, a nie udręką. Może więc udało by się stworzyć listę osób chętnych do takiej pomocy wraz z miejscami zamieszkania i ewentualnym rejonem, który dana osoba mogłaby "obsłużyć".
Co Wy na to Forumowicze? :red:

<a href=


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
21/07/2010 11:59 pm  

Witaj!
Zachęcam do korzystania z wyszukiwarki, jeśli czegoś szukasz.
Pomysł jest dobry. Istnieją już także hotele dla zwierząt. Ale lepsze to, niż oddanie psa do schroniska na czas urlopu, bo o tym też słyszałam.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Floryda
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 16
22/07/2010 3:36 am  

Tak tyle,że hotele są drogie szczególnie jak ma się więcej niż jedno zwierzę. No i dodatkowy stres dla pupila 🙁
Jednak dziękuję za podpowiedź z wyszukiwarką:)

Zachęcam do dyskusji 🙂

<a href=


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
22/07/2010 3:47 am  

u mnie w domu zawsze znajomi zostawiają swoje zwierzaczki kiedy trzeba 😉
ja tylko wymagam w zamian tabletek na robaki dla mojej sfory po takich wizytach i odpchlenia
takie są moje wymagania niezależnie od tego na jaki czas powierzono mi pupila

dzięki temu miałam możliwość poznać bliżej kilka ciekawych ras psów 🙂
łączę przyjemne z pożytecznym 😉

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
22/07/2010 2:05 pm  

Jest jeszcze jedna możliwość 🙂 Zatrudnienie psiej opiekunki 😉 wprawdzie czasem wychodzi drogo i zawsze jest to jakieś ryzyko ale lepsze to niż hotel dla psów.
Opiekunka zajmie się psem w Waszym domu albo weźmie zwierzaka do siebie. Sama czasami tak dorabiam 😉


OdpowiedzCytat
smutna
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 13
22/07/2010 10:58 pm  

szczerze mówiąc ja nie miałam takiego problemu, bo zazwyczaj psa biorę ze sobą na wakacje. a już jeśli muszę ją gdzieś zostawić to zawsze u mojej siostry ciotecznej, ona nigdy nie ma nic przeciwko 🙂 ja chyba nie zostawiłabym psa w hotelu dla psów na tak długi czas.

[edytowane 22/7/2010 przez smutna]


OdpowiedzCytat
Floryda
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 16
22/07/2010 11:22 pm  

Tyle,że ja na przykład mam koty, które źle znoszą zmianę miejsc, a przy trzech pupilach nie ma mowy o hotelu czy opiekunce bo mnie po prostu na to nie stać. Wszyscy znajomi mieszkają daleko i nie mam serca ich wykorzystywać do wycieczek na mokotów po całym dniu pracy z resztą nie są to miłośnicy kotów :crash:

<a href=


OdpowiedzCytat
Paulina160587
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 181
16/01/2013 11:32 am  

www.opiekazwierzat.pl

www.petsitter.pl

🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca