Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Szczepienia u szczeniaka.  

  RSS

StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
03/09/2010 7:41 pm  

Jestem ciekawa, czy ktoś mógłby podać jakiś sprawdzony kalendarz szczepień i podać, przynajmniej w przybliżeniu, ceny szczepionek dla szczeniaka? Najbardziej interesują mnie ceny w mniejszych miastach ^^


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/09/2010 7:59 pm  

Może jakiś weterynarz się odezwie. Alispo? 😉
Może to Ci coś podpowie:
[url] http://www.psy24.pl/1854-Rodzaje-szczepionek-dla-psow-oznaczenia.html[/url]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
03/09/2010 8:05 pm  

fasol zadzwoń po prostu do weta i spytaj jak to jest u was w miasteczku?
w każdym gabinecie jest inaczej

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
SurykatkaxD
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 53
03/09/2010 9:05 pm  

Pierwsze szczepienie należy wykonać w wieku 6 tyg., gdy piesek znajduję się u hodowcy (powinien zrobić to właśnie hodowca). W wieku 8 tyg. odbieramy pieska. Okres 2 tyg. to czas kiedy organizm zwierzęcia wytwarza przeciwciała przed zmianą środowiska, która nieszczepionego psa może osłabić. Następne szczepienie w wieku 9 tyg.
Są to sczepienie przeciwko chorobom wirusowym.
Pierwsze szczepienie zazwyczaj jest na 2 choroby, następnie powtórka za 3 tyg. na 5 chorób.

Stosuję się również szczepienia w 6, 9 i 12 tygodniu. Jest to zależne od rodzaju szczepionki i tego kiedy po raz pierwszy poddajemy zwierzę szczepieniu.

W wieku 15 tyg szczepienie psa przeciwko wściekliźnie.

Szczepienia przeciwko wściekliźnie i chorobom wirusowym powtarzamy co rok.

Dodam jeszcze, że zanim zaczepimy psa należy go wcześniej odrobaczyć.

Ceny w moim mieście, czyli małym to:
Choroby wirusowe 30zł
Wścieklizna 20zł
Odrobaczanie w zależności od wagi psa. np, pies o wadze 10 kg 8zł.


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
22/09/2010 5:19 pm  

Szczepienie przeciw wsciekliznie jest obowiazkowe dla kazdego psa ktory ma 3 m-ce,wiec czesto sie wykonuje w wieku 12 tyg,osobno lub razem z innymi szczepieniami.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
22/09/2010 5:34 pm  

Już byłam z Zuzą u weta, dostała szczepionkę wieloskładnikową, ale na wściekliznę jeszcze nie dostała szczepienia. Za tę szczepionkę+odrobaczanie zapłaciłam 35 złotych. W dodatku po raz pierwszy spotkałam weterynarza, który zalecił cały dzień głodówki, a a wieczór tabletka na robaki i posiłek dopiero rano. Wydaje mi się, że podziałało, bo małej już nie ropieją oczy, a podobno to skutek uboczny posiadania robaków.


OdpowiedzCytat
  
Praca