Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

A w sezonie jesień-zima 2010 mają być modne futra :/  

  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
21/09/2010 6:59 pm  

Wiecie co... myślałam, że na serio ludzie zmądrzeli i moda na to świństwo nie wróci a jednak....

Na serio się zdenerwowałam 😡 co za kompletna bezmyślność, próżność i egoizm...

Chyba zaopatrzę się w koszulkę jaką ma Pocahontas "tylko bestie noszą futra" :/


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
21/09/2010 9:42 pm  

ja już chyba nie wierzę, że ludzie zmądrzeja ;]

widziałam kiedyś jakiś dokument o futrach, nie był on skierowany wbrew nikomu, bardziej pokazanie opinii różnych opcji, przeciwnicy - zwolennicy, nie ocena ich. w każdym razie to co mówili zwolennicy futer było tak bezmyślne, że ja już raczej nie uważam, że cokolwiek jest w stanie zmienić myslenie takiego człowieka.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
21/09/2010 10:49 pm  

Było u mnie w domu niegdyś futro - prawdopodobnie królicze, jako dziecko zarzucałam je sobie na grzbiet, i zasuwając po domu na czworakach po domu i rycząc niczym lew przed mutacją bawiłam się w niedźwiedzia... 😮

Wybiera się człek po papierosy i pac! Po oczach biją wszelakie naklejki opiewające nie-dobrodziejstwo fajek(mało kto się nimi przejmuje - ale są)
Coś podobnego przydałoby się w sklepach z futrami: przy ladzie w widocznym miejscu ten plakat z panią trzymającą lisiego trupka i podpisem "Oto reszta z Pani futra". Może wtedy dana wamp'ira zastanowiłby się czy faktycznie jest jej niezbędne do dobrego samopoczucia.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
21/09/2010 11:07 pm  

w każdym razie to co mówili zwolennicy futer było tak bezmyślne, że ja już raczej nie uważam, że cokolwiek jest w stanie zmienić myslenie takiego człowieka.

No dokładnie, ludzie tego pokroju myślą tylko o sobie, o swoim wyglądzie. Kupują futra bo są drogie i mogą pokazać przez to ile mają kasy (przy okazji pokazując,że w głowie mają siano zamiast mózgu). Moja znajoma jest gorącą zwolenniczką futer a jej główny argument to,że one są takie mięciutkie i ładne. Ładne=ona będzie w nich bardziej atrakcyjna. Tylko dla kogo? 😮 faceta równie 'wartościowego' jak ona sama 😉

Coś podobnego przydałoby się w sklepach z futrami: przy ladzie w widocznym miejscu ten plakat z panią trzymającą lisiego trupka i podpisem "Oto reszta z Pani futra". Może wtedy dana wamp'ira zastanowiłby się czy faktycznie jest jej niezbędne do dobrego samopoczucia.

Wątpię...zobacz wyżej 😉

edit: no i nie chcę wyjść na jakąś fanatyczkę... wiem, że używam ostrych słów. Niestety te osoby które znam i które popierają futra niestety nie prezentują sobą nic wartościowego.

[edytowane 21/9/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
21/09/2010 11:14 pm  

generalnie główne argumenty to takie w stylu: ale przecież te zwierzęta i tak już nie żyją, to jak już nie żyją to niech ich śmierć się przysluży np. żeby mi d... nie zmarzła w zimę.


OdpowiedzCytat
animal_lover
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 29
29/09/2010 1:25 am  

... w tym sezonie nawet na butach MUSZA byc futerka - bo inaczej but niemodny... ech, co za OHYDA I DEBILIZM... 😡


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
29/09/2010 2:00 am  

Ja miałam coś w tym stylu w zeszłym roku bo to były jedyne ciepłe buty na płaskiej podeszwie. Oczywiście futro i skóra były sztuczne 🙂


OdpowiedzCytat
Pocahontas
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 262
29/09/2010 8:10 pm  

Eh, to nic. Jak byłam na Krecie, która podobno robi najlepsze naturalne futra na świecie, KAŻDY praktycznie mówił ''Odwiedzenie Krety i niekupienie sobie tam naturalnego futra to grzech'. Nawet sam nasz, ten taki koleś co nas informował itd. to mówił -.-


OdpowiedzCytat
kropkaaaa
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
30/09/2010 2:36 am  

a ja się cieszę, że coraz więcej znanych marek używa tylko futer sztucznych. 🙂 w każdej sytuacji trzeba szukać plusów. 😉
chociaż na widok futra w szafie babci aż mnie skręca i to ciągłe "Olu, przymierz, byłby ci w nim tak ładnie". grrrr... :/

'i think therefore i am vegetarian' ;D


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
30/09/2010 2:48 am  

Moda ma być na futra w ogóle. Co do sztucznych mam mieszane uczucia bo to jakbym popierała te prawdziwe. Bo te sztuczne świetnie podrabiają prawdziwe. Można się pomylić. Raz mnie w pociągu głośno skrytykowała przeciwniczka futer- myślała, że mam prawdziwe 😮


OdpowiedzCytat
Pocahontas
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 262
30/09/2010 11:42 pm  

Hmm... A macie pomysły jakieś na skomentowanie np. tychbabć co chodzą z szalikami z lisów czy gronostajów, a to futro jest jeszcze z głową? Bo jak takie widze to rzyg normalnie i mam ochote obrlać farbą, ale że nie moge to chociaż jakoś głosno skomentować te wstretne babska, które nie raz sie wrecz chwala tymi szaliczkami -.-


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
01/10/2010 12:41 pm  

Jakieś kilka miesięcy temu widziałam właśnie taką kobietę z takim szaliczkiem z głową i przednimi łapkami liska...
To było takie smutne... Lisek był prawdziwy, miał tylko sztuczne oczka (chyba)...
Tak smutno mi się wtedy zrobiło... Jak ta głowa liska była na jej plecach, a te łapki miała tak z przodu...
Przygnębiający widok.

Ale wracając do tematu, to mi ta moda też się nie podoba. Mam nadzieję, że dostanę w tym roku płaszcz bez zbędnego futerka (nie chcę nawet sztucznego, bo Bellis ma rację...).

A co do tego szpanu kasą, kiedy kupuje się futra, to tak samo jest z kawiorem. Bogacze jedzą to tylko dla szpanu i wcale nie musi im to smakować, ale jedzą. W dodatku jest to niewegańskie. ;/

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
Pocahontas
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 262
02/10/2010 2:07 am  

I mnie w szkole jest moda na skórzane kórtki wśród dziewczyn. Mi sie to w ogóle nie podoba, to wręcz brzydkie jest. Ale wiekszosc osob to ciemna masa a ciemna masa zawsze podążac będzie za modą.


OdpowiedzCytat
  
Praca