Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pomoc dla uciekiniera z futrzarskiej fermy!  

  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
31/10/2011 11:34 am  

Znalazłam coś takiego w sieci:
Kajetan uciekając z fermy stał się symbolem życia i Wolności

Kajetan jest srebrnym lisem znalezionym w lesie, z którego trafił do Schroniska Miejskiego w Toruniu. Uciekł z ciasnej klatki, z futrzarskiej fermy. Był leczony, zaopiekowano się nim. Po kwarantannie i po stwierdzeniu, iż stan jego zdrowia jest dobry, zaczęliśmy szukać odpowiedniego miejsca, gdzie Zwierzę będzie mogło przeżyć godnie resztę swojego życia.

Lis srebrny... nie występuje w Polsce, nie można wypuścić go do lasu. Handlarze zwierząt futerkowych często importują gatunki, które mogą być- i są - zagrożeniem dla polskiej fauny.

Zgodziliśmy się zaopiekować Kajetanem, tą niesamowicie piękną żywą istotą, tak, jak kiedyś naszą bohaterką Borutą. Ufamy, że u nas pośród innych ocalonych będzie wieść właściwe życie, bez głodu, cierpienia, bez śmierci zadawanej prądem.

Bardzo prosimy Was o wsparcie finansowe! Kajetan ma prawo żyć - jak każdy z nas. Ma miejsce, gdzie spędzi życie, ale potrzebuje odpowiedniego dachu nad głową, czyli tego, czego wszyscy tak bardzo pragniemy. Stwórzmy mu razem warunki zbliżone do naturalnych aby na zawsze zapomniał o życiu na metalowych kratach w oczekiwaniu na śmierć.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten wyjątek w tragicznym pseudożyciu więźniów ferm futerkowych stał się możliwy. On już nie nazywa się 57 lub 220, lub jakikolwiek inny numer klatki. Kajetan ma imię i chociaż nie może podziękować ludzkimi słowami, to patrzy swoimi oczami, w których jest cała światowa historia Życia i Wolności.

Za każdy grosz, za każdą złotówkę wpłaconą na nasze konto zbiórkowe 69 1050 1399 1000 0090 7715 1463 z tytułem wpłaty 'dla Kajetana' serdecznie dziękujemy.

Potrzebna jest też:
- siatka ogrodzeniowa,
- jakieś legowisko najlepiej z wikliny,
- budka też do spania,
- materiał do zadaszenia,
- drewno,
- płyty Onduline.

Z góry dziękujemy!

[url= http://www.przystanocalenie.pl/]PRZYSTAŃ OCALENIE[/url]

Zachęcam do pomocy bo lisek jest przecudny [url= https://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=210922548978905]TUTAJ[/url] można znaleźć zdjęcia 😀 Szkoda, że uciekł sam 😉

[edytowane 2/11/2011 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
01/11/2011 3:07 am  

przyłączam się do pomocy 😀 chociaż i aż jedno życie-smutne to

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
01/11/2011 5:36 pm  

Wpłata poszła. Tzn technicznie to pewnie pójdzie jutro, ale przelew zrobiłam.


OdpowiedzCytat
Sobota66
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
01/11/2011 6:21 pm  

też wpłąciłam


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/11/2011 11:41 am  

Bardzo się cieszę! I zdradzę, że być może Kajetan będzie sławny 😀 zresztą należy mu się za wolę życia i lisi spryt 😎
Ale cieszę się jeszcze bardziej, że nikt nie zauważył wielbłąda w tytule 😉 już poprawiłam 😉


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
16/11/2011 12:25 pm  

Kochani zobaczcie jak się ma Kajetan, bawi się pocieszniej niż pies. 100% uroku 😀
http://youtu.be/9yDfVP1wG68


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
16/11/2011 2:14 pm  

Dobrze dobrana kosteczka -> połączenie srebro + róż wygląda super 😉 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
  
Praca