Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

PRZYGARNIJ!   

  RSS

manekin
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 58
31/01/2012 1:09 pm  

szukam osób z Olkusza i okolic (jestem w stanie pojechać do Katowic lub Krakowa), które byłyby chętne zaopiekować się szczeniakiem. psu znajomej w niedzielę urodziło się 7 mieszańców beagle'a z kundlem, jeśli nikt się nimi nie zainteresuje zostaną w tym tygodniu uśpione... jeśli sami nie jesteście zainteresowani, a znacie kogoś z w/w miast, proszę, przekażcie informacje.

tutaj zdjęcia:

[edytowane 31/1/2012 przez manekin]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
31/01/2012 1:11 pm  

Rozgłos je może po forach o psach.

edit. A tak w ogóle to jak sobie wyobrażasz odłączenie ślepych szczeniąt od matki??

[edytowane 31/1/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
31/01/2012 3:49 pm  

bosh jakim trzeba byc potworem żeby sobie planować "jeśli nikt się nimi nie zainteresuje zostaną w tym tygodniu uśpione..."
i co pójdzie sobie ze zdrowymi ślicznymi psiaczkami do weta i powie ech nie mam co z nimi zrobić ,7 razy morderstwo poproszę ,czy ludzie nie potrafią sterylizować ewentualnie pilnować swoich zwierząt?

brak mi słów 😡
manekin proszę nie bierz tego do siebie ale twoja "znajoma" w moich oczach to gatunek najniższy z możliwych 🙁

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
31/01/2012 4:00 pm  

No to wyjdę na potwora, ale uważam że w zaistnialej sytuacji "uśpienie" zwierząt jest lepsze niż np utopienie ich.
W tym wypadku żle się stalo, że szczenięta w ogóle pojawiły się na swiecie, jasne trzeba bylo myśleć wcześniej. Ale się nie pomyślało i uświadamianie ludzi teraz, po fakcie nic nie da.

call me Amber


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
31/01/2012 4:20 pm  

Jasne, uspienie lepsze niż utopienie albo ubicie siekierą, 😉 ja jednak śmiem twierdzić, że wypadałoby je odchować do 7 - 8 tygodnia życia przy najmniej i poszukać im nowych domów. :red: I wszystko było by OK. No ale komu się by chciało taki wielki trud sobie zadać 😉


OdpowiedzCytat
manekin
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 58
31/01/2012 4:33 pm  

ja też tego nie rozumiem, dlatego kiedy się o tym dowiedziałam zaczęłam poszukiwania potencjalnych właścicieli. z tego co wiem, ona bardzo pilnuje tej suczki, ale jej mąż jest jakimś patafianem widocznie, bo CELOWO dopuścił do niej tego kundla...

jeśli się okaże, że ktoś będzie chciał te psy, to myślę, że będzie można jakoś to załatwić, żeby zostały przy matce... nie znam się na tym i nie rozumiem, dlaczego weterynarz kazał to zrobić do 4-5 doby


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
31/01/2012 4:40 pm  

Tak jak pisałem, idź z tym na fora o psach


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
31/01/2012 6:40 pm  

Weterynarz nie ma prawa uśpić zdrowych szczeniąt. Za to można było zrobić tzw sterylizację aborcyjną ale teraz jest już bardzo za późno.
Najlepiej to zgłosić jakiejś fundacji zajmującej się walką z bezdomnością bo one zwykle sterylizują psy przed adopcją więc będzie pewność, że nie urodzi się z tego więcej nieszczęść.

Bez obrazy Manekin ale Twoi znajomi to idioci. Oboje.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
31/01/2012 7:09 pm  

Mylisz się Bellis. Prawo dopuszcza eutanazję ślepych miotów.

że nie urodzi się z tego więcej nieszczęść.

A ja cały czas śmiem twierdzić, że nie ma nic złego w rozmnażaniu kundli. Tylko trzeba rozmnażać wtedy, gdy się chce mieć szczenięta... albo przy najmniej jak "się zdarzy", to odchować...

[edytowane 31/1/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Vegeta169
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 227
31/01/2012 7:11 pm  

Zgadzam się.. Czasami mam wrażenie że niektórzy ludzie poziomem wiedzy odpowiadają epoce średniowiecza. Takie to bezmyślne. Oczywiście im się przez to krzywda nie stanie, zawsze ucierpią zwierzęta :/


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
31/01/2012 9:38 pm  

śmierć to śmierć fakt lepiej żeby przy zadawaniu tej śmierci nie powodować bólu czy się znęcać
co nie tłumaczy debilizmu tych ludzi
bo ja np: nie wyobrażam sobie że tydzień mam w domu szczeniaczki które się rozwijają ,piszczą,jedzą, i po tym tyg wsadzić w auto i zabić!
to się nie mieści w żadnych normach 😡

jeśli chodzi o tą rasę to jest fundacja e-beagle.pl zgłoś to do nich może nie odmówią pomocy w tym przypadku?warto chociaż spróbować.

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
manekin
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 58
31/01/2012 10:56 pm  

BOŻE, nie potrzebuję moralizatorstwa, ta Pani po prostu czasem przerabia mi ciuchy, nie mam wpływu na jej czyny. prosiłam o POMOC, a nie o komentarze, bo sama zdaję sobie sprawę z tego, że sytuacja jest patowa i nie potrzebuję, żebyście mi o tym przypominali.

jazz, ciekun - dzięki za pomysły na rozwiązanie problemu


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
31/01/2012 11:05 pm  

Ja polecam jeszcze to miejsce [url] http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=65 [/url] wiem, że dużo zwierzaków znalazło dom właśnie "tamtędy"

call me Amber


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
31/01/2012 11:08 pm  

manekin tu nie chodzi moralizatorstwo czy komentarze po prostu szlag jasny trafia człowieka jak słyszy o czymś takim i czasem trzeba to (może trochę niepotrzebnie) skomentować

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
  
Praca