Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

NARÓD PSYCHOPATÓW- PETYCJA  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/03/2013 11:28 am  

To wstaw sobie zdjęcia z polskiej ubojni drobiu (albo skądkolwiek) i nazwij w ten sam sposób Polaków, albo dowolną nację...


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
28/03/2013 11:42 am  

naród psychopatów brzmi adekwatnie chociażby do zdjęcia z tej petycji.

oj tam, przyznaj się lepiej ile samochodów ukradłaś 😛 😉 😛 Wszak z tego naród nasz słynie 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/03/2013 11:58 am  

Tej a ubój rytualny?

A te 10% zwierząt ginących bez ogłuszenia w przemysłowych rzeźniach?

Ale co tam duże rzeźnie. Znajoma opowiadała jak na wsi zarżnięto cielę na oczach matki która strasznie płakała, jej dziecko też.

A Polacy dzielnie maszerujący z żywymi duszącymi się w foliówkach karpiami na wigilię?

Helloł?


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
28/03/2013 6:44 pm  

Żaden naród bez winy NIE JEST, ja rozumiem że my słyniemy ze złodziejstwa, krętactwa, łapówkarstwa i tak jesteśmy postrzegani przez inne narody, a dlaczego? Ponieważ tak właśnie w większości jest. Na tej samej zasadzie każdy z nas może sobie wyrobić zdanie na temat innych społeczeństw i ma do tego pełne prawo.
Uważam że w Chinach mają wyjątkowo okrutne "zajawki "związane z traktowaniem zwierząt. Rzeźnie są na całym świecie i wiadomo że tam zwierzęta bardzo cierpią, ale kto na litość boską wpadł by na pomysł wrzucania psów i innych zwierząt żywcem do wrzątku ponieważ pod wpływem wydzielanej adrenaliny związanej ze stresem i niebywałym cierpieniem mięso smakuje lepiej! Jeśli chodzi o naszą narodową tradycję zamęczania karpi w okresie świątecznym to nie jest to powód do dumy rzecz jasna, i wstydzę się za nasz kraj ,mam nadzieję że ktoś pochodzący z innego Państwa będący świadkiem przedświątecznego męczenia ryb wyrobi sobie o nas należyte zdanie, bo jeśli coś jest złe i jest przyczyną cierpień to na taką opinię zasługujemy. Nawet tradycja tego nie usprawiedliwia.
Wierzę że za jakiś czas, niestety bliżej nieokreślony sprzedaż żywych karpi będzie w pełni zakazana. Co rok o to walczymy, na razie to tylko walka z wiatrakami, i chodzi głównie o polepszenie warunków w jakich są sprzedawane, jednak pomału ale do przodu.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
28/03/2013 7:15 pm  

Żaden naród bez winy NIE JEST, ja rozumiem że my słyniemy ze złodziejstwa, krętactwa, łapówkarstwa i tak jesteśmy postrzegani przez inne narody, a dlaczego? Ponieważ tak właśnie w większości jest.

uważam, ze nie "w większości"- takich typowych przekrętasów i osób na które trzeba uważac znam niewiele. Analogicznie odnośnie mojej pracy - mogę mieć kilkudziesięciu fajnych klientów, ale przyjdzie mi kiedy taka menda, zwyzywa mnie od skurw.... wywłok to zaczyna mi to rzutować na obraz całości, i zaczynam mieć alergie na ludzi.

Czyny piętnować- owszem. Ale nie wrzucać wszystkich do jednego wora.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
MannaPoranna
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 232
28/03/2013 7:18 pm  

ale kto na litość boską wpadł by na pomysł wrzucania psów i innych zwierząt żywcem do wrzątku

Ktoś kto ma od dzieciństwa zakorzenione, zarówno językowo jak i kulturowo, że zwierzę jest przedmiotem. Po chińsku zwierzę to 'ruszający się przedmiot'. Służący co najwyżej do jedzenia.
Jesteś taki, jak miejsce w którym dorastałeś.

W dodatku w innych krajach azjatyckich jest podobnie (o czym już sie nie mówi), a wielkie kontrowersje wokół Chin są spowodowane jedynie tym, że w ogóle jest o nich głośno ostatnio.
Azjatyckie dzieci np. nie rzadko dostają w prezencie swoją własną świnkę, czy króliczka. Gdy zwierzątko dorośnie, to z radością je przyrządzają do zjedzenia razem z rodziną, na jakąś szczególną okazję. NIE UDAJE SIĘ, że kotlet i świnka to zupełnie co innego. I uważam że jest w tym mniej hipokryzji niż w naszym ukrywaniu prawdy przed dziećmi.

Różnice kulturowe,
heloł?

Poza tym, POWTARZAM. Takie okrucieństwa nie są tak powszechne, jak nam się wydaje, i tak powszechne jak np. ZNĘCANIE SIĘ NAD KARPIAMI w naszym kraju.
Dlaczego nikt się nie burzy (oprócz nas) na te biedne ryby? Bo jest na to przyzwolenie społeczne.
Tak jak tam na inne praktyki.

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie


OdpowiedzCytat
MannaPoranna
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 232
28/03/2013 7:21 pm  

Analogicznie odnośnie mojej pracy - mogę mieć kilkudziesięciu fajnych klientów, ale przyjdzie mi kiedy taka menda, zwyzywa mnie od skurw.... wywłok to zaczyna mi to rzutować na obraz całości, i zaczynam mieć alergie na ludzi.

Właśnie. Bo zawsze bardziej zapadnie nam w pamięć to co złe, a o tym co dobre szybko zapominamy.
Zawsze rzucają nam się w pamięć i bardziej na nas wpływają jednostki czy sytuacje negatywne, a nie te dobre.

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/03/2013 11:01 pm  

Uważam że w Chinach mają wyjątkowo okrutne "zajawki "związane z traktowaniem zwierząt.

Jeżeli już chodzi o ścisłość, to: -Znakomita większość Chińczyków nie jada psów.
- praktyki typu gotowanie żywcem, są marginesem, pewnego rodzaju efektem ubocznym/ wykrzywieniem chińskiej mentalności.
-zwierze jest rzeczą również dla wielu Polaków, Niemców, Anglików, Amerykanów, ... itd.
-w Chinach posiadanie psa jako pupila jest równie modne jak w Polsce i tak samo jak u nas ludzie wydają pieniądze na karmy, ubranka itp.

[edytowane 28/3/2013 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
28/03/2013 11:03 pm  

Ale łatwiej jest myśleć, że Chińczycy na obiad jedzą psa, Francuzi żabę, a Rosjanie - wódkę...

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
28/03/2013 11:46 pm  

Założeniem poruszonego problemu było to, aby podpisać petycję, nie da się ukryć że w słusznej sprawie, kto chce niech podpisuje i chyba tyle w temacie.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/03/2013 11:58 pm  

No oczywiście petycja jest jak najbardziej w porządku , ale tytuł wątku po prostu nieporozumienie straszliwe.
Ale przynajmniej mogliśmy sobie podyskutować, co mnie bardzo cieszy. 🙂


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
29/03/2013 12:51 am  

Cienkun, w Twoim odczuciu nazwa wątku jest straszliwym nieporozumieniem ale dla mnie już nie. Psychopata kojarzy się z jednym, ale to również defekt emocjonalny polegający na braku przyswajania odruchów moralnych i braku empatii.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
29/03/2013 2:07 am  

Ale Chińczycy wcale tacy nie są! Tylko niektórzy tacy są, nie cały naród.


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
29/03/2013 7:13 pm  

Ja to potępiam (to przyrządzanie na żywca innych zwierząt), ale na całym świecie dzieje się to samo - cierpienie kończące się śmiercią dotyka inne istoty w każdej sekundzie naszego życia, a czy to ma znaczenie jak to się dzieje? Potępiam sam fakt zabijania i sposób w jaki to się dzieje nie ma tu nic do rzeczy. Nie ma znaczenia nacja.

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
MannaPoranna
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 232
29/03/2013 10:12 pm  

Cienkun, w Twoim odczuciu nazwa wątku jest straszliwym nieporozumieniem ale dla mnie już nie. Psychopata kojarzy się z jednym, ale to również defekt emocjonalny polegający na braku przyswajania odruchów moralnych i braku empatii.

Ale tu nie chodzi o odczucia, tylko o fakty. Nie poznałaś i nigdy nie poznasz wszystkich z ponad miliarda Chińczyków, i to co tu prawisz jest niesprawiedliwe i po prostu nieprawdziwe. Petycja jest w porządku, ale generalizowanie już zdecydowanie NIE.

A tak w ogóle wiecie, dzisiaj jeden Polak mnie chamsko potraktował. Rany ci Polacy to dopiero po$8^%ny naród!! 🙂

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca