Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co z owadami?  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
19/10/2014 3:30 pm  

Zawsze zabijesz jakieś stworzenie. Nawet nie zauważasz ile żyjątek rozdeptujesz. Ale robić to z rozmysłem, to przykre.
W ogóle, kuracja pijawkami... Średniowiecze...

Nieprawda. Są osoby, którym pijawki uratowały kończyny przed amputacją. Dzisiejsza medycyna przecież nie ze wszystkim sobie radzi.
A propos:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080510/POWIAT0301/542573768

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
ARHIZ
rozmówca
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 67
20/10/2014 5:27 pm  

A ja mam pytanie. Czy podczas wytwarzania [b]szelaku[/b] owady giną lub dzieje się im krzywda?
Bo nie wiem czy stosowanie politury jest etyczne...

Te te te, nie takie średniowiecze głupie jak się niektórym wydaje. A nic nie stoi na przeszkodzie,l by opracować odpowiednie procedury minimalizujące śmierć tych zwierzątek - chociażby jakiś rodzaj "emerytury" (utrzymanie pijawki jest bardzo tanie i niewymagające - więc wystarczą dobre chęci).

Zaś przy szelaku - owady giną podczas mielenia (o ile nie padną wcześniej z przejedzenia).


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
20/10/2014 7:04 pm  

Szkoda. Potrzebuję pokryć czymś starą gitarę i wg. sztuki, powinna to być politura... :crash:


OdpowiedzCytat
zielony-tygrys
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 95
20/10/2014 8:28 pm  

Jeśli owady trzymają się z daleka ode mnie to ja też im krzywdy nie robię.
Pająków przeważnie nie ruszam, niech one odwalają czarną robotę za mnie.
Bez przesady- jak ktos dojdzie do wniosku że bakterie to byt zwierzęcy to nie weźmie antybiotyku na zapalenie płuc?

A'propos pająków
obejrzałam niedawno z synem bardzo ciepły film familijny "Pajęczyna Charlotty". Polecam tym, którzy mają dzieci bojace się pająków.

make love not war


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
21/10/2014 2:00 am  

jak ktos dojdzie do wniosku że bakterie to byt zwierzęcy

Bakterie to inne królestwo... 😛
Wegetarianom wolno jeść bakterie. 😛


OdpowiedzCytat
ARHIZ
rozmówca
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 67
21/10/2014 10:33 pm  

Szkoda. Potrzebuję pokryć czymś starą gitarę i wg. sztuki, powinna to być politura... :crash:

Nie znam się, ale może jakie sztuczne żywice czy coś? Z pewnością samo drewno jest zdrowsze 😉


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
21/10/2014 11:25 pm  

Samo drewno, puchnie od wilgoci. Trzeba je zabezpieczyć.


OdpowiedzCytat
Kazeka
początkujący
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 9
19/07/2016 3:30 pm  

Moja znajoma zadała mi pytanie, że przecież kwiaty roślin są też zapylane przez owady i czy w takim razie nie jest to ich pośredni wyzysk?

Przyznam szczerze, że mnie zagięła.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
20/07/2016 2:17 pm  

Nie jest, bo owady coś z tego mają.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
20/07/2016 6:09 pm  

Gdyby owady były do tego celu specjalnie hodowane, trzymane w fatalnych warunkach przy braku poszanowania podstawowych praw to można by to przemyśleć, ale tak to nie widzę problemu.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
21/07/2016 8:56 pm  

Moja znajoma zadała mi pytanie, że przecież kwiaty roślin są też zapylane przez owady i czy w takim razie nie jest to ich pośredni wyzysk?

Symbioza =/= Pasożytnictwo.


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
06/08/2016 2:19 pm  

niesamowitą rzecz czytałam, że komary np (nie wiem jak inne owady) gryzą nas w miejsca akupunkturowe
może tak naprawdę nam pomagają?


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca