Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

UBóJ RYTUALNY - legalny również w naszym kraju  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

dolorez
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 99
19/05/2006 6:04 pm  

Zobaczcie jak straszną śmiercią giną zwierzeta w wyniku tzw. uboju rytualnego - również w naszym kraju!! Ubój koszerny polega na tym, że zwierzę nie może być ogłuszone, a tym samym pozbawione świadomości w trakcie wykrwawiania się... Tego zabrania żydowska religia. Tzw. komorę uboju rytualnego posiada między innymi rzeźnia należąca do senatora Stokłosy, w innym miejscu naszego kraju działa cała linia uboju koszernego. Odbiorcą mięsa koszernego jest społeczność żydowska.

5 minute version:
http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=agri_short

40 minute version:
http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=agri_long


OdpowiedzCytat
Ambrozja
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 194
19/05/2006 6:45 pm  

🙁 😡 🙁 😡 🙁 😡 szlag mnie trafi na CO ZA LUDZIE...dlamnie odwoływanie sie do religi i usprawiedliwianie nią zadawania cierpienia jest totalną głupotą...wynika z tego ze zydzi robią zwierzętom to co hitlerowcy im 😮 😮 i inni ludzie im w tym pomagają 😮 😡 🙁


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
19/05/2006 10:46 pm  

Ambrozjo, dziecko, uwazaj z ocenami.
Takie rytualne uboje sa koszmarne, ale to nie tylko specyfika zydowska. Tak samo jest w islamskich rzezniach zwanych Halale. Zreszta nasze, "chrzescijanskie", tez nie sa lepsze 🙁 .

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
20/05/2006 12:03 am  

Jakaż to ocena?!? Ambrozja pisze prawdę, i ja oczekiwałem od tych ludzi, z samej uwagi na to, co przeszli, więcej wrażliwości w stosunku do istot żyjących i natury ogólnie. Ale gdzie tam, nic tego rodzaju się nie objawia.

Proszę zobaczyć co tam się jeszcze dzieje:
HORRIFIC PRIMATE EXPERIMENTS EXPOSED IN ISRAEL:
http://www.aesop-project.org/Israel/Experiments_Photos.htm

Jestem rozczarowany, naprawdę... Do tradycji Judeo-chrześcijańsko-islamskiej należy bezmyślne zabijanie zwierząt oraz niszczenie środowiska, dominacja nad przyrodą i bezwzględna jej eksploatacja.

[edytowane 19/5/2006 od bezciała]


OdpowiedzCytat
Ama
 Ama
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 130
20/05/2006 2:31 am  

szczerze mówiąc ja już nie moge oglądać tych filmów bo potem przez pół nocy nie spie i tylko męcze się... wiem że to prawa ale oglądaniem nic nie zdziałam... przykro mi że jestem człowiekiem ;(


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
20/05/2006 3:44 am  

Zasłanianie się religią jest bardzo wygodne - po co mam mysleć skoro zrobi to za mnie moja religijna brać 😡
odbiorcami mięsa koszernego są żydzi, ale również chrześcijanie je jedzą nie zastanawiając się jak trafiło na talerz, ponadto noszą futra itp. tak że myślę, że podziały religijne nic nie znaczą, po prostu każdy jest winien tak samo, obojętnie przed którym ze swoich bogów chce się rozgrzeszać

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
20/05/2006 5:01 am  

tak że myślę, że podziały religijne nic nie znaczą, po prostu każdy jest winien tak samo, obojętnie przed którym ze swoich bogów chce się rozgrzeszać

Ale jest to niestety tylko teoria, w praktyce wygląda to inaczej. Społeczeństwo, w którym człowiek się rozwija ma znaczący wpływ na kształtowanie jego postawy nie tylko wobec przyrody ale i jego cały światopogląd.

"Indianie chodzili pomiędzy roślinami nie zostawiając praktycznie żadnych śladów, gdzie biały człowiek przechodzi tam już nic nie rośnie."
Eckhart Tolle

Czymże jest człowiek bez zwierząt? Gdyby odeszły wszystkie zwierzęta, odszedłby człowiek z wielkiej samotności ducha. Co przydarza się zwierzętom - wkrótce przydarzy się też ludziom. Wszystkie rzeczy są ze sobą wzajemnie połączone. Co spotyka ziemię, spotka także synów tej ziemi.

Wódz Indian Seattle

[edytowane 19/5/2006 od bezciała]


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
20/05/2006 5:41 am  

miedzy innymi dlatego uwazam, ze buddyzm jest cudowny - glosi zasady, ktore sprawiaja, ze prawie wszyscy buddysci to wegetarianie i weganie, ludzie, ktorzy nie chca krzywdzic zwierzat, uwazaja je za swoich braci, za sobie rownych... czemu ja mialbym miec prawo do zycia, a krowka juz nie?

oczywiscie przyczepianie ludziom metek w stylu "chrzescijanin - uwaza, ze zwierze to jego wlasnosc i jest po to, zeby je zjesc" itd. itp. jest kompletnie bez sensu, kazdy, mimo ze wyznaje taka sama religie (np. judaizm, prawoslawie, chrzescijanstwo), moze pojmowac ja inaczej... tak jak nie kazdy kto nie je miesa nie jest wege - wystarczy chodzby spojrzec na hitlera - ja bym go "wege" nie nazwala :/

pozdrawiam C:

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
20/05/2006 2:41 pm  

Każdy może pojmować wszystko inaczej, ale jak jest w realu, kto ponosi winę za ubój koszerny, Mojżesz? Sądzę, że mam prawo oczekiwać od ludzi, którzy przeżyli horror obozów koncentracyjnych więcej wrażliwości na cierpienia wszystkich istot czujących jak od ludzi, którym jest to obce.

Z drugiej strony może powinniśmy jednak w tej kwestii milczeć, żeby nie podrzucać Antysemitom jakiś nowych argumentów.


OdpowiedzCytat
Ambrozja
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 194
20/05/2006 2:46 pm  

nom ja sie juz wypowiedziałam i takie moje zdanie .


OdpowiedzCytat
marcelinka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 105
20/05/2006 8:53 pm  

dlatego ja nie wierze w Boga ani zadne inne religie 😡 ich zasady same sobie zaprzeczaja...


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
20/05/2006 9:25 pm  

quote:miedzy innymi dlatego uwazam, ze buddyzm jest cudowny - glosi zasady, ktore sprawiaja, ze prawie wszyscy buddysci to wegetarianie i weganie, ludzie, ktorzy nie chca krzywdzic zwierzat, uwazaja je za swoich braci, za sobie rownych... czemu ja mialbym miec prawo do zycia, a krowka juz nie?

ciesze sie ze tak [b] o nas [/b] myslisz i ze masz takie podejscie do zwierząt

czyli ze jestes buddysta czy to tak ogolnie o wege bylo? :> bo chyba nie do konca zrzoumialam 😛

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Śliwa
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 70
22/05/2006 4:49 am  

no co temat to gadka o religiach i wierze 😛

szczerze to ja już wole katolików którzy mordują krowy niż np. hinduistów, dla których krówki są święte, nawet szczura nie zabiją bo w reinkarnacje wierzą... ale kobiety traktowane są tam jak śmieci. dla mnie to dopiero jest chore żeby mieć większy szacunek do krowy niż do swojej kobiety...


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
22/05/2006 10:04 pm  

tak że myślę, że podziały religijne nic nie znaczą, po prostu każdy jest winien tak samo, obojętnie przed którym ze swoich bogów chce się rozgrzeszać

Ale jest to niestety tylko teoria, w praktyce wygląda to inaczej. Społeczeństwo, w którym człowiek się rozwija ma znaczący wpływ na kształtowanie jego postawy nie tylko wobec przyrody ale i jego cały światopogląd.
[edytowane 19/5/2006 od bezciała]

Zgadzam sie z Tobą, u podstaw wielu religii leżą właściwie te same zasady lub bardzo do siebie zbliżone, to społeczeństwo które tworzy wspólnoty religijne interpretuje je wg własnych potrzeb i przekazuje na dalsze pokolenia, a różnice często wynikają właśnie z środowiska w jakim żyjemy. I tak "chrześcijaństwo polskie" różni się od buddyzmu, chociaż pierwotne założenia są bardzo podobne. Np. jest 10 wskazań fundamentalnych zen:
1. Postanawiam nie zabijać.
2. Postanawiam nie kraść.
3. Postanawiam nie nadużywać seksualności i powstrzymać się od chciwości.
4. Postanawiam nie kłamać.
5. Postanawiam powstrzymać się od intoksykacji.
6. Postanawiam nie mówić o błędach i wadach innych osób.
7. Postanawiam się nie wywyższać i nie oskarżać innych osób.
8. Postanawiam nie być skąpym i dawać innym dobry przykład.
9. Postanawiam się nie poddawać uczuciom złości i nienawiści.
10. Postanawiam nie mówić źle o Buddzie, Dharmie i Sandze.
Brzmi znajomo prawda?;) (zakładam, że wszyscy znają 10 przykazań chrześcijańskich). Dlatego uważam, że podziały religijne są dość krzywdzące w klasyfikowaniu kogoś, że jest be bo wyznaje jakąś religię. Prosty przykład, chrześcijanie wg własnej religii nie mogą współżyć bez błogosławieństwa bożego przed ślubem..hmm, chyba nie wszyscy się z tym zgadzają skoro jest jak jest, więc i nie wszyscy żydzi zapewne tolerują takie traktowanie zwierząt. Pozdr

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
rain
 rain
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 130
23/05/2006 12:05 am  

Czy według ciebie Śliwa wszyscy katolicy traktują swoje żony z szacunkiem, a wszyscy hinduiści jak śmieci?? 😮 Na czym opierasz swoją tezę?? Proszę o jakieś wytłumaczenie...


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca