Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

UBóJ RYTUALNY - legalny również w naszym kraju  

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  RSS

eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
29/10/2012 3:38 pm  

Nie miałem na myśli uzasadniania w ten sposób agresji, ale KONKRETNYCH przypadków.
Naukowe uzasadnienie ludzkich działań może przyjmować różne formy, ale sprzeciwiam się usprawiedliwianiu poszczególnych przypadków zła przez naturę.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
29/10/2012 6:12 pm  

Tak działa przyroda, nic w niej nie dzieje się bez przyczyny za to człowiek zabija tylko i wyłącznie dla przyjemności

Kot bawi się myszą dla tej samej przyjemności. A przyjemność czerpana z zabijania ma podłoże w instynktach. Nie różnimy sie od zwierząt niczym (bo nimi jesteśmy)
"Pies pragnie zaspokoić głód i ty pragniesz zaspokoić głód, pies się broni i ty się bronisz, pies ma seks i ty masz seks" ... Jedynie że człowiek może porzucić swoją zwierzęcą naturę i stać się istotą wyższą, psu będzie bardzo trudno to uczynić. Dlatego czynienie zła w imię jakiejś religii jest tym bardziej przykre i nie świadczy o jej wyznawcach dobrze.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
29/10/2012 8:13 pm  

Właśnie, i czy ci sie to podoba czy nie, człowiek jest częścią tej przyrody. Nie pojawiliśmy się nagle z nicości. Stworzyła nas natura i funkcjonujemy według jej praw. I niestety ludzkie okrucieństwo mieści się w tych prawach.

Alez oczywiście i nigdzie nie napisałam, że jesteśmy poza tym. Wszystko da się uzasadnić biologią, ewolucją co nie znaczy, że to jest dobre. Skoro potrafiliśmy to zauważyć i zrozumieć to powinniśmy się temu przeciwstawić.

Już jakiś czas temu udowodniono, że u ludzi zachowujących się aspołecznie, socjopatów itd. część mózgu odpowiedzialna za empatię jest dużo mniejsza niż u przeciętnego człowieka.

To żadna nowość.

Tylko nie lubię jak ktoś gada, że natura jest cacy a człowiek zły. To nasza konstrukcja, dana nam przez naturę, decyduje o tym, że każdy z nas ma w sobie cząstkę okrucieństwa, jedni większą, drudzy mniejszą.

A czego ja nie lubię...
Biorąc pod uwagę to, że człowiek rozumie co robi trzeba mieć wobec niego większe wymagania. Dla niektórych władza człowieka na ziemi to przywileje, dla mnie to obowiązki.

Nie miałem na myśli uzasadniania w ten sposób agresji, ale KONKRETNYCH przypadków.
Naukowe uzasadnienie ludzkich działań może przyjmować różne formy, ale sprzeciwiam się usprawiedliwianiu poszczególnych przypadków zła przez naturę.

Dokładnie, zgadzam się. Gwałty, morderstwa tez da się wytłumaczyć, są naturalne co nie oznacza, że nie mamy się im sprzeciwiać.

Kot bawi się myszą dla tej samej przyjemności. A przyjemność czerpana z zabijania ma podłoże w instynktach. Nie różnimy sie od zwierząt niczym (bo nimi jesteśmy)
"Pies pragnie zaspokoić głód i ty pragniesz zaspokoić głód, pies się broni i ty się bronisz, pies ma seks i ty masz seks" ... Jedynie że człowiek może porzucić swoją zwierzęcą naturę i stać się istotą wyższą, psu będzie bardzo trudno to uczynić. Dlatego czynienie zła w imię jakiejś religii jest tym bardziej przykre i nie świadczy o jej wyznawcach dobrze.

Tylko, że kot tego NIE ROZUMIE bo jest za głupi. Albo inaczej, jest na tyle inteligentny na ile natura pozwoliła mu aby mógł przetrwać. I wcale nie bawi się myszą dla samej przyjemności, to zwykły trening.
My rozumiemy i mamy wręcz moralny obowiązek sprzeciwiać się złym poczynaniom innych ludzi, każdy powinien pracować też nad sobą. Nic więcej.


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
30/10/2012 8:38 am  

Tak działa przyroda, nic w niej nie dzieje się bez przyczyny

Właśnie, i czy ci sie to podoba czy nie, człowiek jest częścią tej przyrody. Nie pojawiliśmy się nagle z nicości. Stworzyła nas natura i funkcjonujemy według jej praw. I niestety ludzkie okrucieństwo mieści się w tych prawach.

Wręcz mam wrażenie, że ludzkość robi wszystko nie tak jak powinna bo kieruje się chciwością i bezmyślnością.

Nie bez powodu mamy takie cechy. Widać to też zostało przewidziane przez naturę i ma jakiś cel.

Moim zdaniem ewolucja jest bez celu i niezamierzona a natura (świat) nie podąża do żadnego punktu, ale trzyma się pewnego rytmu i jej rozwój jest w wielu kierunkach możliwy. I dlatego są korektury z naszej strony możliwe.

Gdyby jednak natura miała jakiś cel to nie byłby on korzystny dla nas istot żyjących, nasza rola byłaby rolą ofiar dla osiągnięcia tego celu, czyli matrix.


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
30/10/2012 9:11 am  

Niestety ciąg dalszy, ubój rytualny:

no teraz jestem już pewny[b] ja pochodzę od innej małpy![/b]


OdpowiedzCytat
Amvaradel
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 99
21/11/2012 11:23 pm  

Jutro protest w Wawie przeciwko legalizowaniu uboju rytualnego w Polsce. Protest rozpocznie się o godzinie 13:00 na ulicy Wspólnej, przed budynkiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, później nastąpi przemarsz pod budynek Sejmu na ulicy Wiejskiej.

http://ekoprzewodnik.pl/


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
27/11/2012 6:05 pm  

Dobra informacja. Ustawa została zaskarżona przez prokuratora generalnego i uznana przez trybunał za niezgodną z konstytucją i odrzucona. Tak więc ubój rytualny pozostaje nielegalny.

[edytowane 27/11/2012 przez tru]


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152

OdpowiedzCytat
Mango
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 95
03/12/2012 1:23 pm  

Podpisałam petycję.
[b] Tru[/b] , to dobra informacja.

"Zostawcie świat trochę lepszym, niż go zastaliście"


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
06/12/2012 6:58 pm  

Ja dla odmiany mam złą: te sk*****le chcą wykreślić w ustawie o ochronie zwierząt fragmenty o uboju, tak że rytualny będzie legalny, oczywiście błyskawicznie i po cichu :mad2:
[url] http://proanimals.org/z-ostatniej-chwili [/url]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
13/12/2012 2:07 pm  

Skończyli zbierać podpisy pod ustawą i chcą POMIMO WIELU SPRZECIWÓW zalegalizować ubój rytualny od stycznia 2013!!!!!!!!!!!!!
[i] Posłowie PO i PSL czekają na decyzję polityczną władz i dodatkowe ekspertyzy, by złożyć projekt ustawy, który sprawić ma, że od 2013 r. w Polsce będzie obowiązywało unijne rozporządzenie legalizujące ubój rytualny - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w obu partiach.
Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że pod gotowym już projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt podpisali się zarówno posłowie PSL, jak i PO. Nie został on jednak jeszcze złożony. Brakuje decyzji politycznej, czekamy też na wyniki dodatkowych ekspertyz - powiedział PAP pragnący zachować anonimowość poseł PSL.
[b] Przygotowany przez posłów projekt ma uchylić artykuł ustawy o ochronie zwierząt, który stanowi, że zwierzę można uśmiercić tylko po uprzednim pozbawieniu świadomości. [/b] [/i]
[url= http://news.money.pl/artykul/powstal;wspolny;projekt;poslow;po;i;psl;ws;uboju;rytualnego,20,0,1214996.html]Powstał wspólny projekt posłów PO i PSL ws. uboju rytualnego?[/url]

Normalnie chciałoby się skopać te śmierdzące, grube, zakłamane dupska.

[edytowane 13/12/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
13/12/2012 2:11 pm  

Problem tkwi w tym, że kilku z nich jest właścicielami lub współwłaścicielem rzeźni z których mięso było importowane do krajów tych chorych nacji i na zakazie by stracili sporo kasy... 😛


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
13/12/2012 2:12 pm  

To samo dotyczy futer...

[edytowane 13/12/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Oldek
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 201
20/12/2012 11:14 pm  

Podpisałem obydwie petycje. Międzynarodową o której pisała SilentEnigma i tę ze strony proanimals.

Znalazłem coś co bardzo dobrze pasuje do waszych komentarzy w tematach HOLOCAUST NA TALERZU i UBóJ RYTUALNY.

Wiecie co powoduje obojetnosc na cierpienie innych....przede wszystkim brak swiadomosci ze tuz obok nas dzieja sie tak przerarzajace rzeczy.....

Powiedzmy otwarcie: zewsząd otacza nas degradacja, okrucieństwo i zabijanie, które dorównuje temu, do czego była zdolna Trzecie Rzesza. Jest to okrucieństwo nie mające końca, które odradza się wciąż na nowo w formie masowych hodowli zwierząt przeznaczonych na rzeź.
- J.M.Coetzee, The Lives of Animals

A autorem słów: "Dla zwierząt wszyscy ludzie to naziści, a ich życie to wieczna Treblinka" był Isaac Bashevis Singer - żyd.

szlag mnie trafi na CO ZA LUDZIE...dla mnie odwoływanie się do religii i usprawiedliwianie nią zadawania cierpienia jest totalną głupotą...wynika z tego ze żydzi robią zwierzętom to co hitlerowcy im

Ambrozja pisze prawdę, i ja oczekiwałem od tych ludzi, z samej uwagi na to, co przeszli, więcej wrażliwości w stosunku do istot żyjących i natury ogólnie. Ale gdzie tam, nic tego rodzaju się nie objawia.

Zapominamy, że jesteśmy ze zwierzętami spokrewnieni miłością i nienawiścią, lękiem i zaufaniem. W gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami jak zwierzęta. I nagle skazujemy te istoty, tak bardzo do nas podobne, na status istot przeznaczonych na ubój, na rzeź. To jest straszliwa tragedia gatunku homo sapiens.

Wszystkie rzeczy są ze sobą wzajemnie połączone. Co spotyka ziemię, spotka także synów tej ziemi.

miedzy innymi dlatego uwazam, ze buddyzm jest cudowny - glosi zasady, ktore sprawiaja, ze prawie wszyscy buddysci to wegetarianie i weganie, ludzie, ktorzy nie chca krzywdzic zwierzat, uwazaja je za swoich braci, za sobie rownych... czemu ja mialbym miec prawo do zycia, a krowka juz nie?

[img] [/img]"Chai" jest symbolem judaizmu i oznacza ''życie''.
''Chai'' to również nazwa organizacji działającej w Izraelu.
[img] [/img]
Misją Chai i Hakol Chai jest zapobieganie cierpieniom zwierząt w Izraelu oraz podnoszenie świadomości na temat zwierząt poprzez edukację.Wierzą, że zwierzęta nie istnieją, aby służyć potrzebom ludzkim. Są też przeciwni wykorzystywaniu zwierząt we wszystkich jej formach. Dążą również do tego, aby jakakolwiek eksploatacja zwierząt została ostatecznie zlikwidowana.

W skład rady doradczej Chai wchodzą:

Eva Berriman , BVSc (weterynarz, pisarz, nauczyciel i twórca kursy dobru konia)

Holly Cheever , DVM (Wiceprezes New York State Humane Association, wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii o prawa zwierząt, pedagog humanitarny i nagradzanych zwierzęcego okrucieństwa badacza)

Murry Cohen , MD (współprzewodniczący komisji lekarskiej Modernizacja Badawczego)

Paula Kislak , DVM (Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii o prawa zwierząt)

Rabin David Rosen (dyrektor Międzynarodowego Międzyreligijnych Relations, American Jewish Committee, były główny rabin Irlandii oraz były dziekan Centrum Sapira Pinchas Żydowskiej Edukacji i Kultury, Jerozolima)

Jessica Sandler (Dyrektor, Wydział Regulacji Testowanie, badania i Investigations Department, PETA: Ludzie dla Etycznego Traktowania Zwierząt)

Richard H. Schwartz , PhD (emerytowany profesor, Matematyka, City University of New York, autor judaizmu i wegetarianizmu, judaizmu i przetrwanie globalnego, matematyka i Global Survival )

Sheila Schwartz , Edd (przewodniczący, NYC United Federation of Humane Komisji Edukacji Nauczycieli)

Doradcze członkowie Rady aż do śmierci:
Cleveland Amory , Rabbi Sidney Jacobs , kongresman Tom Lantos i laureat nagrody Nobla, Isaac Bashevis Singer

Założenie Dyrektor chai jest Nina Natelson.

[b]IB Singer Humane Education Center [/b]

[b]Budowanie dla Przyszłości [/b]

Organizacja Hakol Chai uzyskała zgodę od gminy w Tel Awiwie na budowę centrum humanitarnej edukacji imienia Isaaca Bashevisa Singera. [img] [/img]

Okrągła elewacja budynku, o powierzchni 60 metrów kwadratowych, będzie ze szkła, aby wpadało do środka maksymalnie dużo światła. Jedna ze ścian ozdobiona będzie kolorowym witrażem przedstawiający połączenie, komunikacji i miłości między ludźmi i zwierzętami, stworzony przez światowej sławy artystę witraży Jeremy Langford.

Idąc drogą przez zaokrąglony most nad wodą i skałami dojdziemy do wejścia. Boki i tył wykonane będą z starożytnego miejscowego jasnego kamieinia z Jaffy.Dach w kształcie muszli, będzie podkreślać istotę połączenia żywych. Wewnątrz zapadnięty okrąg pozwoli dzieciom siadać na brzegu, na zajęciach grupowych. Ruchoma ścianka oddzieli od reszty pokoju komputery, które będą wykorzystywane przez studentów do badań i prac szkolnych na temat zwierząt i zagadnień związanych ze zwierzętami. Zapewni to także dodatkową przestrzeń na ścianie która będzie mogła posłużyć jako ekran projekcyjny. Zlewozmywak pozwoli na wygodne sprzątanie po działaniach artystycznych.

Centrum będzie miejscem wykładów, projekcji wideo, seminariów dla nauczycieli i zajęć dla dzieci, w tym naszego programu ''żyć razem'' dla żydowskich i arabskich dzieci. Znajdą się tam też półki na książki i filmy o zwierzętach jak i duży ekran TV / VCR.
[img] [/img]

Centrum będzie rozpowszechniać przesłanie, że wszystkie żywe istoty są ze sobą złączone i to jak traktujemy inne stworzenia bezpośrednio wpływa na nasz własny los. Wśród swoich programów będą zajęcia dla nauczycieli i dzieci, w tym projekty dla dzieci żydowskich i arabskich. Badania wykazały, że gdy dzieci uczą się empatii i szacunku wobec zwierząt, w młodym wieku, to przenoszą te cechy na bliźnich, kiedy dorosną. Humanitarna edukacja pomoże zapobiegać przemocy w społeczeństwie. Wszystkie dzieci uczestniczące w aktach przemocy zaczynały od krzywdzenia zwierząt, gdy były młodsze. Niedostrzeganie owych wczesnych sygnałów ostrzegawczych prowadzi do agresywnych zachowań w późniejszym życiu.

Wraz z budową Centrum organizacja Hakol Chai przygotowuje nowy, obszerny program edukacji humanitarnej dla szkół świeckich i religijnych.
I jak dobrze mniemam jest to program zgodny z hasłem ''Wrażliwi na los zwierząt są zwykle lepsi dla ludzi.''

Więcej na: [url] http://www.chai-online.org/en/home/e_index.htm [/url]

Jak więc widzisz Cienkun w tej chorej nacji nie brakuje i zdrowego elementu.

A na koniec pozwolę sobie zacytować Catinahat

Widać to też zostało przewidziane przez naturę i ma jakiś cel.

największym bohaterem jest człowiek, który zamienia wroga w przyjaciela.


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
27/12/2012 11:50 pm  

http://www.facebook.com/notes/tara-schronisko-dla-koni/skomasowana-lista-pos%C5%82%C3%B3w/10151099608001503
Piszcie do posłów i wyrażajcie swój STANOWCZY sprzeciw! Każdy tak jak umie zwyczajnie własnymi słowami, ja juz to zrobilam i od czesci dostalam nawet odpowiedzi. A nóż kogoś to ruszy, zawsze warto próbować. Mamy czas do konca roku...

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca