Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zwierzęta  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

Mięsko
forumowicz
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 29
23/11/2015 2:31 am  

Witam.Zamuje sie hodowanie zwierząt.Mam tutaj na myśli naprawde szeroki wachlarz.Zaczynając od tych dzikich,a koncząc na domowych.Wielu ludzi twierdzi,ze trzymając dzikie zwierzęta odbieram im wolności,czyli sprawiamy im ogromne tortury.Strasznie naciągane.Według mnie moje zwierzęta są szcześliwe.Śmiem nawet twierdzić,ze są szczęśliwsze.Zapewniam im opieke weta,pożywienie,towarzystwo oraz bezpieczenstwo.Każde zwierzątko ma wymagania,jakie należy spełnić,aby było szczęśliwie-Każde zwierze ma specyficzne potrzeby,wiec nie będe sie rozpisywał(Dla fretki katorgą jest to,ze jest cały czas w klatce,a nie to,ze jest w "niewoli").
Chciałbym powiedzieć jeszcze,ze nie wszystkie sklepy zoologiczne są złe.Również nie wszystkie schroniska sa dobre.
Nie rozumiem też "hejtu" na naturalne futra,która notabene są lepsze od sztuczych-Walczcie o poprawe warunków,a nie zakaz.
Nie rozumiem też "hejtu" na konine.Według mnie nie powinna być zakazana.Powinniśmy natomiast walczyć o poprawe warunków.
Co do wegetearianizmu,to powiem szczerze,ze nie rozumiem.Ludzie są wszystkożerni.Polecam karmić psa metodą BARF.
Jako ciekawostek moge dodać,ze posiadam 7 wilków.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
23/11/2015 12:12 pm  

Fajnie, że tu jesteś, może będziemy mogli porozmawiać 😉

Wiesz, to co piszesz, to trochę jak (bez urazy) komunizm (nie porównuję tu zwierząt do ludzi, chodzi mi tylko o mechanizm). Komuniści też mówili, że przecież zapewniają ludziom bezpieczeństwo i jedzenie, więc czego oni jeszcze mogą chcieć? A na Zachodzie ludzie są bez pracy. A jednak wszyscy z jakiegoś powodu chcieli stąd uciec albo obalić system.
Myślę, że zwierzęta do pewnego poziomu też mają podobnie. Dobrze, że zapewniasz im wszystko, czego potrzebują. Tylko że dla wilka naturalne jest życie w lesie, na wolności.
Poza tym, śmiem twierdzić, że jesteś w mniejszości. Większość zwierząt jest przetrzymywana w koszmarnych warunkach, chyba się zgodzisz?

Wegetarianizm powinieneś zrozumieć, chyba że jesz tylko te zwierzęta, które były trzymane w takich warunkach, jak u ciebie.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Mięsko
forumowicz
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 29
24/11/2015 12:15 am  

Zgadzam się.Mam nadzieje,ze pozwoli nam to spojrzeć na ten sam problem z róznych stron.

Ciekawe określenie.Każdy może nazwać to wedle własnego uznania,ale dla mnie to jest symbioza.Mógłbym się rozwodzić nad każdym problem oraz go szczególowo opisać,ale mi się nie chce,wiec postaram się jedynie odpowiadać na pytania.Pomijam fakt,ze już dawno ludzie zniszczyli ekosystem.Teraz musimy robić to sztucznie.
Nie zgodze się.Wielu ludzi dba o swoje zwierzęta w sposób godny pochwały.Są też ludzie nieodpowiedzialni.Trudno ocenić kogo jest więcej.Niby tak,ale faktem jest również,ze liczba wilków tak drastycznie spadła,ze jest absolutny zakaz polowań.Zostało ich zaledwie dwa tysiące.Dopiero niedawno została uchwalona ustawa,która zakazuje polować na wilki od strony słowacji.Wprowadzono to ok.3 miesiące temu na słowacji.Tak oszukiwali ludzie prawo,które zakazywało polowań w Polsce.Wilki posiadam z powodu własnych egoistycznych pobudek.Wychowywałem je od ich pierwszych chwil,wiec traktują mnie jako rodzine.
Ps:Chyba powołałś się na zły przykład,a pózniej wszystkie przykłady oparłaś na nim,w skutek czego brakuje sensu.
Pss:Wiele osób ma błędne przekonania co do zwierząt.Dobrym przykładem jest papuga.Wszyscy myślą,ze papugi lubią latać,a wcale tak nie jest.Nie czerpią z tego żadnej przyjemnosci.
Nie mam wglądu w jakich warunkach był trzymany mój stek,wiec trudno mi sie wypowiadac.Jedzenie mięsa jest dla mnie naturalne.Co do podobienstw oraz róznic pomiędzy człowiekiem,a zwierzęciem...Jest to temat na książke.


OdpowiedzCytat
marekpapro
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 102
25/11/2015 9:08 pm  

Wszyscy myślą,ze papugi lubią latać,a wcale tak nie jest.Nie czerpią z tego żadnej przyjemnosci.
Skad wiesz pytales sie ich? Ok ryby nie lubia pływać no trudno ale muszą, niektórzy ludzie nie lubia spacerowac :rotfl:

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.


OdpowiedzCytat
Mięsko
forumowicz
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 29
25/11/2015 9:42 pm  

Wszyscy myślą,ze papugi lubią latać,a wcale tak nie jest.Nie czerpią z tego żadnej przyjemnosci.
Skad wiesz pytales sie ich? Ok ryby nie lubia pływać no trudno ale muszą, niektórzy ludzie nie lubia spacerowac :rotfl:

Nie pyta sie również zwierząt,czy chcą żyć na walnosci.Może jednak wolą żyć w niewoli cale zycie 😀
Gdybyś miał papugi,to mógłbyś zauważyć,ze wolą chodzić/wspinać sie niż latać.


OdpowiedzCytat
zielony-tygrys
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 95
27/11/2015 3:53 pm  

Nie pyta sie również zwierząt,czy chcą żyć na walnosci.Może jednak wolą żyć w niewoli cale zycie 😀

Wystarczy otworzyć klatki.

make love not war


OdpowiedzCytat
Mięsko
forumowicz
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 29
27/11/2015 6:24 pm  

Nie pyta sie również zwierząt,czy chcą żyć na walnosci.Może jednak wolą żyć w niewoli cale zycie 😀

Wystarczy otworzyć klatki.

Otworzyłem i zostały 😀


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
27/11/2015 7:05 pm  

Wielu ludzi twierdzi,ze trzymając dzikie zwierzęta odbieram im wolności,czyli sprawiamy im ogromne tortury.Strasznie naciągane.Według mnie moje zwierzęta są szcześliwe.Śmiem nawet twierdzić,ze są szczęśliwsze.

A czy ośmielisz się twierdzić, że zwierzęta w schroniskach są szczęśliwsze od tych na wolności? Bo trafiły tam właśnie z powodu ich wcześniejszego udomowienia przez ludzi. Przystosowały się do tego, że ludzie im wszystkiego dostarczają, a kiedy zaczyna brakować ręki która karmi.....

...Kto teraz przyjmie odpowiedzialność za te wszystkie udomowione stworzenia, które bez opieki człowieka są skazane na śmierć?


OdpowiedzCytat
Mięsko
forumowicz
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 29
27/11/2015 11:18 pm  

Wielu ludzi twierdzi,ze trzymając dzikie zwierzęta odbieram im wolności,czyli sprawiamy im ogromne tortury.Strasznie naciągane.Według mnie moje zwierzęta są szcześliwe.Śmiem nawet twierdzić,ze są szczęśliwsze.

A czy ośmielisz się twierdzić, że zwierzęta w schroniskach są szczęśliwsze od tych na wolności? Bo trafiły tam właśnie z powodu ich wcześniejszego udomowienia przez ludzi. Przystosowały się do tego, że ludzie im wszystkiego dostarczają, a kiedy zaczyna brakować ręki która karmi.....

...Kto teraz przyjmie odpowiedzialność za te wszystkie udomowione stworzenia, które bez opieki człowieka są skazane na śmierć?

To zależy jakie maszz na myśli zwierzęta.Przyjmę,ze chodzi Ci o psy.Chciałbym od razu zaznaczyć,ze schroniska zabijaja część zwierząt poprzez ich uśpienie.Powiem Ci,ze wszystko zależy od schroniska.Jeżeli schronisko prowadzi rzeczywiscie odpowiednia osobota,to psy mają lepiej w schronisku.Dostają pożywienie,schronienie przed złymi warunkami pogodowymi.Zdajesz sobie sprawe,ze psy giną podczas zimy,prawda?.Pomijam fakt,ze nikt ich nie leczy na wolnośći,a w schronisku mają zapewnioną opieke weta.Są również ofiarami ataków ludzi.Rozmnażają sie na wolnośći,a w schroniskach są sterylizowane.To wszystko może zapewnić schronisko,ale kilka osób,które zajmuja sie schroniskiem nie są wstanie zapewnić wszystkim psom opieki emocjonalnej(spacery,zabawy z psiakiem).To jest chyba zrozumiałe.Tutaj właśnie pojawiaja sie ludzie,którzy codziennie biorą po kilka psów i zabierają je na spacer.Najważniejsze:Psy mają szanse na adopcje.Sam sobie odpowiedz na pytanie,czy schronisko jest lepsze.
Dlaczego mam odpowiadać za czyjeś błędy?.Ja nigdy nie dopuściłem się do sytacji,w której moje zwierzątko trafiło do schroniska.
Ps:Mówisz o moich zwierzętach?.Cóż...Jeszcze nie mam zamiaru umierać.


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
27/11/2015 11:54 pm  

Dostają pożywienie,schronienie przed złymi warunkami pogodowymi.Zdajesz sobie sprawe,ze psy giną podczas zimy,prawda?.

A ile dzikich, nieudomowionych zwierząt ginie z powodu niesprzyjających warunków pogodowych?

Ja nigdy nie dopuściłem się do sytacji,w której moje zwierzątko trafiło do schroniska.

Nie chodzi o to czy jest im lepiej w schronisku czy nie. Chodzi o to, że ludzie od wieków robili i robią krzywdę zwierzętom udomawiając je dla własnych potrzeb. Dzikie zwierzęta są w stanie sobie poradzić bez ingerencji człowieka w środowisku do jakiego są przystosowane. Zwierzęta udomowione giną, gdy człowiek się nimi nie zaopiekuje. Są uzależnione od dobrego serca ludzi, a bez tego trafiają do schronisk lub giną. Udomowione koty, psy... na to jest już za późno, te zwierzęta już teraz zostały okaleczone. Może warto się więc zastanowić, czy warko okaleczać następne i robić z nich uzależnione, bezbronne inwalidy? Bo kto przyjmie na siebie odpowiedzialność za kolejne oswojone gatunki lądujące w schroniskach?
,,Dlaczego mam odpowiadać za czyjeś błędy?''
Wystarczy, że każdy weźmie odpowiedzialność za swoje.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/11/2015 12:45 am  

Może abstrahując od poglądów "Mięska", które są tak absurdalne, że nie widzę nawet potrzeby aby z nimi polemizować, poruszę bardzo ciekawe zagadnienie.
Chodzi mi o to, o czym wspomniała Aniss. Czy udomowione gatunki naprawdę nie poradzą sobie w naturze.
No taka norka pewnie nie. ale np. świnia domowa, podobno radzi sobie świetnie na wolności.
Kot domowy, również nieźle. (może nie mówimy o jakichś rasowcach, jak persy itp. ale o zwykłych dachowcach) Psy, to różnie. W zależności jak uszkodzono daną rasę lub jej krzyżówkę. W sumie jeszcze może sporo zależeć od osobnika. No ale wiadomo, prawo selekcji naturalnej...


OdpowiedzCytat
Mięsko
forumowicz
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 29
28/11/2015 2:54 am  

Może abstrahując od poglądów "Mięska", które są tak absurdalne, że nie widzę nawet potrzeby aby z nimi polemizować, poruszę bardzo ciekawe zagadnienie.
Chodzi mi o to, o czym wspomniała Aniss. Czy udomowione gatunki naprawdę nie poradzą sobie w naturze.
No taka norka pewnie nie. ale np. świnia domowa, podobno radzi sobie świetnie na wolności.
Kot domowy, również nieźle. (może nie mówimy o jakichś rasowcach, jak persy itp. ale o zwykłych dachowcach) Psy, to różnie. W zależności jak uszkodzono daną rasę lub jej krzyżówkę. W sumie jeszcze może sporo zależeć od osobnika. No ale wiadomo, prawo selekcji naturalnej...

Mięsko używa logicznych argumentów,a Ty nie potrafisz podać niczego,wiec zarzucasz mi absurd.


OdpowiedzCytat
Mięsko
forumowicz
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 29
28/11/2015 3:10 am  

Dostają pożywienie,schronienie przed złymi warunkami pogodowymi.Zdajesz sobie sprawe,ze psy giną podczas zimy,prawda?.

A ile dzikich, nieudomowionych zwierząt ginie z powodu niesprzyjających warunków pogodowych?

Ja nigdy nie dopuściłem się do sytacji,w której moje zwierzątko trafiło do schroniska.

Nie chodzi o to czy jest im lepiej w schronisku czy nie. Chodzi o to, że ludzie od wieków robili i robią krzywdę zwierzętom udomawiając je dla własnych potrzeb. Dzikie zwierzęta są w stanie sobie poradzić bez ingerencji człowieka w środowisku do jakiego są przystosowane. Zwierzęta udomowione giną, gdy człowiek się nimi nie zaopiekuje. Są uzależnione od dobrego serca ludzi, a bez tego trafiają do schronisk lub giną. Udomowione koty, psy... na to jest już za późno, te zwierzęta już teraz zostały okaleczone. Może warto się więc zastanowić, czy warko okaleczać następne i robić z nich uzależnione, bezbronne inwalidy? Bo kto przyjmie na siebie odpowiedzialność za kolejne oswojone gatunki lądujące w schroniskach?
,,Dlaczego mam odpowiadać za czyjeś błędy?''
Wystarczy, że każdy weźmie odpowiedzialność za swoje.

Cóż za stek bzdur.Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcię,to byś wiedział,ze człowiek już dawno zaburzył ekosystem.Teraz go podtrzymuje stucznie.Gdyby człowiek nie wspierał niektórych dzikich gatunków,to by dawno wymarły.Zadałeś mi pytanie,która brzmiało:
A czy ośmielisz się twierdzić, że zwierzęta w schroniskach są szczęśliwsze od tych na wolności?,wiec Ci odpowiedziałem,a Teraz piszesz:
Nie chodzi o to czy jest im lepiej w schronisku czy nie.Serio?.Szybko zmieniasz zdanie.
Powtórze to jeszcze raz:EKOSYSTEM ZOSTAŁ ZABURZONY.CZŁOWIEK MUSI DBAĆ O ZWIERZĘTA.
Gdybyś troche poczytał,to byś wiedział,ze jest zakaz wypuszczania hodowlanych zwierząt na wolność.Wypowiadasz się jak ekspert,wiec mam do Ciebie pytanie:Co zrobiłeś żeby pomóc zwierzętom?
Nie wspomne,ze psy sa wykorzystywane do rozwoju emocjalnego.Pomagają dzieciom,niepełnosprawnym oraz są towarzyszami ludzi od wieków...Wy jesteście Ekoterrorystami.Powtarzacie hasła.To wszystko co robicie.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
28/11/2015 4:03 am  

Ja myślę, że jedyne, co Mięsko ma absurdalne, to ksywka 😉
Jest konsekwentny i logiczny, mimo, że nie do końca się z nim zgadzam.

Nie mam wglądu w jakich warunkach był trzymany mój stek,wiec trudno mi sie wypowiadac.Jedzenie mięsa jest dla mnie naturalne.

Oczywiście, że masz, tylko nie chcesz wiedzieć.
Naturalne jest to, co robimy od zawsze. Kwestia przyzwyczajenia.

Powtórze to jeszcze raz:EKOSYSTEM ZOSTAŁ ZABURZONY.CZŁOWIEK MUSI DBAĆ O ZWIERZĘTA.

No nie wiem, czy zabijanie i zjadanie ich zalicza się do "dbania" o nich.

Generalnie w niektórych kwestiach muszę się z tobą zgodzić: trudno mi wrzucać wszystkich ludzi, którzy jedzą i hodują zwierzęta do jednego worka. Są różne postawy, różne formy, różne podejścia.
Pamiętaj, że tu chodzi głównie o sprzeciw wobec masowego zabijania zwierząt; o ile pojedynczemu hodowcy może udać się "dbanie" o zwierzęta (co dla mnie zawsze będzie złem, ale powiedzmy, że relatywnie niewielkim), to wielkie koncerny produkują towary, nie zwracając uwagi na cierpienie i koszty z tym związane. Efektem jest zanieczyszczenie środowiska, masowa rzeź i głód ludzi.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/11/2015 12:23 pm  

Pamiętaj, że tu chodzi głównie o sprzeciw wobec masowego zabijania zwierząt

Zależy komu.
Części z nas chodzi o sprzeciw wobec zabijania w ogóle.

Mięsko używa logicznych argumentów,a Ty nie potrafisz podać niczego,wiec zarzucasz mi absurd

A ja w ogóle z Tobą nie dyskutuję. Nie po to jestem na forum wege, żeby dyskutować z hodowcami.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca