Wegetarianie.pl
Portal Wegetarian
Witaj Gość   Rejestracja | Logowanie  
     

WIADOMOŚCI

CZYTELNIA

KUCHNIA

ARCHIWUM


 < marzec, 2017 > 
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

WEGETARIANIE.PL

Kliknij
Strona główna > czytelnia > Styl życia

Pokaż wszystkie artykuły w tym dziale.

 Liczba stron: 3 Idź do strony 1  2 3
Wiadomości : 10 pytań, które słyszą wegetarianie. Przy którym trafi Cię szlag?
dodano wtorek, 01 kwietnia 2014 - 11:46 - Wysłany przez : Admin
Każde odstępstwo od normy wywołuje zwykle wielkie zdziwienie. Zwłaszcza to, związane z naszym odżywianiem. Jak to, nie lubisz pomidorów? Jak to, nie pijesz mleka? Jak możesz nie jeść słodyczy? Okazuje się jednak, że te wszystkie pytania, jakie czasem dostajemy na twarz, to pikuś w porównaniu do tego, co zaczyna się, gdy zechcemy być wege. Liczba pytań rozrasta się wtedy do rozmiarów Rosji na mapie, a ich mądrość zadziwia nawet najcierpliwszych.

Czytaj więcej... | 5 Komentarzy Strona do wydruku

Dlaczego nie jesz mięsa?
dodano poniedziałek, 23 sierpnia 2010 - 14:07 - Wysłany przez : relativogn
"Dlaczego nie jesz mięsa"? Bardzo często pytanie to zadają mi ludzie, którzy dowiadują się, że jestem wegetarianinem. Najczęściej dzieje się to podczas posiłku kiedy odmawiam zjedzenia jakiejś potrawy. Rozmowy tego typu przebiegają bardzo typowo:

Czytaj więcej... | 43 Komentarzy Strona do wydruku

Świat uratują wegetarianie
dodano środa, 07 kwietnia 2010 - 15:41 - Wysłany przez : Admin
Amerykański pisarz Jonathan Safran Foer zmierzył się w swoim najnowszym bestsellerze "Jedzenie zwierząt" ("Eating Animals") ze zjawiskiem wegetarianizmu. Wprawdzie autor nie prowadzi krucjaty przeciwko spożywaniu mięsa, ale po lekturze książki czytelnik dobrze się zastanowi nim nałoży sobie na talerz porcję pieczystego.

Czytaj więcej... | Dodaj komentarz Strona do wydruku

Subtelność... Piękna... Przejście do świata uczuć, a nie spożywanie mięsa...
dodano wtorek, 13 października 2009 - 22:22 - Wysłany przez : kochającaplanetę
Sens całego tytułu zawiera się z znaczeniu... Subtelność piękna wewnętrznego jako pryzmat... czyli przejście do świata uczuć, a nie spożywanie mięsa...

Czytaj więcej... | 7 Komentarzy Strona do wydruku

Czy wiesz ile zwierząt zabijesz w ciągu całego życia?
dodano niedziela, 10 maja 2009 - 12:05 - Wysłany przez : Admin
Coraz więcej Polaków przechodzi na wegetarianizm. Dlaczego rezygnują z mięsa i zmieniają dotychczasowy styl życia? Jest wiele powodów. - Nie tylko jesteśmy zdrowsi, ale również mniej agresywni i bardziej wyczuleni na krzywdę zwierząt - mówi Michał Piróg, tancerz, choreograf i juror programu "You Can Dance". Czytaj więcej...

1 Komentarz Strona do wydruku

Poradnik dyskutanta, czyli dlaczego nie zmuszamy lwow do jedzenia soi
dodano sobota, 21 czerwca 2008 - 17:55 - Wysłany przez : Emil_Stanisławski
Wegetarianizm jest w Polsce obecny już od lat. Można by więc pomyśleć, że społeczeństwo zdążyło się z nim na swój sposób oswoić. Powstają wegetariańskie restauracje, na półkach sklepów z dnia na dzień rośnie oferta zdrowej, bezmięsnej żywności. Mimo to, większość z nas ciągle zmuszona jest słuchać tych samych docinków. Pół biedy gdy chodzi o samą dietę, Niemniej wiedza z zakresu dietetyki większości rozmówców sytuuje ich w co najmniej wczesnym średniowieczu. Ciągłe pytania o zawartość naszego menu, które ponoć bez mięsa istnieć nie może, jest w stanie doprowadzić do furii nawet najbardziej wytrwałych.

Czytaj więcej... | 42 Komentarzy Strona do wydruku

Czyste sumienie wegan
dodano wtorek, 10 czerwca 2008 - 15:47 - Wysłany przez :
Zastanów się co jesz. Myślałeś o tym? Czym i gdzie wcześniej był ten kawałek "mięsa"?
Weganizm, wegetarianizm, witarianizm - jak zwał, tak zwał. Zwolennicy tego trybu życia i odżywiania zaraz odsądzą mnie od czci i wiary za takie uproszczenie. Sprawa jest jednak dość prosta. Weźmy racjonalne argumenty - czytamy w artykule Błażeja Zimnaka w Polish Express.

Dodaj komentarz Strona do wydruku

Nie jeść mięsa a nie jeść zwierząt - czyli o dwóch sposobach myślenia
dodano wtorek, 05 lutego 2008 - 08:56 - Wysłany przez : obasan69
Mimo, iż od niedawna jestem wegetarianką, to już miałam okazję zauważyć, jak bardzo róźni się sposób myślenia wegetarian a mięsożerców. Nie mam już nawet na myśli niezrozumienia z ich [jedzących mięso] strony wobec nas (to już wszyscy znają pewnie na własnym przykładzie), chodzi mi tylko, że bardzo przykre i smutne jest to, że ludzie postrzegają wegetarian w pewien dziwny sposób, zupełnie błedny.

Czytaj więcej... | 42 Komentarzy Strona do wydruku

Bycie wegetarianinem...
dodano niedziela, 01 kwietnia 2007 - 11:48 - Wysłany przez : kochającaplanetę
Jestem wegetarianką od wielu lat. Coś około 18-stu, trudno sprecyzować dokładnie, ponieważ najpierw odeszłam tylko od jedzenia mięsa. Był to proces, który trwa. Obecnie nie jem ryb, mięsa, sera, jaj. Nie oceniam innych jeśli jedzą takie pokarmy. Nie jest łatwo być wegetarianinem, ponieważ zaraz jest się posądzanym o jakieś przekonania, dziwaczność. Mogę mówić za siebie i o sobie z perspektywy lat.

Czytaj więcej... | 37 Komentarzy Strona do wydruku

Nieco drożej, ale za to sprawiedliwie
dodano czwartek, 11 stycznia 2007 - 10:29 - Wysłany przez : bartezzzzz

Rośnie liczba sklepów oferujących produkty sprawiedliwego handlu (fair trade) w Polsce. Po sieci delikatesów Bomi można je kupić również w sklepach Marks & Spencer, w niektórych barach GreenWay, a jedna z sopockich kawiarni zdecydowała się wyłącznie na takie napoje.

Czytaj więcej... | 2 Komentarzy Strona do wydruku

 Liczba stron: 3 Idź do strony 1  2 3

WEGE INFO

zobacz

NOWE PRZEPISY

OSTATNIE ARTYKUŁY

© 2005-2017 Wegetarianie.pl   Wszelkie prawa zastrzeżone