Wegetarianie.pl
Portal Wegetarian
  Witaj Gość  Rejestracja | Logowanie
     

WIADOMOŚCI

CZYTELNIA

KUCHNIA

ARCHIWUM


 < luty, 2017 > 
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

WEGETARIANIE.PL

 > SEKRETY DIETY I KUCHNI > MAKROBIOTYKA
  Drukuj stronę  Print all
MAKROBIOTYKA
MAKROBIOTYKA

Co to jest makrobiotyka?

Makrobiotyka to filozofia życia, oparta na zrozumieniu rytmów przyrody, jej przypływów i odpływów. Jej korzenie wywodzą się z początków ludzkiej cywilizacji. Choć wymaga nauki i specyficznego nastawienia, jest praktyczną drogą w kierunku szczęścia. Jest w istocie bardzo prosta.

Słowo makrobiotyka pochodzi z greckiego makro bios, czyli długie życie lub wspaniałe życie i mówi nam o szerokim spojrzeniu na życie. Słowo to było pierwotnie używane podobno już przez Hipokratesa; w literaturze pojawiło się u niemieckiego uczonego Christophera Wilhelma Von Hufelanda w "Das Makrobiotik" (1796). George Ohsawa, rozpowszechnił je w Europie i Ameryce. Dzięki niemu poznaliśmy nie tylko słowo, ale też całą filozofię oraz praktykę związaną ze „sztuką zachowania zdrowia i długowieczności”.

Tysiące lat temu wielcy mędrcy zdawali sobie sprawę, że pożywienie nie tylko podtrzymuje nasze życie ale także jest podstawą zdrowia i szczęścia. Na pewno wiedział o tym Hipokrates, chociaż we współczesnej wersji jego przysięgi nie ma fragmentu dotyczącego dietetycznych wskazówek, jakich lekarz powinien udzielać choremu.


 > SEKRETY DIETY I KUCHNI > MAKROBIOTYKA

PRZECZYTAJ

SONDA

Twoje ulubione mleko roślinne

Ankieta dla zarejestrowanych użytkowników. Dołącz do nas. Zarejestruj się już dziś!

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 295 | Komentarze: 3

Forum Kuchnia

NOWE ARTYKUŁY

© 2005-2017 Wegetarianie.pl   Wszelkie prawa zastrzeżone