Podziel się!Share on Facebook33Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jeszcze do niedawna wchodząc do sklepu spożywczego mogliśmy zobaczyć na półkach przynajmniej kilka rodzajów mleka krowiego a mleka roślinnego można było szukać jedynie  w sklepach ze zdrową żywnością. Dziś ta tendencja zdecydowanie się zmienia. Coraz więcej osób zainteresowanych jest dietą roślinną, w związku z czym już teraz, praktycznie w każdym sklepie znajdziemy kilka rodzajów mlek roślinnych do wyboru. Klienci sięgają po nie zarówno z powodów zdrowotnych jak i etycznych. Jednak na rynku ciągle brak zdrowych i bezmlecznych alternatyw dla krowiego sera i tu właśnie pojawiają się Mleczni Bracia z ich „Seryo”.

Mleczni bracia rozpoczęli swoją działalność półtora roku temu. Zaczęli od wprowadzenia na lokalny rynek świeżych, niepasteryzowanych mlek roślinnych, które nazwali „Runo”. I tak we wrocławskich sklepach i restauracjach pojawiło się Runo kokosowe, konopne, słonecznikowe, migdałowe.

Kolejnym krokiem było wprowadzenie Pestko, czyli pasty ze słonecznika, pestek dyni i natki pietruszki oraz Probio – napojów probiotycznych, zawierających żywe kultury bakterii, odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Napoje te doskonale zastępują jogurt czy kefir, choć różnią się od nich konsystencją.

Teraz nadszedł czas na roślinne Seryo, które produkowane są głownie na bazie słonecznika. To zdrowa alternatywa dla ciężkich serów produkowanych na bazie mleka zwierzęcego.

W ofercie pojawiły się serki kanapkowe o smaku naturalnym, pomidorowym, wędzonym i z pestko. Seryo doskonale nadają się nie tylko do smarowania pieczywa. Po rozrzedzeniu z odrobina wody czy mleka roślinnego mogą służyć za pyszne sosy. Idealnie nadają się także na pizzę, choć po upieczeniu w konsystencji nie będą ciągnąć się jak klasyczne sery.

Kolejną alternatywą jest Seryo wykonany ze słonecznika i kokosa. Doskonale nadaje się do urozmaicenia zielonych sałatek.

Od dziś można zamawiać przez sklep internetowy pakiet nowych produktów Mlecznych Braci, w którym znajdują się Seryo kanapkowe w czterech smakach, Seryo sałatkowy, Pestko oraz Probio kwaśne. Zamówienia zbierane są do każdego poniedziałku a pakiety wysyłane będą w każdą środę. Pierwsza wysyłka 9 maja.

5% ze sprzedaży pakietów przeznaczone jest na wsparcie Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach.

A jak opisują swoje produkty, sami Mleczni Bracia? W dość nietypowy sposób! Czy rozczytacie tę zagadkę?

Bez użcyia GieeMO, biayłch prszoków a jednyie z boactgwa natury podwrcławoskiego obeścjia, z rękoczynu, powstały proudkty niezwykle odzwierzające, jelitolubne i empatycznie apetyczne, zmienająice bieg wydarzeń naszej plaenty.
Testowane na wybranych osobnikach homosapiens.