Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

28 maja odbędzie się trzecia edycja największej wegetariańskiej imprezy na Śląsku. Na imprezie zaprezentują się wystawcy z całej Polski. Zaserwują oni najlepsze ze swoich dań, produktów. Przekonają odwiedzających, że w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej można się zakochać od pierwszego spróbowania. Przy Wege Festiwal Silesia vol.3 odbędzie się również trzecia już edycja Babskiego targu.

Wege Festiwal Silesia staje się już imprezą regularnie goszczącą w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Po bardzo pozytywnej reakcji na dwie poprzednie edycje Wege Festiwalu Silesia, 28 maja impreza ponownie zagości na Nikiszowcu.

Ślązakom nie jest obcy temat wege, nie boją się też próbować. Poprzednie edycje odwiedzały zarówno osoby młode, całe rodziny, ale też osoby starsze – ciekawe nowych smaków.

Wege Festiwal Silesia to targi, podczas których można dostać potrawy niezawierające mięsa, ryb, owoców morza, żelatyny. To okazja do zdegustowania takich specjałów jak: kremowe hummusy, domowe potrawy w wersji wege, aromatyczne falafele, słodkie baklawy, dodające energii zielone koktajle, bezmięsne burgery, wegańskie pierogi, wegetariańskie smaki z różnych kuchni świata jak i wegańskie ciasta, ciasteczka, lody. To również roślinne kosmetyki, oleje, ręcznie wykonane i nie testowane na zwierzętach.
Podczas tego wydarzenia będzie można również nabyć wegańskie ubrania, książki, torby, gadżety użytku codziennego.

Celem Wege Festiwalu Silesia jest uświadamianie nie tylko o kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, ale również o stylu życia. Wege to nie tylko jedzenie ale i również stan świadomości.

Tradycyjnie obok Wege Festiwalu Silesia odbędzie się Babski Trag. Jest to targ skierowany dla kobiet, na których znajdą naturalne kosmetyki, ręcznie wykonaną biżuterię, modę. Będzie można zaczerpnąć porady dietetyka, poznać oferty lokalnych Spa, zagłębić temat depilacji laserowej. Na Babskim Targu ma miejsce również Babska wymiana ciuchowa, czyli kobiety, którym zalegają jeszcze dobre ubrania w szafie, mogą się zgłosić do organizatorów i wziąć udział w wymianie.

Szykuje się bardzo słoneczna, kolorowa i pełna smaków niedziela.
Zabierzcie rodzinę i zjedzcie na obiad coś innego niż roladę z kluskami i modrą kapustą.

Wstęp bezpłatny ♥

28 maja, w godz. 12:00 – 19:00
Katowice, Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1
Facebook: www.facebook.com/events/1559083810768498