Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

W sobotę, 10 czerwca odbyła się druga edycja Festiwalu Wegełęka, promującego zdrowy styl życia, roślinną dietę, aktywność fizyczną oraz muzykę w najlepszym wydaniu. Ta rodzinna impreza, skierowana zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych, była częścią dwudniowych obchodów 20. urodzin Białołęckiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Imprezie towarzyszyło całodniowe targowisko ze zdrową, wegańską żywnością oraz produktami ekologicznymi. Jedliśmy pyszne hummusy, tortilla chips z kolorowymi sosami, ciasta i ciastka, piliśmy świeże soki owocowo-warzywne oraz wspaniałą kawę. Ponieważ pogoda dopisała, dużym zainteresowaniem cieszyły się wegańskie, kremowe lody od Micare vegan ice cream.

Można było również kupić inspirujące książki na temat diety roślinnej, koszulki i torby z Wegestudio.pl a także ręcznie wyszywane przytulanki.

Na scenie głównej odbyły się wykłady na temat diety roślinnej i pokazy gotowania. Dietetyk Iwony Kibil mówiła o zdrowotnych właściwościach diety wegańskiej, przekonując, że nie jest to wcale dieta obciążająca budżetu. Szymon Urban swoim wykładem Mięśnie z roślin udowodnił, że jedząc rośliny możemy dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych składników do budowania masy mięśniowej i znaczne poprawić osiągi. O tym, „czy weganizm jest śmieszny” opowiadał Orestes z Vegan Hero.

Dorośli i dzieci mogli wziąć aktywny udział w warsztatach przygotowania zdrowych słodyczy, springrollsów czy koktajli. Na warsztatach z fundacją Szczęśliwi bez cukru dowiedzieliśmy się, jak w łatwy sposób przygotować samemu zdrowe, roślinne słodkości. Można było także sobie pomalować koszulkę z wege motywami.

Równolegle na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury pojawiły się takie zespoły jak: POGODNO, Michał Pydo oraz Melancholy Hill.

W trakcie imprezy odbywała się akcja adopcji psów ze Schroniska Na Paluchu i Schroniska w Korabiewicach.