Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Warszawska Fundacja VIVA – Akcja dla Zwierząt nie zgadza się z decyzją prokuratury o umorzeniu sprawy o znęcanie się nad misiem Mago z wrocławskiego zoo.

VIVA chce zaskarżyć postanowienie o umorzeniu. Chce także w prokuratorskim dochodzeniu reprezentować stronę pokrzywdzonego. Jest to zgodne z ustawą o ochronie zwierząt, która przewiduje, że jeżeli pokrzywdzony sam nie może występować w swojej sprawie (a miś oczywiście nie może) wówczas jego interesy może reprezentować organizacja społeczna, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt. A VIVA jest taką organizacją.

W grudniu Prokuratura Rejonowa Wrocław Śródmieście umorzyła sprawę znęcania się nad niedźwiedziem brunatnym Mago, który od ośmiu lat siedzi w betonowym bunkrze na zapleczu wrocławskiego zoo. Prokurator Irena Wilczyńska nie stwierdziła popełnienia przestępstwa.

– Ponieważ minęło już kilka tygodni od wydaniu postanowienia o umorzeniu dochodzenia, dlatego teraz musimy dokładnie przeanalizować, czy należy uwzględnić wniosek Fundacji – tłumaczy prokurator okręgowy na Śródmieściu Wojciech Ogiński. – Decyzję podejmiemy w najbliższych dniach.

Źródło: Gazeta.pl Wrocław

Wcześniej na ten temat:

  • Kiedy Mago wyjdzie z klatki?
  • Mago siedzi zgodnie z prawem
  • Gucwiński odchodzi a miś siedzi

    Nadesłał/a: bartezzzzz