Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Do listy największych zagrożeń dla cywilizacji zostało dodane globalne ocieplenie. Naukowcy uznali zmiany klimatyczne za prawie tak samo niebezpieczne jak światowy arsenał nuklearny.

Od 60 lat Stowarzyszenie Naukowców Atomowych pokazuje zagrożenia dla ludzkości na tak zwanym Zegarze Zagłady. Im bliżej północy znajduje się jego duża wskazówka, tym niebezpieczeństwo jest większe.

Na liście zagrożeń znajdują się między innymi syntetyczna biologia i inżynieria genetyczna. Podczas ostatniego spotkania naukowcy uznali jednak, że emisja gazów cieplarnianych jest znacznie bardziej niebezpieczna i stanowi niemal takie samo zagrożenie dla planety jak broń jądrowa. Wskazówkę zegara przesunięto w związku z tym o dwie minuty do przodu. Największe zagrożenie w historii analiz stowarzyszenia odnotowano w 1953 roku, gdy Związek Radziecki i Stany Zjednoczone zdetonowały bomby wodorowe. Wtedy wskazówkę przesunięto na 23:58. Po ostatnich zmianach, na „Zegarze Zagłady” jest za pięć dwunasta.

(IAR)

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl