Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Fundacja Nasza Ziemia zaprasza do udziału w zbliżającej się, już XIV edycji, kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2007”. Tegoroczna kampania odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 września. Jej hasło brzmi: „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!”.

W tym roku fundacja będzie, jak zawsze, likwidować dzikie wysypiska – plagę polskich lasów, łąk i pól, brzegów rzek, jezior i stawów. Będą również mówić o oszczędzaniu – oszczędzaniu surowców naturalnych, energii, materiałów. Podczas działań z okazji dnia ziemi będzie mowa o problemie zmian klimatycznych i co każdy z nas może zrobić sam w domu, w szkole, w gminie, aby powstrzymać zmiany klimatyczne. Wszystkie placówki oświatowe, organizacje społeczne, media, samorządy są zaproszone do udziału w kampanii.

Fundacja Nasza Ziemia przygotowała specjalne plakaty. Powinny być one eksponowane przez cały rok! Plakaty będą dostępne praktycznie we wszystkich gminach w Polsce. W przypadku ich braku, należy się kontaktować bezpośrednio z Fundacją Nasza Ziemia: fundacja@naszaziemia.pl

Dodatkowe informacje o kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2007” dostępne są na naszych stronach: www.naszaziemia.pl. Na stronie tej są również dostępne informacje, jak m.in. zorganizować sprzątanie świata.

Źródło: zieloni.org.pl

Nadesłał/a: yolin