Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

W ciągu ostatniego miesiąca w Pakistanie na ptasią grypę zachorowało co najmniej sześć osób, przy czym potwierdzono, że jedna z nich zmarła. To pierwsza śmiertelna ofiara wirusa H5N1 w tym kraju – podały władze.

Jak poinformowano, pięciu chorych wróciło do zdrowia, a jedna osoba zmarła w szpitalu. Nie żyje także siódma osoba, brat zmarłego 30-letniego mężczyzny, ale do tej pory nie potwierdzono, czy on także padł ofiarą ptasiej grypy – głosi komunikat ministerstwa zdrowia.

Wszyscy zarażeni pochodzili z Północno-Zachodniej Prowincji Pogranicznej.

Zmarły, u którego potwierdzono chorobę, w październiku pracował przy ubijaniu zarażonych ptaków w hodowli kurcząt. Z trzech jego braci, przyjętych do szpitala, jeden zmarł.

Według światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 2003 roku na całym świecie zanotowano 208 śmiertelnych przypadków ptasiej grypy, z czego co najmniej 92 w Indonezji. W Pakistanie dotąd oficjalnie nie informowano o przypadkach zachorowań wśród ludzi. Natomiast przypadki ptasiej grypy u ptactwa zgłaszano od stycznia 2004 roku.

(PAP, 15.12.07)

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl