Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

17 lutego (środa) w warszawskiej Cyklozie odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich chcących zaangażować się w demo solidarnościowe z więzionymi aktywistami austriackimi.

10 osób związanych z broniącą praw zwierząt organizacją VGT oskarżonych jest m.in. o tworzenie zorganizowanej grupy przestępczej (art. 278a). Zakrojone na szeroką skalę dochodzenie obejmowało takie środki jak podsłuchiwanie rozmów telefonicznych, śledzenie korespondencji elektronicznej, inwigilacja poszczególnych grup, przeszukania biur organizacji i prywatnych mieszkań, jak również wielomiesięczny areszt. W trakcie ponad dwóch lat dochodzenia nie udało znaleźć się jakichkolwiek dowodów popełnienia zarzucanych czynów – mimo wszystko postanowiono wszcząć proces, którego koszty szacowane są na 200,000 euro, w trakcie którego zostanie przesłuchanych ok. 200 świadków i który ma potrwać przynajmniej pół roku.

Proces aktywistów rozpoczyna się 2 marca i na ten dzień przypadałoby demo pod ambasadą Austrii.

Zapraszamy wszystkich na spotkanie. Środa, 18.00, Cafe Cykloza (ul. Hoża 62).

Więcej szczegółów o sytuacji austriackich aktywistów – po niemiecku i angielsku – na www.antirep2008.tk

Nadesłał/a: MassMurder