Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza 28 sierpnia 2010 roku, o godz. 14.30 do Kina Agrafka, przy ul. Krowoderskiej 8 w Krakowie na pokaz 30 minutowego filmu dokumentalnego „Stan zakocenia”.

Film „Stan zakocenia” jest poświęcony obecności bezdomnych zwierząt, w szczególności kotów w przestrzeni miejskiej. Według jednej z bohaterek filmu, vice-prezeski Fundacji „Zwierzęta Krakowa” prof. Anny Nehring w samym Krakowie żyje bezdomnie i cierpi kilkaset tysięcy kotów.

Czym jest stan zakocenia? Stanem umysłu, który nie pozwala na obojętność wobec cierpienia zwierzęcia, stanem, w którym dostrzega się życie tętniące na wysokości przebiegającego kota, a czasem – stanem zakochania w kotach. Stan zakocenia to także stan nasycenia miasta koloniami bezdomnych kotów – te bowiem można spotkać wszędzie, zarówno na trawnikach jak i na ulicach, w parkach, na śmietnikach i w piwnicach. Stan zakocenia to także stan za…grożenia dla kotów w mieście, które dla dzikich zwierząt nie jest ani naturalnym ani przyjaznym środowiskiem.

Dokument opowiada historie osób zaangażowanych w pomaganie bezdomnym kotom. Są to: aktywistki i aktywiści organizacji pozarządowych, karmiciele, właściciele domów tymczasowych, przedstawiciele instytucji, które są pozytywnie nastawione do zwierząt oraz osoby aktywne zawodowo którym udaje się łączyć pracę z pomocą zwierzętom. Bohaterami filmu są zarówno osoby młode, jak i starsze, kobiety i mężczyźni, różniący się statusem społecznym czy wykonywaną pracą, zainteresowaniami. Łączy ich jedno – chęć pomocy bezdomnym kotom.

Towarzyszymy z kamerą osobom karmiącym koty, zapuszczamy się wraz z nimi w nocy w najciemniejsze krakowskie zaułki, odwiedzamy aukcje bezdomnych zwierząt i domy tymczasowe, rozmawiamy z niezwykłymi osobami.

„Stan zakocenia” jest pierwszym filmem nakręconym przez załogę Fundacji Czarna Owca Pana Kota. Film powstał w ramach projektu „Szkolić siebie, szkolić innych – wsparcie merytoryczne i instytucjonalne dla kadry Fundacji Czarna Owca Pana Kota”, realizowanemu dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji.

Po filmie zapraszamy na krótką dyskusje z autorkami filmu i osobami w nim występującymi.

Nadesłał/a: jhonni