Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Masz ochotę na pyszne wegańskie jedzenie, a może chcesz podzielić się z innymi swoimi kulinarnymi eksperymentami? Od kilku tygodni we Wrocławiu realizowany jest projekt Kuchni Społecznej, który jest doskonałą okazją do tego aby za niewielkie pieniądze najeść się do syta pysznym, kolorowym jedzeniem oraz okazją do zaprezentowania swoich przepisów.

Kolejna Kuchnia Społeczna odbędzie się we Wrocławiu, w najbliższą sobotę 28 sierpnia 2010, w Falansterze przy ul. św Antoniego 23 o godzinie 15:00. Autorzy projektu zapraszają wszystkich na dobre jedzenie w miłej atmosferze! Każdy może ugotować coś pysznego i przynieś ze sobą lub po prostu przyjść i spróbować tego co ugotowali inni. Uczestnicy Kuchni Społecznej wspólnie tworzą szwedzki stół, a zyski przeznaczone zostaną na wartościowe wrocławskie inicjatywy.

Kuchnia społeczna odbywa się w soboty raz na dwa tygodnie. Podstawowym założeniem inicjatywy jest promowanie etycznej kuchni, pozbawionej mięsa. Twórcom projektu zależy na promowaniu jedzenia pozbawionego również wszelkich innych produktów pochodzenia zwierzęcego, mleka, serów, jaj itp. Wyczekują więc wegańskich posiłków, wegetariańskie będą jednak równie mile widziane.

Przygotowanie posiłki wykładane są na wspólny stół. Opłata wstępna, którą można również nazwać cegiełką to koszt 10 zł. Płacą również gotujący. Każda osoba z „biletem” podchodzi i nakłada sobie co zechce. Gotujący otrzymują zwrot kosztów przygotowania przyniesionego jedzenia a ewentualne zyski są zbierane przez kolektyw kuchni społecznej z przeznaczeniem na zakup sprzętu niezbędnego dla rozwoju kuchni społecznej oraz na wartościowe wrocławskie inicjatywy społeczne.

Zyski z najbliższej kuchni przeznaczone zostanę na organizacje Wegańskiego Weekendu, który odbędzie się w dniach 15-17 października we Wrocławiu.

Powodzenie sobotniego i każdego kolejnego spotkania w ramach Kuchni Społecznej zależy w głównej mierze od zaangażowania gotujących dlatego autorzy projektu czekają na zgłoszenia osób, które chciałyby poszerzyć grono gotujących czy to po przez jednorazowe uczestnictwo, czy też deklarując chęć częstszego udziału.

Wszystkie osoby zainteresowane wejściem w projekt Kuchni Społecznej prosimy o kontakt telefoniczny lub pod adresy:

kontakt@falanster.pl
vegan.wroclaw@gmail.com

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl