Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Przy okazji wydanej niedawno książki „Bezkrwawa rewolucja. Historia wegetarianizmu” zapraszamy do udziału w konkursie na wegetariańską historię. Chcemy zainspirować Was do napisania i podzielenia się osobistymi refleksjami o swojej drodze do wegetarianizmu / weganizmu. Autorzy 3 najciekawszych wege historii zostaną nagrodzeni egzemplarzami książki.

Napiszcie o swojej drodze do wegetarianizmu/weganizmu, swoich refleksjach, doznaniach, nabytych doświadczeniach, zmianie spojrzenia na siebie, świat i inne istoty.

Swoje historie przesyłajcie na adres portal@wegetarianie.pl
Na zgłoszenia czekamy do końca października b.r.

Wszystkie nadesłane historie zostaną opublikowane na portalu Wegetarianie.pl w dziale Wegetariańskie historie zaś autorzy 3 najciekawszych otrzymają egzemplarze książki Bezkrwawa rewolucja. Historia wegetarianizmu, która ukazała się w październiku nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Ogłoszenie wyników planowane jest na 1 listopada – w Światowym Dniu Wegan.

Bezkrwawa rewolucja. Historia wegetarianizmu, Tristram Stuart
Wydawnictwo W.A.B.
seria z wagą


Wegetarianizm nie jest chwilową modą, wymysłem XX wieku. To idea obecna w filozofii Wschodu i wielkich religiach Indii, w naukach Pitagorasa czy Sokratesa. W pismach znanych myślicieli i twórców ery nowożytnej: Franciszka Bacona, Izaaka Newtona, Kartezjusza, Woltera czy Percy’ego Shelleya, Tristram Stuart znajduje tę samą niechęć do zabijania zwierząt i to samo przekonanie o dobroczynnym wpływie bezmięsnej diety, które podzielają rzesze współczesnych wegetarian.
Prezentując wielowymiarowość wegetarianizmu, przywołuje argumenty religijne i etyczne (powstrzymywanie się od przemocy wobec zwierząt), antropologiczne i biologiczne (człowiek „z natury” jest istotą roślinożerną), medyczne (najzdrowsza z diet), ekonomiczne (najtańszy sposób pozyskiwania żywności) oraz ekologiczne.
Stuart zauważa, że wegetarianizm znacząco wpłynął na obecne nawyki żywieniowe, sposób myślenia o jedzeniu oraz stosunek świata zachodniego do zwierząt i całej przyrody.
Bezkrwawa rewolucja to fascynujące studium idei – lektura zarówno dla tych, którzy żyją bez mięsa, jak i tych, którzy nie mogą się bez niego obyć.


Regulamin:

1. Organizatorem konkursu jest portal Wegetarianie.pl.
2. Konkurs trwa od dnia 18.10.2011 do 31.10.2011 roku.
3. Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych.
4. Udział w konkursie rozumiany jest jako nadesłanie na adres portal@wegetarianie.pl autorskiej historii zadanej w informacji o konkursie.
5. Nadesłane odpowiedzi zostaną ocenione przez jury, które wybierze 3 laureatów.
6. Historie zostaną opublikowane na łamach portalu Wegetarianie.pl
6. Uczestnicy zostaną poinformowani o wygranej za pośrednictwem poczty elektronicznej.
7. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl