Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nakładem wydawnictwa Purana ukazała się nowa książka kucharska Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu, którą portal Wegetarianie.pl objął patronatem medialnym. To kompozycja 130 przepisów na bezglutenowe wypieki z całkowicie roślinnych składników – chleby, bułki, ciasta, ciastka, torty, tarty i desery ale również na wszelkiego rodzaju dodatki – pasty, humus oraz kotlety czy zupy.

W dzisiejszych czasach nie trzeba już nikogo przekonywać o zdrowotnych korzyściach płynących z bezglutenowej czy wegańskiej diety. Wiele osób zmuszonych jest do jej przestrzegania z powodu nietolerancji glutenu czy laktozy. Jednakże przeszkodą w stosowaniu tej diety wydaje się niemożność uzyskania dobrego pieczywa, takiego jak pachnący chleb czy chrupiące bułeczki, nie wspominając już o takich smakołykach jak ciasta czy torty. Samodzielne próby kończą się zwykle niepowodzeniem, a oferowane w sklepach gotowe produkty, za które często trzeba słono zapłacić, nie zawsze zachęcają smakiem czy świeżością.

Książka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby spróbować sami zrobić pieczywo z bezglutenowych mąk oraz z całkowicie roślinnymi składnikami. Autorka, wieloletnia weganka na diecie bezglutenowej, proponuje swoje sprawdzone przepisy, według których przygotowuje potrawy dla cateringu zaopatrującego wegetariańskie bary i restauracje.

130 przepisów zawartych w książce to nie tylko receptury na wypieki, lecz także na wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak pasty do pieczywa, zupy i sosy, kotlety.

Ta ślicznie wydana i wartościowa publikacja dostępna jest na www.wegestudio.pl/pl/p/Weganskie-wypieki-i-potrawy-bez-glutenu/460

Polecamy!!!

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl