Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zapewne pamiętacie, jak wielką rewolucję wywołały wyniki pierwszych badań polskich dzieci wegańskich i wegetariańskich, przeprowadzone przez specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka? M.in. dzięki nim Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Żywności i Żywienia oświadczyły, że wege-dieta może być stosowana w okresie wzrostu i rozwoju.

Obecnie trwa druga część projektu badawczego, więc zwracamy się do Was z ogromną prośbą w imieniu autorów badania. Poszukiwane są dzieci w wieku 5-10 lat, na dietach wegetariańskich, a w szczególności wegańskich lub prawie-wegańskich. O ile dla dzieci wegetariańskich pozostały ostatnie, pojedyncze miejsca, potrzebna jest jeszcze znacząca liczba małych wegan.

Jeżeli znacie wege-rodziców, przekażcie im tę wiadomość. Jeśli sami macie wege-dzieci, zgłoście je do badania 🙂

Spotkanie ze specjalistami w ramach badania przeprowadzanego w Centrum Zdrowia Dziecka może okazać się pomocne dla rodziców pragnących fachowej porady w sprawie odżywiania dzieci. Oprócz tego rodzice otrzymają za darmo pakiet szczegółowych badań stanu zdrowia dziecka. Naprawdę warto! Jeśli obawiacie się pobrania krwi, zaznaczamy, że jest ono wykonywane z zastosowaniem maści znieczulającej.

Jeżeli jesteś rodzicem wegańskiego dziecka i prywatnie nie widzisz potrzeby zbadania swojej pociechy lub przed decyzją o zgłoszeniu powstrzymuje Cię daleki dojazd albo potrzeba wzięcia wolnego dnia w pracy, weź pod uwagę szerszy wymiar tego badania. To najbardziej szczegółowy projekt badawczy na świecie oceniający zdrowie małych wegan. Jego pomyślne ukończenie przyczyni się do znacznego poszerzenia wiedzy na temat wpływu diety wegańskiej na rozwój dzieci. Zebranie zbyt małej grupy uniemożliwi badaczom wyciągnięcie wiążących wniosków. Każde wegańskie dziecko jest na wagę złota i dostarcza naukowcom unikatowych danych!

Szczegóły znajdziecie tutaj: www.facebook.com/WiemyCoJemy/posts/1027516610608828

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl