Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

8 maja odbędzie się kolejna, już czwarta edycja Biegu Wegańskiego. Do wyboru dystanse 5, 10 i 21 km, a pobiegniemy urokliwymi ścieżkami nad samym brzegiem Wisły, witając wiosnę. W programie imprezy odbędą się również biegi dla dzieci, Zabiegany Targ Wegański, a także wykłady na temat zdrowia, diety, sportu oraz ekologii.

W Biegu Wegańskim może wziąć udział KAŻDY, a całemu wydarzeniu przyświeca hasło ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ – postawić pierwszy krok na biegowej ścieżce, zaprzyjaźnić się z dietą roślinną i pomagać innym.

Organizatorzy Biegu Wegańskiego zapraszają wszystkich zwolenników aktywnego trybu życia, zdrowej diety i sympatyków zwierząt na całodniowe wydarzenie, które odbędzie się 8 maja nad Wisłą w Warszawie. Kolejna już inicjatywa Run Vegan! ma na celu szeroką promocję świadomego stylu życia. Organizatorzy zachęcają do aktywności fizycznej, zdrowego i etycznego sposobu odżywiania się oraz współdziałania na rzecz zwierząt i środowiska, rozpoczynając tym samym Tydzień Wegetarianizmu Fundacji Viva!

4. Bieg Wegański odbędzie się na dystansie 5, 10 i 21 km. Nowością w programie wiosennej edycji jest popołudniowy półmaraton, pozwalający na sprawdzenie swoich sil na długim dystansie. Będzie się z kim ścigać, ponieważ swoją obecność zapowiada m.in. mistrz tras górskich Artur Jabłoński oraz były Minister Sportu i olimpijczyk Adam Korol ze świetną maratońską życiówką. Zaplanowane jest również wsparcie dla debiutantów – pobiegną z nimi sprawdzone Zające, które z radością zadbają o dotarcie wszystkich do mety w wyznaczonym czasie.
Na start zapraszamy również dzieci, dla których biegi odbędą się w kilku grupach wiekowych. Dzięki temu 8 maja będzie dniem prawdziwie rodzinnym, z bieganiem i jedzeniem w tle.

Trasy dla wszystkich dystansów zostały poprowadzone ścieżkami nad samym brzegiem Wisły, pozwalając odkryć szczególny – dziki i zielony – wymiar Warszawy. Każdy uczestnik biegu głównego (5, 10 i 21 km) otrzyma kupon na wegański posiłek po biegu. Tym razem będzie to autorska Kasza Party z 2 rodzajami kasz i 2 sosami do wyboru, pokazująca smaki i różnorodność kuchni roślinnej.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji aspekt charytatywny i pro-ekologiczny imprezy będzie miał bardzo konkretny charakter:

 • Po pierwsze zwierzęta: Organizatorzy zapraszają do udziału w dedykowanej Biegowi Wegańskiemu aukcji na rzecz schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva!. Można tam zakupić symboliczną cegiełką, która w tym roku zostanie przeznaczona na rzecz badań serca podopiecznych schroniska. Ze środków pozyskanych przy poprzednich edycjach zostały zakupione całoroczne budy dla psów, namiot edukacyjny dla wolontariuszy, a jesienna zbiórka pozwoliła na zakup miesięcznego zapasu siana dla korabiewickich koni.
 • Po drugie ekologia: 23 kwietnia, 2 tygodnie przed Biegiem Wegańskim, odbędzie się wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek na Żoliborzu w ramach akcji Zabiegam o czystą Polskę.

  Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu z psem, z dodatkową klasyfikacją dla osób z czworonogami na dystansach 5 i 10 km. Zachęcają również do przebrania się – najciekawsze stroje zostaną nagrodzone.

  Równolegle z biegami odbędzie się sesja wykładów w Polskim Komitecie Olimpijskim. Eksperci, m.in. kardiolog prof. dr Artur Mamcarz – opowiedzą o roli diety dla zdrowia oraz jej znaczenia dla wydolności i regeneracji w sporcie. Gościć będziemy również dietetyczkę mgr Hannę Stolińską z Instytutu Żywności i Żywienia. Pojawi się też Ken Spector, przedstawiciel „Happy Cow”, międzynarodowego portalu dedykowanego wege-restauracjom na całym świecie.

  W ramach imprezy odbędzie się także Zabiegany Targ Wegański z ponad 20 wystawcami. Dzięki temu można będzie od razu przekonać się, jak smaczna i różnorodna jest kuchnia roślinna.

  Wstęp na targ i wykłady jest bezpłatny.

  Rejestracja: Cały czas można się zapisać na wybrany dystans na www.biegweganski.pl

  Zapisy i opłaty:

 • Biegi dla dzieci: 30 zł do 5 maja. Od 6 do 8 maja – 40 zł
 • Bieg na 5 km: 40 zł do 22 kwietnia. Od 23 kwietnia do 8 maja – 70 zł
 • Bieg na 10 km: 50 zł do 22 kwietnia. Od 23 kwietnia do 8 maja – 90 zł
 • Półmaraton 70 zł do 22 kwietnia. Od 23 kwietnia do 8 maja – 110 zł
  Osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1946 i poprzednie) zwolnione są z opłaty startowej

  W pakietach dla dzieci:
  numer z chipem do pomiaru czasu, medal na mecie, upominek, woda
  W pakiecie biegu głównego:
  – numer z chipem do pomiaru czasu, medal, upominek, woda, izotonik, Kasza Party
  – bezpłatne badanie serca i badanie wydolnościowe w przychodni PortaMedica

  CZYTAJ DALEJ> PROGRAM IMPREZY
  [pagebreak]

  PROGRAM IMPREZY:

  6 – 7 maja
  12.00 – 19.00 Biuro Zawodów – odbiór pakietów startowych

  8 maja
  07.30 – 13.30 Biuro Zawodów – odbiór pakietów startowych.
  UWAGA: wydawanie pakietów na dany dystans kończy się na 30 min przed startem
  08.40 Oficjalne otwarcie imprezy
  09.00 Bieg na dystansie 5 km
  10.00 Bieg na dystansie 10 km
  11.30 Bieg dzieci (2009 i młodsi) – dystans ok. 300 m
  11.45 Bieg dzieci (2008 – 2006) – dystans ok. 500 m,
  12.00 Bieg dzieci (2005 – 2003) – dystans ok. 1 km,
  12.15 Bieg dzieci (2002 – 2000 dzieci urodzone po 8 maja) – dystans ok. 1 km
  12.30 Dekoracje zwycięzców na dystansie 5 i 10 km i w kategorii „bieg z psem”
  13.00 Dekoracje zwycięzców w biegach dzieci
  14.00 Start biegu na dystansie 21 km
  16.30 Dekoracje zwycięzców na dystansie 21 km i w kategoriach dodatkowych (przebrania, nagrody specjalne)

  WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

  09:00 – 17:00 Zabiegany Targ Wegański na terenie Miasteczka Biegowego
  09.00 – 17.00 Wykłady ekspertów na temat diety roślinnej i aktywności fizycznej, Polski Komitet Olimpijski
  11.00 – 13.00 Wegańska Kasza Party (zawodnicy 5 i 10 km)
  16.00 – 17.30 Wegańska Kasza Party (zawodnicy 21 km)
  17.30 Oficjalne zakończenie imprezy

  Partnerzy: BioPlanet, FootMedica
  Firmy wspierające: PortaMedica, Primavika
  Patronaty: Fundacja Viva, Schronisko w Korabiewicach
  Patronaty medialne: Polskabiega.pl, treningbiegacza.pl, Vege, Wege-Warszawa, Wegetarianie.pl
  Patronat honorowy: Minister Sportu i Turystyki, Burmistrz Dzielnicy Żoliborz, Polski Komitet Olimpijski

  Nadesłał/a: Wegetarianie.pl