Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

2 lutego ukaże się wznowienie wydanej 4 lata temu, entuzjastycznie przyjętej książki Ruby Roth „Dlatego nie jemy zwierząt” (That’s Why We Don’t Eat Animals). Ta niezwykła publikacja adresowana do dzieci (ale także do ich rodziców), w urzekający i nie epatujący okrucieństwem sposób przekazuje wartości szacunku i współczucia wobec zwierząt, przybliżając młodym czytelnikom wegetarianizm i weganizm.

Dlatego nie jemy zwierząt to pierwsza książka dla dzieci, która ze szczerością i współczuciem przygląda się życiu i niedoli zwierząt na fermach przemysłowych. Barwna obsada złożona ze świnek, indyków, krów i wielu innych zwierząt przybliży młodym czytelnikom wegetarianizm i weganizm.

Te ujmujące zwierzątka pokazane są zarówno w swoim naturalnym środowisku – gdy tworzą relacje, szturchają się noskami, przytulają się i oczarowują swoimi rytuałami i rodzinnym instynktem – a także w smutnych warunkach na fermach przemysłowych.

Książka pokazuje wpływ, jaki jedzenie zwierząt ma na nasze środowisko, lasy deszczowe i zagrożone gatunki, a także sugeruje, jakie kroki dzieci mogą podjąć, by dowiedzieć się więcej o wegetariańskim i wegańskim stylu życia.

Ta napisana z głębi serca praca jest kluczowym źródłem dla rodziców, którzy chcieliby porozmawiać z dziećmi na ten ważny i aktualny temat.

Książka jest pięknie wydana, z kolorowymi ilustracjami, na papierze kredowym i w twardej oprawie.

Można ją nabyć w naszym wege sklepie.

Serdecznie polecamy!

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl