Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Status quo we Wrocławiu. Do ogłoszonego przez władze miasta przetargu na budowę i prowadzenie schroniska dla zwierząt nikt się nie zgłosił.

Urzędnicy chcą wybudować w mieście nowe schronisko, bo wokół starego (przy ul. Skarbowców) powstały osiedla, których mieszkańcy protestują przeciwko hałaśliwemu sąsiedztwu czworonogów. Miasto nie ma jednak wystarczających środków na budowę placówki, postanowiło więc zorganizować przetarg. Nikt się do niego jednak nie zgłosił. – I całe szczęście – komentuje szefowa wrocławskiego schroniska Zofia Białoszewska, która od początku protestowała przeciwko przetargowi. Jej zdaniem schronisko, w którym zwracać się będzie uwagę przede wszystkim na minimalizowanie kosztów działalności, nie będzie dobrze służyć zwierzętom.

Czy unieważnienie przetargu oznacza zawieszenie pomysłu budowy schroniska? Nie, ale na następne decyzje poczekać trzeba do uchwalenia budżetu miasta na 2006 r.

Źródło: Psy.pl

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl