Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wełna  

Strona 3 / 3 Wstecz
  RSS

Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
30/04/2007 9:35 pm  

krowko, palenie skorzanych jest oznakiem braku szacunku. Dzis sobie kupilam 3 bluzki niewelniane. Wszystko po truchu.


OdpowiedzCytat
krówka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
30/04/2007 9:48 pm  

Wege-Aneta, nie zgadzam się z Tobą, odnośnie braku szacunku 😉

Też się wybieram na zakupy, jest coraz cieplej, a w szafie nie mam nic ciekawego 🙂


OdpowiedzCytat
elf
 elf
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 44
20/07/2007 11:51 pm  

ja uważam, że wełnę można nosić...
jestem laktowegetarianką, ale przerzucę się na laktoowo...

obcina im się wełnę, nie boli je to nic a w zamian maja naszą opiekę, troskę, leczenie, pokarm...

symbioza, te domowe owce, gdyby je wypuścić rady by sobie nie dały, to dobrze, że ze zwierzątkami mamy taki handel wymienny 😉 😉 😉

tak samo mleko... mówicie, zeby spojrzeć na warunki, ale jak ktoś ma wege gospodarstwo i krowę, która teraz daje mleko to nie jest się takim zbrodniarzem po wypiciu tego mleka!


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
21/07/2007 12:03 am  

W sumie podzielam twoje zdanie.
Kiedys widzialam zdejecie owcy, ktora na 2 lata sie zgubila. Wszyscy mowili ze to cud iz przezyla, ja tez tak w sumie uwazam, bo byla tak strasznie obrosnieta od nie strzyzenia, ze napewno musialo byc jej przynajmniej ciezko.
Jak z reszta juz wczesniej pod tym tematem mozna przeczytac oznaczenia dotyczace pochodzenia welny. Jesli kiedys bede chciala sobie kupic welniany sweterek, owszem, ale jesli bede wiedziala iz powstal bez szkody dla zwierzaczka. 😉


OdpowiedzCytat
wege
 wege
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 25
21/07/2007 12:56 am  

ja uważam, że wełnę można nosić...
jestem laktowegetarianką, ale przerzucę się na laktoowo...

A co ma piernik do wiatraka?

obcina im się wełnę, nie boli je to nic a w zamian maja naszą opiekę, troskę, leczenie, pokarm...

Powiedzenie "obcinać wełnę" to podobne nieporozumienie jak zwrot "produkcja zwierzęca", powszechnie używany w przemyśle mięsnym.
"Nie boli je to nic, a zamian dostają naszą troskę"? Ignorancja, czy tylko przeoczenie? I to w temacie, gdzie było już o tym pisane. Polecam lekturę tej strony: [url] http://www.savethesheep.com/animals.asp[/url]

to dobrze, że ze zwierzątkami mamy taki handel wymienny 😉 😉 😉

Tak, to cudownie. Jeśli nadal tak uważasz po przeczytaniu, jak traktuje się owce, to może obejrzyj ten film [url] http://www.peta2.com/TAKECHARGE/t-auswoolmission.asp[/url]

Poczytaj też dane procentowe, ile owiec traktowane jest w ten sposób, ile welny na świecie pochodzi właśnie z takich hodowli oraz o wełnie uzyskiwanej ze skór zabijanych zwierząt. Znamienne też jest, że przykładowo w Wielkiej Brytanii pozyskiwanie wełny w hodowli owiec stanowi minimalny procent zysku, zduzgocąca większość zysków pochodzi ze sprzedaży tych zwierząt na mięso.
[url] http://vegan.pl/index.php?module=tFAQ&func=view&id_cat=18[/url]


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
21/07/2007 1:16 am  

Palenie futer, to też oznaka braku szacunku dla zwierząt?
Moim zdaniem to właśnie futra, skórzane i wełniane ubrania są brakiem szacunku.

to tez brak szacunku ;/ zwierze zgineło tylko po to żeby jego sutro zostało spalone? Bo tak to zrozumiałam ;/

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
21/07/2007 1:26 am  

A co Twoim zdaniem należy zrobić z niechcianymifutrami? Jeśli nie spalić i nie wyrzucić?

Pogrzebać...?

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
elf
 elf
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 44
21/07/2007 2:53 am  

hej, ja mówię o samym fakcie wełny, wiem, że są czasem strasznie traktowane, ale gospodarstwa bez masowej produkcji są w porządku! 🙁

nikt mnie nie lubi...

a o moim laktowegetarianiźmie to był tylko taki wstęp, że nie jestem veganką 🙁 😡


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
21/07/2007 4:38 am  

Hej elf, głowa do góry 😉 przecież nic się nie stało. Takie są po prostu fakty i trzeba je sobie szybko przyswoić, a nie żyć w iluzji. Bo niestety, takich porządnych gospodarstw jest niewiele i większość wełny pochodzi z masowych produkcji. W sklepie nie odróżnisz który ciuch z jakiej zrobiony.

No chyba, że udziergasz sobie sama sweterek z ekologicznej wełny 😉

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
10/02/2016 10:30 am  

Odkąd zaczęłam zwracać uwagę na jakość ubrań, polubiłam rzeczy wełniane .

Nabyłam ręcznie szyty w naszym pięknym kraju płaszcz - jest cienki, bez podszewki a grzeje nieproporcjonalnie do swojej cienkości. I wkrótce dojdzie do mnie ręcznie wydziergany szalik z kociej aukcji, chyba 60% wełna.

Trochę z latami mi się poprzestawiało - teraz ważna jest dla mnie jakośc, o rzeczy dbam i ważne aby było "made in Poland", "handmade" też, lubię zasilić kreatywnego rękodzielnika - panią autorke płaszczyka wyszukałam na dawandzie, osobę która zamotała dla mnie szalik na kocim forum pomocowym.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
10/02/2016 10:30 am  

dubel

[edytowane 10/2/2016 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
ewinka
początkujący
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 13
20/03/2016 2:09 pm  

Ja myślałam że wegetarianie to tylko inaczej się odżywiają a tu się okazuje że nawet ubierają.To bardzo ciekawe,ale muszę przyznać że w Polsce bardzo trudno należeć do tej społeczności jeśli się jest prawdziwym wegeterianinem


OdpowiedzCytat
tonias
początkujący
Dołączył: 7 lat  temu
Posty: 12
05/12/2016 3:04 pm  

ja staram sie kupowac swetry na ciucholandach i staram sie wybierac te bawelniane

miej nadzieje..zawsze


OdpowiedzCytat
świeżaczek
Dołączył: 6 lat  temu
Posty: 1
Awaiting moderation 26/11/2018 10:43 pm  

Ja polecam zainwestować w wełnę z alpaki Z tego co widziałam  to  sklep z wełną oferuje takie włóczki. Są naprawdę bardzo ciepłe. Osoby z atopią również powinny je wybierać


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 3 Wstecz
  
Praca