Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Skaj czy prawdziwa skóra?? problem...  

  RSS

karotka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 84
23/08/2007 12:58 am  

Mam pewien problem... Znajomy dał tacie fotel, czarny, z oparciem, podłokietnikami i w wyglądzie fajny, bardzo wygodny. Dostałam go ja, bo jako jedyna coś robię przy biurku... Tylko, że nie wiem czy to jest prawdziwa skóra czy skaj. Jak przeszukiwałam strony w necie to dowiedziałam się, że nie tak łatwo jest rozróżnić skórę sztuczną dobrej jakości od prawdziwej. Mama i tak ma mi uszyć coś na przykrycie go, ale fakt faktem, ze nie wiem co zrobić....

Wie ktoś jak rozróżnić skórę prawdziwą od skaju?? 😮

Co wy byście zrobili w takiej sytuacji??


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
23/08/2007 1:13 pm  

"Skaj - materiał będący imitacją skóry naturalnej, nazywany czasem sztuczną skórą lub skórą ekologiczną. Jest to tkanina poliestrowa pokryta warstwą polichlorku winylu. Powierzchnia tego materiału może mieć taką fakturę by przypominała skórę. Skaj stosuje się czasem w pokryciach tapicerskich, głównie ze względu na niższą cenę w porównaniu do prawdziwej skóry."
Regułka z wikipedii.
To jest strona producenta wyrobów ze skaju. http://www.skaj.pl
Napisałam do nich maila z zapytaniem jak skutecznie odróżnić skórę od skaju.

I znalazłam jeszcze taką informację.

"Skaj
Tkanina wykonana w 100% z poliestru pokrytego 100% warstwą PCV. Tkanina wysokiej jakości oraz trwałości, w wyglądzie bardzo zbliżona do skóry /dla ludzkiego oka niemalże nie do odróżnienia/ Łatwa w pielęgnacji i utrzymaniu. Jakość stosowanego w Polsce skaju wzrosła w ostatnich latach bardzo wyraźnie."

[edytowane 23/8/2007 od waszakicia]


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
23/08/2007 9:18 pm  

przyjrzyj się wzorkowi na materiale. Skaj będzie miał bardziej regularny wzorek niż skóra. A w skórze często można zauważyć dziurki po włoskach, sierści, szczecinie. Poza tym skaj wydaje się dość "sztuczny" w dotyku.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
AgraFeczka89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 151
24/08/2007 4:25 am  

POWĄCHAJ 😀

Agrafencja 😀


OdpowiedzCytat
karotka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 84
24/08/2007 3:07 pm  

Obejrzałam, wąchałam, dotykałam.... i się zgubiłam...

W ogóle nie śmierdzi (jest w garażu, świeże powietrze wlatuje..i, ale wątpię by go aż tak "przewietrzyło..), wzorki są dosyć regularne, z tym, że dopatrzyłam się, że siedzisko różni się od reszty, jest jakby bardziej cienkie i delikatniejsze 😮


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
27/08/2007 11:27 pm  

Ja to bym pewnie po nocach nie spała w takiej sytuacji. 😮

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
karotka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 84
29/08/2007 7:22 pm  

Ja na razie nie mam takich odczuć, bo póki co "problem" stoi w garażu...

Chyba jednak będę musiała pogadać poważnie z tatą, nich go komuś odda... Pewnie go przy tym urażę, bo chciał dla mnie dobrze, starał się....

Strasznie nie lubię sprawiać przykrości....


OdpowiedzCytat
melanrz
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
05/11/2007 9:12 pm  

dobra... szczerze mowiac w takim wypadku co za roznica?
Nawet jesli bylaby to prawdziwa skora, to przeciez nie Ty to zakupilas. Jesli juz zwierze zostalo zabite to powinnas teraz jak najbardziej i najdluzej z tego krzesla korzystac. Zycia nie zwrocisz, a to lepsze niz np. wyrzucenie na smieci. Ja dostalem glany od kuzyna, maja ok 8 lat i nosze je caly czas. Uwazam ze lepiej je nosic niz tak jak wczesniej napisalem wyrzucic je na smietnik. Tak ja uwazam:)

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
05/11/2007 9:16 pm  

Wiesz, u niektórych chodzi o dyskomfort psychiczny i świadomość, że się nosi/używa/siedzi na kawałku zabitego zwierzaka. Nie każdy potrafi o tym nie myśleć.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
melanrz
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
06/11/2007 4:38 pm  

tak, ale jak mam myslec, ze wyrzucilem badz oddalem komus i nie wiem czy tego nie zmarnowal to wole sam uzywac tego tak dlugo jak tylko sie da

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...


OdpowiedzCytat
  
Praca