Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Być wege i mieć skórkę zwierzaka?!  

Strona 2 / 20 Wstecz Następny
  RSS

machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
14/03/2006 5:51 am  

dwa lata temu kupiłem sobie zajefajną kurteczkę zimową z kożuszkiem od tommi hilfiger ale niedawno dowiedziałem się że to futro jest prawdziwe więc ściągnełem.mam pytanie gdzie można dokupić takie futerko i inne fajne futra sztuczne i bardzodobrej jakości???


OdpowiedzCytat
Goha
 Goha
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
14/03/2006 3:22 pm  

Mam buty ze skóry i buty ze skóry ekologicznej, mam pełno butów.Fakt faktem że buty z prawdziwej skóry są lepsze...Oprócz jednej pary butów nie mam nic skórzanego, a czy to sprawia że nie mogę już o sobie mówić - wegetarianka?
Myślę, że nie trzeba popadać w skrajności tak samo jak z wełną itp itd...


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
14/03/2006 6:17 pm  

mam pytanie. moja kolezanka metalowa-wegetarianka szuka butow. glanow albo takich do chodzenia po gorach. oczywiscie nieskorzane. moglby ktos napisac gdzie w warszawie znajdzie takie cos??

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
14/03/2006 8:32 pm  

Oooooo......Glanów to ja tez bym szukała 🙂 Ale są takie długie do kolan na greenplanet. A do chodzenia po górach to są takie sliczne w HiMountain goreteksowe 😀 (lafuma)


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
15/03/2006 1:21 pm  

Uważam, że jeśli ktoś nie je mięsa, żeby nie zadawać cierpień zwierzętom, to nie powinien też nosić nic ze skóry, bo to na jedno wychodzi; zwierze cierpi tak samo, niezależnie, co z nim zrobią już po śmierci. Oczywiście niw ma sensu nagle wyrzucac wszystkich skórznych butów, ale je systematycznie zamieniać na nieskórzane, gdy się zużyją. Są takie buty i na rynku i w CCC i w sklepach wysyłkowych.
Do Marcelinki: siodła plastikowe można normalnie kupić w sklepie, są tańsze od skórzanych chociaż podobno mniej trwałe. Trzeba tylko uważać bo mogą być kombinowane, np całe sztuczne a siedzisko ze skóry. A bryczeski kupić nieskórzane to już żaden problem. Oficerki ja używam z tworzywa, ale nie wiem czy skacze się zw nich dobrze. Jeśli nie masz dobrego sklepu w okolicy, zamów katalogi wysyłkowe i tam będzie do wyboru, do koloru.


OdpowiedzCytat
marcelinka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 105
15/03/2006 6:41 pm  

bryczeski to na szczescie nie problem 🙂
chociaz wiadomo, ze ze skorzanym lejem bardziej trwale ale jest duzy wybor na szczescie 😉
na razie w ogole nie skacze w oficerkach, wole czapsy i adidosy ale i tak skorzanych nie mam zamiaru kupowac 🙂
siodlo to jeszcze da sie znalezc, ale tranzelke z czegos sztucznego?? ja bym sie bala o konia ze sie poobciera albo cos 🙁

glany mozna dostac nieskorzane-moja kumpela ma takie i sa bardzo fajne 🙂 ale gdzie w W-wie mozna takie dostac to nie mam pojecia 😉


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
15/03/2006 7:22 pm  

Jeśli chodzi o buty to trzeba uważać, dużo jest teraz ze skórzanymi wstawkami( a to dwa paseczki a to kółeczko) nawet jeśli spytacie się baby w sklepie czy są bądz mają coś ze skóry to powie, że nie bo za 40zł. się takich nie kupi. Ale jak podwiniemy język to mamy czarne na białym podany skład buta. Są trzy oznaczenia: wierzch, środek i spód. Więc bądzmy czujni 🙂
Ja w mieście u siebie zanim kupiłem dobre buty łaziłem z tydzień czasu zanim znalazłem takie co mi się podobają i takie bez żadnych skórzanych wstawek.


OdpowiedzCytat
kadra
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 125
15/03/2006 7:59 pm  

Ile mniej wiecej kosztują takie ekologiczne glany? Bo ja kupilem juz daaaawno temu za jakies 80 zł i nie wiem nawet czy one skorzane czy nie 😮


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
15/03/2006 9:02 pm  

Glany za 80 zł. 😮 Strasznie tanio.. U mnie w mieście na zwykłym targu kosztują w granicach140-180zł. ale nigdy nie patrzyłem z czego są zrobione.. Z ciekawości zobaczę jak będę przechodził.

A co do skóry ekologicznej to jest dużo droższa niż zwykła skóra, ponieważ produkuje się ją syntetyczmie i specjalnie po to by zastąpić normalną skórę..Zwykła skóra jest produktem jakby ubocznym przy produkcji mięsa a, że skóra też się na coś przyda więc wykorzystują wszystko z ubitego zwierzęcia 😡


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
15/03/2006 9:07 pm  

ja kupilem sobie buty skate za 200 z syntetycznej skory. glany podobno kosztuja 300-400 zl z syntetycznej...

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 323
15/03/2006 9:21 pm  

300-400 to kosztują zwykłe Dr.Martensa.


OdpowiedzCytat
xwegax
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
16/03/2006 12:57 am  

ja za swoje dałam 3 lata temu 180 zł

jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu psów i kotów- zajrzyj http://www.brightlion.com/InHope_pl.aspx i przekonaj się sam(a), czy nie warto zmienić poglądu.


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
16/03/2006 12:55 pm  

A gdzie kupiłaś?


OdpowiedzCytat
marcelinka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 105
16/03/2006 10:54 pm  

moja kolezanka w tym roku placila 180 za glany z syntetycznej 🙂 ale mi to bardziej plastik przypomina... 😉 ale i tak sa super!!


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
04/04/2006 1:24 pm  

Fajne są butki ze sztucznej w decathlonie za 180.Kupiłamsobie 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 20 Wstecz Następny
  
Praca