Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

pierzyna  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

wrobel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 138
09/12/2006 1:32 am  

Nom zima ciepła, a kaloryfery grzeją :] w razie czego koc na kołdre i jest ciepło:]


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
09/12/2006 5:57 pm  

u mnie nie grzeją. mam centralne i włączam tylko wtedy, kiedy potrzeba.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
wilczka95
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
13/12/2006 7:29 pm  

Ja dokładnie wiem jak to wygląda. Pierzyna do wypchania poduszek to tylko puch z piór. Pierze ściąga się delikatnie tuż przed zimą, bo po ściągnięciu wyrasta go większa ilość i zwierzętom jest cieplej. A skąd to wiem?? Bo moja mama mieszkała w Nowym Sączu a tam w każdym domu się to robi.


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
14/12/2006 2:46 pm  

Ja na szczęście mam kołdrę i poduszki syntetyczne, moi rodzice także 😀 😛


OdpowiedzCytat
natalienne
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 165
10/01/2007 4:22 pm  

ja mam jakąś syntetyczną kołdrę, natomiast poduszkę niestety z pierza 🙁 nie zrezygnuje z niej, bo co to da, ale gdybym miała sama kupowac, to na pewno wybrałabym bez pierza, puchu czy czegokolwiek co pochodzi od zwierząt.


OdpowiedzCytat
wrobel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 138
11/01/2007 12:24 am  

ja mam jakąś syntetyczną kołdrę, natomiast poduszkę niestety z pierza 🙁 nie zrezygnuje z niej, bo co to da

To, że nie bedziesz trzymać twarzy na ptasich kuprach:p


OdpowiedzCytat
Erilet
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 6
23/07/2008 3:00 am  

Nie śpię pod pierzyną, tylko patchworkiem. Mam jaśka, który jest pierzasty. Co się stało - już się nie odstanie. Chociaż poszukać sobie innej poduszki mogę...


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
23/07/2008 3:08 am  

a ja mam alergię na pierze 😉


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/07/2008 3:20 am  

A ja marzę o grubej, ciepłej kołdrze, bo zimą okropnie marznę, a mam tylko cienki śpiwór. Niestety taka gruba dobra kołdra kosztuje kilkaset złotych, więc tylko mogę pomarzyć.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
23/07/2008 3:35 am  

u mnie do dzisiaj wiszą na strychu pierzyny, które pamiętają jeszcze chyba II wojnę światową 😀 kiedyś jak zimy były mroźniejsze to faktycznie sapało się pod nimi, ale później okazało się, że podobnie jak fasolencja jestem uczulony i śpię pod syntetykami, a te wszystkie przeciwalergiczne poduszki i kołdry to badziewie 😡


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
23/07/2008 5:13 pm  

Ja dostałam w prezencie slubnym od rodziców komplet pościeli z włókna silikonowego-kulka i nie jest to badziewie. Polski wyrób,bardzo dobrej jakości,nie daje alergii,nie ugniata się,a jednoczesnie dostosowuje się do kształtu osoby śpiącej. Polecam,ale tylko polskie firmy. Włókno silikonowe lub mieszane z polimerowym,ale najlepsza jest "kulka".
Pozdrawiam.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
24/07/2008 2:56 am  

Ja mam sztuczna od dziecka bo kiedyś miałam alergię na perze i tak już zostało 😛

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Mayka
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 162
07/08/2008 10:58 pm  

Jak byłam jeszcze w liceum ( a minęło już parę lat ), miałam nauczycielkę biologii która często poruszała tematy ochrony środowiska i praw zwierząt. Super kobieta. Kto chciał mieć wyższą ocenę, miał założyć sobie zeszyt z "Aktualnościami ekologicznymi". Miałam więc taki zeszyt i opisywałam w nim różne artykuły z gazet, doklejając zdjęcia. Pamiętam, że jeden artykuł dotyczył oskubywania gęsi. Opisywali jak brutalnie to się robi i jak wyrywają "pod włos" pierza które mocno siedzą. Gęsi wyrywają się, krzyczą. Po oskubaniu gęś wrzucana jest z powrotem do klatki, a z licznych ranek sączy się krew. Zdarza się, że taka gęś umiera z powodu różnych infefcji i szoku. Pozostałe czekają w klatkach aż pióra odrosną i wszystko zaczyna się od nowa 😡 Nie pamiętam źródła, ale mogę poszukać bo gdzieś ten zeszyt mam jeszcze.


OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
13/08/2008 4:48 pm  

Ja zawsze myślałam, że to jakieś sztuczne póra czy coś 😮


OdpowiedzCytat
Baby_lemonade
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 35
17/08/2008 5:30 pm  

Ja kupilamw Ikei poduszke i koldre, wypelnienie z bawelny i poliestru. Calkiem wygodnie sie spi 😉


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca