Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy skórzane znaczy najlepsze?  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

ptkonieczny
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
08/12/2010 12:24 pm  

znalazłem niezłe w GORTZ 17 w galerii bałtyckiej w Gdańsku, ładnie wyglądają, romby są, więc pewnie i bezboleśnie, z ociepleniem, za 230...polecam...na wiosnę napiszę jak się mają, kupiłem też do nich impregnant...ale lepiej: pani mi do nich 'wcisnęła' impregnant...

a za 5 12 może dlatego że ost zimy nie miałem, bo byłem sporo poza granicami poza mrozami...:) a teraz? pani zima mnie szczypie po pupie


OdpowiedzCytat
Kazeko
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 26
16/06/2011 8:04 am  

Polecam http://www.vegetarian-shoes.co.uk/, glany mają świetne. Zamówiłam przedwczoraj sandały, jak przyjdą, zdam relację.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/06/2011 2:08 pm  

Polecam http://www.vegetarian-shoes.co.uk/, glany mają świetne. Zamówiłam przedwczoraj sandały, jak przyjdą, zdam relację.

Dosyć znane, problemem może być cena, zwłaszcza że na tym forum jest sporo młodych ludzi...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
BartexXx310
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 53
16/06/2011 4:30 pm  

to zależy,ale łatwiej i taniej kupić porządne buty skórzane na zimie albo na inna porę roku,


OdpowiedzCytat
Kazeko
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 26
16/06/2011 10:59 pm  

Tak, zdaję sobie sprawę, że w przypadku młodzieży cena może być problemem. W przypadku osób, które mogą sobie na nie pozwolić, jest to jednak duża oszczędność, bo buty są bardzo trwałe. Rozumiem jednak, że zdobycie dużej sumy od razu, nawet przynoszącej oszczędności na tych butach, których nie kupi się w przyszłości, bo poprzednie się nie zniszczą, dla wielu ludzi może być trudne.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
17/06/2011 11:25 pm  

to zależy,ale łatwiej i taniej kupić porządne buty skórzane na zimie albo na inna porę roku,

ja miałam dużo większy problem z dostaniem nieskórzanych butów na lato niż na zimę - diabeł tkwił we wkładce. Nieskórzany sandał o odpowiednio wyprofilowanej wkładce(biomechanic, bioprint i inne podobne) jest nieosiągalny 🙁

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Kazeko
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 26
19/06/2011 5:30 am  

Fatty, jaki jest Twój budżet na sandały? Wiem, że sklepy z obuwiem tanecznym szyją buty na miarę i jestem niemalże pewna, że możesz sobie wybrać materiał, mimo, iż większość klientów życzy sobie ze skóry. Buty, na przykład, do tanga, są bardzo, bardzo wygodne, ale mają jeden duży minus - wysoka cena. Może spróbuj popytać w sklepach tanecznych?


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
19/06/2011 6:58 pm  

Chodzi o to że skóra "oddycha", a cerata nie. Ale teraz są materiały syntetyczne oddychające, więc nie ma chyba problemu. Tylko że mają one swoją cenę.
Osobiście od kilku lat kupuję tylko buty nieskórzane. Ale latem można chodzić w bawełnianych trampkach z deichmanna za 50 zł. Buty na zimę to już będzie wydatek te 250 zł minimum trzeba liczyć...

edit. Dopiero teraz zejrzałem że jest to reaktywacja tematu...

[edytowane 19/6/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
20/06/2011 9:56 pm  

i jestem niemalże pewna, że możesz sobie wybrać materiał, mimo

wątpię czy sklep o profilu tanecznym wyprodukował by sandał ortopedyczny 😛

Sprawdziłam, że obuwie do tanga o którym wspomniałaś jest na obcasie - na ten widok aż żylaki stanęły mi dęba 😛

[edytowane 20/6/2011 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Pocahontas
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 262
27/06/2011 1:13 pm  

A ja musiałam kupić skórzane, mam rozmiar 43 i znalezienie buta na moj rozmiar damskiego i podobajacego mi sie to nie lada wyzwanie i tak musialam w necie szukac i kupic na allegro, wiec moze nie wg kazdego, ale ja w tym wypadku czuje sie usprawiedliwiona, bo po 2 latach w koncu znalazlam nowe buty ktore sa mi dobre i jednoczesnie podobaja mi sie.


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
05/01/2012 9:10 pm  

Nie wiem, ale wydaje mi się, że buty trekkingowe najlepsze ze skóry. Ja na przykład chodzę po górach i kupno butów nieskórzanych wiąże się z przemoknięciem. No, chyba, że mówimy o wspinaczce np. w Himalajach, wtedy plastikowe "skorupy" są najlepsze.

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/01/2012 9:29 pm  

Zdaje mi się, że teraz są tak nowoczesne materiały, z których się produkuje buty "górskie", że skóra jest zbędna. Zresztą - każde buty w ekstremalnych warunkach (długo w wodzie, błocie, śniegu) przemakają, a skórzane na pewno. Z pewnością też zawsze trzeba pamiętać o używaniu preparatów do impregnacji powierzchni buta.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
05/01/2012 9:58 pm  

No tak, są nowoczesne materiały, ale czy z nich są robione dobre buty trekkingowe? Nie mówię o kordurze, bo takie buty działają tylko dopóki nie "pęknie" membrana. Wydajesz na takie buty ok. 400 zł, a po dwóch - trzech latach już nie nadają się do chodzenia po górach. Ja mam skórzane Domeyko, które już mam 8 lat i są bez szwanku. Natomiast nie wiem czy z kevlaru są robione buty górskie, nie słyszałam. Pewnie, że super by było, gdyby robione były buty trekkingowe z materiałów syntetycznych (tu też dla mnie znaczenie ma nieszkodliwość dla środowiska), ale póki co, jeśli ktoś jeździ w góry, żeby chodzić po nich, a nie pić w schronisku, to dobre buty są na dzień dzisiejszy tylko ze skóry. No, chyba, że kogoś stać na kupowanie butów co sezon. Tak myślę 🙂

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
05/01/2012 10:58 pm  

Nie mówię o kordurze, bo takie buty działają tylko dopóki nie "pęknie" membrana.

W wypadku butów skórzanych z membraną, jest identycznie. Skóra wcale nie jest taka cacy.


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
05/01/2012 11:16 pm  

Pewnie, że tak, tylko tu chyba najważniejsza jest ilość szwów w bucie. Moje są akurat z jednego płata skóry, więc tych szwów jest minimum, nie mają żadnej membrany (są tylko regularnie impregnowane), a wytrzymały intensywne chodzenie po górach (czasami nawet 10 godzin w deszczu) przez 8 lat. Ja na przykład nie zamieniłabym ich na żadne z kordury.
PS. Jednak czekam na buty tak samo nieprzemakalne i wytrwałe, tylko zrobione z materiałów nieodzwierzęcych.

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca