Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ciuchy, dodatki a własna inwencja twórcza  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
13/12/2010 10:56 am  

Macie zapędy aby przerobić kupiony ciuch aby nabrał oryginalności? Czy może odmładzacie starą rzecz nadając jej nowy, oryginalny wygląd? Przerabiacie babciną kiecę, w perełkę? 😛

Znajoma na rękawie swojej bluzki przyszyła fantazyjny kwiat - dopiero po bliższym przyjrzeniu się temu odkryłam iż ta rozłożysta róża wykonana jest z ...rajstop i białego paska materiału 😉
Az tak pomysłowa nie jestem, poza tym zawsze obawiam się, że rzecz zniszczę( gdy dam się ponieść szałowi twórczości to tak bywa), ale ostatnio zakupiłam na szmatach torebke(argumentując w duchu, ze skoro kosztowała 4 zł to az tak szkoda mi jej nie będzie), małą, ciemnobrązową, sztywną listonoszkę z czegoś skóropodobnego - początkowo miałam chętkę pomalować ją w bajecznie kolorowe kwiaty łowickie, ale wyszłam z wprawy, więc poprzestałam na przemalowaniu jej klapki akrylem na ostry czerwony kolor(widać na pociagnięcia pędzla co wg mnie jest najfajniejsze) - mała zmiana a torebka zupełnie nie do poznania i jedyna w swoim rodzaju 😀

Kombinujecie?

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
13/12/2010 11:38 am  

Czy może odmładzacie starą rzecz nadając jej nowy, oryginalny wygląd?

tak, piore czasami :rotfl:

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
13/12/2010 12:17 pm  

Ja bardzo lubię kombinować z przerabianiem. A że 90% mojej odzieży pochodzi z lumpeksów to mi nie żal 😀 Kiedyś często wszywałam kliny z innego materiału w zwykłe proste dżinsy, żeby zrobić z nich dzwony, bo moja sylwetka dobrze w nich wygląda, a w czasie szału na rurki nigdzie nie mogłam ich uświadczyć. A tak to skracam sukienki i normą jest to, że zwężam talię w sukienkach i bluzkach (producenci odzieży nie uwzględniają talii u kobiet). Poza tym, robię na drutach i na szydełku 🙂 Marzy mi się moja własna maszyna do szycia, na razie z grubszymi przeróbkami chodzę do babci i szyję na starym ale jarym łuczniku. Czasem też farbuję bluzki i inne części garderoby na inne kolory albo coś na bawełnianych bluzkach maluję farbami do tkanin 😀
Za to do przerabiania torebek talentu nie mam za grosz 😀


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/12/2010 12:44 pm  

Teraz już nie, ale kiedyś długo nosiłam bluzkę, której dekolt obszyłam różnymi guzikami, zwracała dość powszechną uwagę 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
13/12/2010 7:59 pm  

Podziwiam osoby, które mają zdolności manualne w kierunku szycia i krawiectwa. Ja się niestety ograniczam do przyszywania guzików 😉 Też lubię lumpeksy i ciucholandy- nie ukrywam, że głównie strona finansowa tu wchodzi w grę 😉
Przyznaję że często miewam problemy z wymiarami- spodnie, bluzki (te markowe są najczęściej skrojone na dziewczyny- wieszaki niestety)... Zazwyczaj chodzę do cioci albo znajomej krawcowej. Sama raczej nie eksperymentuję (póki co nie bardzo mam czas- może kiedyś na emeryturze... :P)


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
13/12/2010 8:11 pm  

Kiedyś często wszywałam kliny z innego materiału w zwykłe proste dżinsy, żeby zrobić z nich dzwony,

To tak jak ja 😀 w czasach liceum miałam sporo takich spodni, a teraz wolę rurki xD
Kiedyś też robiłam trochę na szydełku czy drutach albo wyszywałam kwiatki na bluzkach 😉 Później zaprzestałam owych działań przez brak czasu na studiach i jakoś nie powróciłam już do tego...


OdpowiedzCytat
Felodrema
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
20/04/2011 8:41 pm  

Najczęstsza przeróbka, jaką muszę wykonać, to skrócenie spodni tak z 10 cm. Ogólnie nie bawię się w zwężanie, robienie z body bluzki itp., bo nie znam się na tym. Ale ostatnio uszyłam sobie torbę na ramię, wyszła fajnie. Za niedługo robię drugie podejście z materiałem w gwiazdki 🙂


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
21/04/2011 2:26 am  

co do inwencji wlasnej:
Wszelkie stare porozciagne sznury korali i innej tandetniej bizuterii przerabiam na nowe bransoletki, kolczyki etc.

co do talii:
Dobrze, ze producenci nie uwzgledniaja czasem talii, bo niektorzy jej nie maja 🙂

co do spodni:
Ja mam zawsze problem ze spodniami ale tego przerobkami to sie raczej nie zalatwi - jesli maja byc dobrze w biodrach to zawsze beda za krotkie... wobec tego kupuje za duze. Tego chyba nie da sie jakos zalatwic przerobkami, nie wiem zreszta.

A na koniec pytanie za 100 punktow - jak skutecznie zafarbowac ubrania na inny kolor?

[edytowane 20/4/2011 od Szczurunia]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
21/04/2011 12:14 pm  

A na koniec pytanie za 100 punktow - jak skutecznie zafarbowac ubrania na inny kolor?
[edytowane 20/4/2011 od Szczurunia]

pozwolić załadować pralkę jednej z moich sióstr. Od takiego indydentu, białą sukienkę mam fioletową(dobrze, że równomiernie zafarbowało), jasne bojówki mienią się ciemnym khaki w pomieszaniu z fioletem, a koszulka która była jasnobezowa z białą koronką jest ciemnobrunatna, a jej koronka wygląda na wiecznie brudną 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Tess
 Tess
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 85
19/05/2011 3:28 am  

Można kupić farby bo tkanin, chociażby na allegro:
http://allegro.pl/barwniki-barwnik-farba-do-tkanin-25-kolorow-m-i1611067618.html
Taniutkie i skuteczne, farbowałam nimi, chociaż nie wiem jak jest ze spieraniem się kolorów. Instrukcja na opakowaniu. 😉

[edytowane 18/5/2011 od Tess]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
03/04/2013 11:27 pm  

Poprosiłam o nadruk moich grafik na koszulkach i tak powstał szczuręsjo oraz lisencjo 😉

1) http://tinylink.net/42699

2) http://tinylink.net/47286

Mam je w kilku rozmiarach, zobaczę na allegro wkrótce, czy komuś się spodoba:)

[edytowane 3/4/2013 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
04/04/2013 2:56 am  

OMG jaki zajebiaszczy szczuras :oo: Wróżę Ci świetlaną karierę w tej branży 🙂
Podziel się linkami, jak już zaistniejesz na allegro!

[edytowane 3/4/2013 od xxl]

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
04/04/2013 5:06 am  

Ja za to kupuje zwykłe gładkie koszulki w lumpie i coś na nich maluję. Tak to mniej więcej wygląda


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
04/04/2013 12:49 pm  

Dzięki xxl i oby, oby 😛 na razie drżę, ze jak to amatora nie zazna to będę miała w czym chodzić 😛 Tyć sobie moge i chudnać, bo mam w różnych rozmiarach, haha 😉

mam jeszcze lisa na zielonej, chyba go sobie zostawię 😉

http://tinylink.net/95288

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/04/2013 2:54 pm  

Super, jeszcze kota namaluj 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca